Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Jak nawiązać kontakt z ciałem

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
svenf
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 222
Rejestracja: 13 listopada 2015, o 10:32

2 maja 2016, o 23:12

Podczas terapii dowiedziałam się ze nie mam kontaktu z ciałem. Nie widzę wpływu emocji i myśli na somatyke. Rzeczywiście tak jest - jedynie po wielkim stresie wiem skąd są ataki paniki.
U mnie pomimo wielkich postępów z nerwicą nadal coś tam boli, coś jest napięte etc.
Jak nawiązać kontakt z ciałem i zobaczyć tę zależności?
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

3 maja 2016, o 01:31

Svenf, mnie też jeszcze coś tam boli, bo to co jest w naszych umysłach jest nie rozlaczalne z naszym ciałem, jeszcze jest te zaburzenie, na to trzeba czasu, jeśli wszystko sobie poukladasz w głowie to i somatyka puści a jeśli coś cię boli to mów sobie ze poboli i przestanie ale krzywdy ci nie zrobi, jeśli zmieni się troje myślenie to i znajdziesz kontakt z ciałem.
COCO JUMBO I DO PRZODU
Awatar użytkownika
dziwny123
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 994
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, o 16:56

3 maja 2016, o 09:33

Mnie terapeutka powiedziała, żeby na początek próbować powiązywać daną somatyzację z jakąś sytuacją zewnętrzną.
strzelec
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 marca 2016, o 15:01

3 maja 2016, o 11:16

Jest bardzo duża zależność między umysłem a ciałem.
Spięty i zlękniony umysł to spięte i zlęknione ciało.
Spróbuj jakoś rozluźnić swój umysł chociaź na chwile( jakieś techniki relaksacji albo medytacji) ale tak na 100 procent. Wtedy zauważ jak zachowuje się Twoje ciało.
Nieważne jak mocno udezasz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu!!! :hercio:
Awatar użytkownika
dziwny123
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 994
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, o 16:56

16 października 2016, o 14:12

W sumie podoba mi się mój brak kontaktu z ciałem, ma to taką zaletę, że dzięki temu większość somatyzacji znoszę spokojnie bez odczuwania emocji.
ODPOWIEDZ