Strona 1 z 1

przewlekłe zmęczenie

: 25 grudnia 2013, o 12:16
autor: Ziomek
Hej. Mam pytanie, mianowicie , czy w dd i stanach depresyjnych występuje u was ciągle zmęczenie fizyczne i psychiczne?

Re: przewlekłe zmęczenie

: 25 grudnia 2013, o 13:05
autor: Mr.DD
Tak, ale to zależy od tego w jakim stopniu użerasz się ze sobą. Pamiętaj że masz stan awaryjny umysłu i nakręcaniem nie dajesz mu odpocząć więc przemęczenie fizyczne i psychiczne jest jak najbardziej możliwe. Polecam olej z wiesiołka :D

Jeżeli z czasem przestaniesz się tak tym wszystkim przejmować i olejesz to to po pewnym czasie Twoja kondycja psychiczna i fizyczna będzie się bardziej stabilizować

Re: przewlekłe zmęczenie

: 25 grudnia 2013, o 13:10
autor: Sagem
Jasne stary zmęczenie i psychiczne i fizyczne mam do tej pory :D ale nie takie już jak było że nie byłem w stanie przebiec jakiegoś dystansu czy trochę pomyśleć nad czymś :0 to normalne bo umysł jest przemęczony i męczony :) A jak jeszcze martwimy się objawami np DD i ciągle o nich myślimy itd to jeszcze bardziej męczymy sami siebie :) No widzę wiesiołka już wszyscy polecają xd Ja też brałem nie wiem aż takiej poprawy nie widziałem w swoim przypadku ale wiesiołek jest strasznie zdrowy i dobrze wpływa na wszystkie komórki organizmu także na pewno nie zaszkodzi wręcz przeciwnie :D

Re: przewlekłe zmęczenie

: 25 grudnia 2013, o 14:19
autor: bareten
witaj. Ja również ciągle bym spał. Od samego początku zmagam się z uporczywym zmęczeniem. Mógłbym spać 20 h a jakbym wstał to i tak dalszy sen byłby mile widziany. Najgorsze jest to kiedy musisz w tym stanie wykonywać jakąś czynność. Prowadzić auto, pracować. Ja ogólnie cały czas czuje się padniety, ale czasem takie nagle otumanienie, że normalnie odpływam. Jak na haju. Cóż trzeba to przeżyć. W końcu będzie dobrze :)

Re: przewlekłe zmęczenie

: 25 grudnia 2013, o 15:18
autor: marikayezoo
Tak wlasnie moja nerwiczka sie zaczynała ( myślałam że taka moja cecha - śpiocha ), chroniczne zmęczenie .. Cały czas bym spala . Psychicznie wykańcza jak i rownież fizycznie . Dało mi to spokój , poszło sobie , ale od 3 dni mam nawrót , spie 15 h na dobę i ciagle mi mało . A czuje sie strasznie , bo takie drzemki w ciagu dnia zwiększają DD , no i atrakcje z nią związane . Ale to typowo nerwicowy problem , nie ma sie czym niepokoić , inni śpią cały czas a inni zaś spac nie mogą , w skrajności w skrajności .. Ah ta nerwiczka :)

Re: przewlekłe zmęczenie

: 25 grudnia 2013, o 15:37
autor: Ciasteczko
Też to mam. Właściwie temat na czasie jak dla mnie, bo właśnie w tej chwili siedzę zmulona, a spałam długo i wczoraj był nawet miły dzień i i tak dziwnie się czuje. Nie położę się spać, bo jak się obudzę, będę dalej tak samo zmęczona. ;)
bareten pisze:Najgorsze jest to kiedy musisz w tym stanie wykonywać jakąś czynność. Prowadzić auto, pracować.
Zgadzam się, czasem są dni kiedy mam wrażenie, że nie dam rady zrobić najprostszej rzeczy taka jestem padnięta.

Ale najważniejsze to być dla siebie wyrozumiałym i w miarę możliwosci nie przeciążać się w takie dziwne dni...Chyba, że nie da się inaczej.

Re: przewlekłe zmęczenie

: 24 lipca 2021, o 11:47
autor: sebastian86
odswiezam temat , jak sobie z tym radzicie?

Re: przewlekłe zmęczenie

: 24 lipca 2021, o 13:23
autor: Sylwek94
Pełna akceptacja tego zmęczenia, wyrozumiałość dla siebie że w nerwicy możemy być tak zmęczeni i samo zrozumienie dlaczego tak się dzieje. Miałem wiele razy silne zmęczenia, wstawałem i ledwo dawałem rade cały dzień przeżyć bez łóżka. Pełna akceptacja i zrozumienie mi bardzo pomogła, organizm nie jest niezniszczalny i w zaburzeniu jest przeciążony. Ciężko jest żyć gdy ciało i mózg są przemęczone ale jest to możliwe.

Re: przewlekłe zmęczenie

: 14 września 2023, o 12:30
autor: dkdk
Weź pod uwagę suplementację karnozyny. Karnozyna jest naturalnym antyoksydantem. Oznacza to, że może pomagać w ochronie komórek przed uszkodzeniem spowodowanym działaniem wolnych rodników. Wolne rodniki mogą prowadzić do procesów starzenia i rozwoju różnych chorób, dlatego antyoksydanty, takie jak karnozyna, są ważne dla utrzymania zdrowia. Karnozyna jest obecna w mózgu i odgrywa rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. Badania sugerują, że może wpływać na ochronę komórek nerwowych i wspierać funkcje poznawcze.
Więcej informacji o jej zbawiennym działaniu znajdziesz na tej stronie https://karnozyna.com/