Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

schorzenia kręgosłupa

Forum dla osób, które chcą zapytać czy pożalić się z uwagi na jakiś inny problem zdrowotny.
Choćby problemy z kręgosłupem czy innymi sprawami, które również ci dokuczają.
A może chcesz zapytać o jakieś medyczne badanie, jak wygląda itp.?
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

19 stycznia 2018, o 19:38

Odcinek szyjny
Zwyrodnienie szyjnego odcinka kręgosłupa najczęściej kojarzy się z lokalnym bólem szyi i nadmiernym napięciem mięśni karku. Ale bywa też przyczyną wielu różnych objawów. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że może dawać o sobie znać naprawdę od stóp do głów.
► bóle głowy. Jeśli czujemy je w okolicy potylicznej (z tyłu), nasilają się przy odwracaniu głowy i towarzyszy im sztywność karku, można podejrzewać, że przyczyną kłopotów jest kręgosłup szyjny. Podobnie w przypadku przewlekłego bólu połowy głowy promieniującego do czoła (jak w migrenie), bólu twarzy czy uczuciu dławienia w gardle. Może też pojawić się uczucie mrowienia lub cierpnięcia skóry głowy albo niektórych jej obszarów. Zanim jednak ból zostanie przypisany patologii kręgosłupa szyjnego, należy wykluczyć inne pochodzenie dolegliwości: nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze, zaburzenia neurologiczne, choroby oczu czy zapalenie zatok. Dlatego najpierw warto wybrać się do neurologa, który ewentualnie skieruje na badania lub do innych specjalistów.
► zawroty głowy. Uczucie falowania podłogi, wirowania otoczenia, zapadania się, osłabienia, chwilowe zataczanie się, a także dezorientacja są objawami wielu chorób. Najczęściej kojarzone są z uszkodzeniem błędnika, zapaleniem ucha środkowego, jaskrą, chorobami układu krążenia, ale mogą być również wynikiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego, szczególnie jeśli pojawiają się przy odchylaniu głowy do tyłu i obracaniu jej (np. podczas takich prac jak wieszanie firanek). Mogą im towarzyszyć mdłości i wymioty, zaburzenia równowagi oraz zaburzenia słuchu, np. chwilowa głuchota lub przeciwnie – szum, piszczenie lub buczenie. Przyczyną takich problemów jest ucisk na tętnice kręgowe, co pogarsza przepływ krwi, a poza tym powoduje chwilowe niedotlenienie. Jednym z podstawowych badań jest wówczas ultradźwiękowe (dopplerowskie) badanie przepływów w tętnicach szyjnych i kręgowych. Uwaga! Bardzo istotne jest wykonanie tego testu także przy skręceniu szyi w prawo i w lewo.
► zaburzenia widzenia. Możliwą przyczyną jest ucisk na nerwy spowodowany zmianami w kręgosłupie szyjnym. Powoduje to widzenie rozmyte lub uczucie bolesnego ucisku na gałki oczne. Nawet jeśli podejrzewamy, że przyczyną kłopotów jest zwyrodnienie kręgosłupa, warto na początek udać się do okulisty, który wykluczy choroby oczu.
► silny ból promieniujący od ramienia do palców. określany mianem rwy ramiennej ból ma podłoże neurologiczne, ale jedną z jego możliwych przyczyn może być również choroba kręgosłupa. Ból pojawia się wtedy, gdy np. w wyniku zmian zwyrodnieniowych na odcinku kręgosłupa szyjnego dojdzie do wysunięcia się dysku, tj. krążka międzykręgowego.
► drętwienie palców. Ta dolegliwość najczęściej pojawia się rano, po przebudzeniu. Zdrętwiałe ręce, a szczególnie dłonie i palce, po kilkuminutowym rozcieraniu zazwyczaj wracają do pełnej sprawności. Uwaga! Drętwienie rąk, dłoni czy palców także może wskazywać na tzw. zespół cieśni nadgarstka.
► osłabienie, drżenie i skurcze nóg. Objawy te sugerują bardzo poważne schorzenie, jakim jest mielopatia szyjna. Występują one wtedy, gdy przesunięty krążek międzykręgowy uciska rdzeń kręgosłupa. Choroba zaczyna się podstępnie od osłabienia, drżeń lub skurczów w nogach (zdarza się, choć rzadko, że również w rękach). Niepokojące objawy to także utykanie, zaczepianie stopami o nierówności na drodze. W takim wypadku niezbędna jest szybka operacja i usunięcie przyczyny ucisku.



Co robić? Najczęstszą przyczyną zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego jest praca z pochyloną głową (zwykle spowodowane jest to niewłaściwym ustawieniem monitora). By temu zapobiec, wystarczy poprawić swoje stanowisko pracy. Monitor powinien być ustawiony na wprost, a jego górna krawędź znajdować się nieco poniżej wysokości oczu. Jeśli konieczne jest ustawienie go po jednej stronie biurka, wtedy trzeba co 2–3 miesiące przestawiać go na drugi brzeg. W zapobieganiu skrzywieniom kręgosłupa szyjnego ogromne znaczenie ma poduszka. Najlepiej kupić specjalnie wyprofilowaną, która daje oparcie dla głowy i odciążą kręgi szyjne (w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym, cena od 40 zł). Lekarze polecają też spanie na poduszce wodnej, która dzięki swojej budowie znacznie zmniejsza ucisk na mięśnie i kręgi szyjne. Wyparta przez nacisk głowy woda (która stanowi podstawę poduszki) gwarantuje optymalne podparcie szyi (cena ok. 240 zł). Czasem problemy z kręgosłupem zaczynają się po wypadku komunikacyjnym (uderzenie np. w tył naszego samochodu przez inny pojazd sprawia, że silnie przeciążona jest właśnie szyja). Wtedy przez jakiś czas konieczne może być noszenie kołnierza ortopedycznego.

Najlepsze ćwiczenia. W przypadku dolegliwości bólowych oraz sztywności szyi regularne ćwiczenia rozluźniają zesztywniałe stawy kręgosłupa i wzmacniają mięśnie odpowiedzialne za ruchy szyi. Ważne: jeżeli w trakcie któregoś z ćwiczeń pojawi się ból, należy przerwać jego wykonywanie.


► Siedząc z wyprostowaną głową, na przemian wysuwaj i cofaj podbródek. Powtórz ćwiczenie 5–10 razy.
► Leżąc na plecach na twardym podłożu, skręcaj powoli głowę w bok w kierunku barku. Po chwili odwróć się w przeciwną stronę. Powtórz ćwiczenie 5 razy.
► Leżąc na plecach, zapleć palce obu rąk za głową, a przedramiona ułóż po bokach. Próbując pokonać opór rąk, odginaj głowę ku tyłowi. Powtórz 5 razy.
► Siedząc z wyprostowaną głową, połóż prawą rękę nad głową, w okolicy lewego ucha. Pociągaj delikatnie głowę w dół w stronę prawego barku. Po wzięciu głębokiego wdechu napieraj na stawiającą opór rękę przez kilka sekund. Wypuść powietrze i zmień rękę. Powtórz ćwiczenie 3–5 razy w każdą stronę.

Odcinek piersiowy
Narażony jest na działanie dużych sił ściskających, szczególnie kiedy nadmiernie wygina się ku tyłowi, np. gdy się garbimy. Typowe objawy to bóle między łopatkami i trudności w wykonywaniu głębokiego wdechu. Czasami ból może być również odczuwalny z przodu klatki piersiowej, w obrębie mostka, gdzie znajdują się przyczepy żeber.
O problemach z kręgosłupem mogą też świadczyć:
► ucisk lub ból w klatce piersiowej. Może być mylnie kojarzony z chorobami serca. Jeśli jest ostry, przeszywający i pojawia się nagle, zawsze wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Jeśli jednak ból w klatce piersiowej jest tępy, narasta stopniowo, zanika przy zmianie pozycji (np. po położeniu się na wznak), można podejrzewać, że jego przyczyną są zmiany w kręgosłupie.
► problemy z oddychaniem. Płytki oddech, niemożność złapania tchu, szczególnie przy większym wysiłku fizycznym, mogą być spowodowane skrzywieniem kręgosłupa.

Co robić? Warto dbać o prawidłową postawę: głowę należy trzymać prosto, podczas pracy siedzieć na wygodnym krześle z dobrym podparciem pleców. Lekarze polecają również ściągać i rozluźniać łopatki wielokrotnie w ciągu dnia, co zapobiega przykurczom mięśni.
Najlepsze ćwiczenia. Wykonuj je kilka razy w ciągu dnia w każdej wolnej chwili.
► Siedząc lub stojąc, spleć ręce za plecami i ściągnij łopatki, równocześnie odginając głowę do tyłu.
► Leżąc na brzuchu z rękami wzdłuż tułowia, unieś barki w górę. Wytrzymaj, powtórz kilka razy.
► Połóż się na plecach (ręce wzdłuż tułowia), zegnij nogi w kolanach, połóż stopy na podłodze. Kilkakrotnie uwypuklaj i opuszczaj klatkę piersiową.

Kręgosłup lędźwiowy
Ponad połowa dorosłych osób cierpi na okresowe bóle krzyża, których powodem są najczęściej zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego (tzw. dysku). Zwykle problemy mają charakter przewlekły, z okresowymi zaostrzeniami. Nagły atak to najczęściej tzw. rwa kulszowa – silny, przeszywający ból od odcinka lędźwiowego kręgosłupa poprzez pośladek aż do palców stopy. Jej przyczyną może być właśnie wysunięcie się dysku. Ale o problemach z kręgosłupem lędźwiowym mogą świadczyć również:
► wystający brzuch. Przyczyną nadmiernego zaokrąglenia może być nadmierne wygięcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa do przodu (tzw. lordoza). Dolegliwość ta częściej dotyczy kobiet, a jej powstawaniu sprzyja obciążenie kręgosłupa w ostatnim trymestrze ciąży (przy braku odpowiednich ćwiczeń i nieprawidłowej postawie).
► problemy z oddawaniem moczu. Ich przyczyną może być ucisk na tę część kręgosłupa, z którego wychodzi unerwienie pęcherza moczowego.

Co robić? Podczas ataku silnego bólu pleców najważniejsze jest zlikwidowanie wszelkich obciążeń kręgosłupa. Należy nawet położyć się do łóżka, najlepiej na brzuchu lub plecach (z nogami zgiętymi lekko w kolanach). Jeśli po upływie doby ból nie minie, koniecznie zgłoś się do lekarza. W przypadku przewlekłego bólu kręgosłupa warto wzmocnić mięśnie grzbietu i brzucha za pomocą ćwiczeń. Wykonywanie ich przez 2–3 miesiące powinno zdecydowanie zmniejszyć.
Najlepsze ćwiczenia. Przed ich rozpoczęciem radzimy skonsultować się z ortopedą.
► Stojąc prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, oprzyj ręce w okolicy krzyżowej (palce skierowane ku tyłowi, kciuki z przodu). Następnie wygnij tułów do tyłu jak najdalej, podpierając lędźwia rękami i utrzymując proste kolana. Wytrzymaj kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 5 razy.
► Klęcząc, oprzyj się na prostych rękach. Następnie wygnij plecy w tzw. koci grzbiet, opuszczając jednocześnie głowę. Wytrzymaj chwilę, po czym wygnij plecy w przeciwną stronę (w kształt litery U), unosząc równocześnie głowę.
► Leżąc na plecach, rozłóż ręce na boki. Unieś obie nogi zgięte w kolanach i przełóż je z jednej strony na drugą, aż dotkniesz kolanami podłogi. Wytrzymaj przez kilka sekund po każdej stronie. Powtórz ćwiczenie 5 razy.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć
► Śpij na średnio twardym, równym materacu, najlepiej na niewielkim jaśku umieszczonym pod karkiem lub specjalnej poduszce ortopedycznej.
► Zanim wstaniesz rano z łóżka, przeciągnij się, a potem powoli podnieś. Nie prostuj się gwałtownie, nie pochylaj, nie odwracaj – unikniesz w ten sposób urazów.
► Nigdy nie obciążaj jednej strony kręgosłupa – rozkładaj ciężar równomiernie na obie ręce. Idąc na większe zakupy, zabierz torbę na kółkach.
► Trzymaj się prosto! Kiedy stoisz, siedzisz, chodzisz, pamiętaj, by mieć głowę na jednym poziomie z kręgosłupem – nigdy przechyloną do przodu czy na bok. Siedząc, nie pochylaj się zbytnio – stopy powinny opierać się na podłodze, a kolana sięgać powyżej krawędzi krzesła. Wygodne oparcie sięgające dolnej części odcinka piersiowego kręgosłupa ułatwi utrzymanie prawidłowej postawy.
► Myjąc włosy, nie pochylaj się na wyprostowanych nogach – lepiej uklęknij nad wanną. Kiedy pierzesz, postaw miskę wyżej.
► Ruszaj się! Nawet przy bardzo poważnych schorzeniach stosuje się ćwiczenia wzmacniające mięśnie, które tworzą naturalny gorset i utrzymują kręgosłup we właściwym położeniu. Polecane rodzaje sportu to pływanie i gimnastyka w wodzie. Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, skonsultuj się z lekarzem, który zadecyduje, jaki rodzaj treningu będzie dla ciebie najkorzystniejszy.
► Naucz się relaksować. Długotrwały stres usztywnia mięśnie i przyspiesza procesy zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa.



A jak to wszystko od kręgosłupa? dzisiaj to tragedia jest normalnie,sama sobie to zrobiłam,zero ruchu,zła postawa i siedzenie wielogodzinne przed monitorem ,tylko się wieszać
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
Awatar użytkownika
Zestresowana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: 6 listopada 2014, o 07:22

19 stycznia 2018, o 20:09

Jako fizjoterapeuta mogę powiedzieć tyle - cały ten artykuł to generalnie masło maślane i jest w nim sporo błędów oraz uproszczeń. No i nie można powiedzieć, że któreś ćwiczenie jest najlepsze.
Z samobadaniem też bym uważała.
Poza tym problem występuje raczej w drugą stronę - zgłasza się do terapeuty pacjent z bólem kręgosłupa, pracujemy z nim, a dolegliwości nie ustępują. Po dłuższym okresie bez poprawy najczęściej okazuje się, że przyczyna jest emocjonalna i dopiero jednoczesna praca nad emocjami pacjenta przynosi mu ulgę w bólu kręgosłupa (oczywiście po wykluczeniu czerwonych flag i innych schorzeń).
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

19 stycznia 2018, o 20:23

Zestresowana pisze:
19 stycznia 2018, o 20:09
Jako fizjoterapeuta mogę powiedzieć tyle - cały ten artykuł to generalnie masło maślane i jest w nim sporo błędów oraz uproszczeń. No i nie można powiedzieć, że któreś ćwiczenie jest najlepsze.
Z samobadaniem też bym uważała.
Poza tym problem występuje raczej w drugą stronę - zgłasza się do terapeuty pacjent z bólem kręgosłupa, pracujemy z nim, a dolegliwości nie ustępują. Po dłuższym okresie bez poprawy najczęściej okazuje się, że przyczyna jest emocjonalna i dopiero jednoczesna praca nad emocjami pacjenta przynosi mu ulgę w bólu kręgosłupa (oczywiście po wykluczeniu czerwonych flag i innych schorzeń).
Czy jeśli ktoś ma objawy bardzo silne typu zawroty,ruszanie się podłoża,ucisk na głowę ,oko ,otumanienie itd.właśnie od chorego kręgosłupa czy to można jakoś odwrócić bez operacji? Nie robiłam jeszcze rezonansu ale zrobię bo wiem,że mój kręgosłup jest w tragicznym stanie, a objawy które brałam za somaty nerwicowe mogę być od niego.
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
Awatar użytkownika
Zestresowana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: 6 listopada 2014, o 07:22

19 stycznia 2018, o 20:28

Celine Marie pisze:
19 stycznia 2018, o 20:23
Zestresowana pisze:
19 stycznia 2018, o 20:09
Jako fizjoterapeuta mogę powiedzieć tyle - cały ten artykuł to generalnie masło maślane i jest w nim sporo błędów oraz uproszczeń. No i nie można powiedzieć, że któreś ćwiczenie jest najlepsze.
Z samobadaniem też bym uważała.
Poza tym problem występuje raczej w drugą stronę - zgłasza się do terapeuty pacjent z bólem kręgosłupa, pracujemy z nim, a dolegliwości nie ustępują. Po dłuższym okresie bez poprawy najczęściej okazuje się, że przyczyna jest emocjonalna i dopiero jednoczesna praca nad emocjami pacjenta przynosi mu ulgę w bólu kręgosłupa (oczywiście po wykluczeniu czerwonych flag i innych schorzeń).
Czy jeśli ktoś ma objawy bardzo silne typu zawroty,ruszanie się podłoża,ucisk na głowę ,oko ,otumanienie itd.właśnie od chorego kręgosłupa czy to można jakoś odwrócić bez operacji? Nie robiłam jeszcze rezonansu ale zrobię bo wiem,że mój kręgosłup jest w tragicznym stanie, a objawy które brałam za somaty nerwicowe mogę być od niego.
Najprawdopodobniej można, jeśli przyczyną jest rzeczywiście kręgosłup. Warto w tym wypadku udać się do terapeuty manualnego, osteopaty lub terapeuty metody Mc - Kenziego - osobiście poszłabym do terapeuty manualnego. Tylko pamiętaj o tym, co napisałam wyżej - ze przy współistniejącej przyczynie emocjonalnej bólu kręgosłupa wyniki leczenia nie będą trwałe bez pracy nad emocjami.
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

19 stycznia 2018, o 21:32

Zestresowana pisze:
19 stycznia 2018, o 20:28
Celine Marie pisze:
19 stycznia 2018, o 20:23
Zestresowana pisze:
19 stycznia 2018, o 20:09
Jako fizjoterapeuta mogę powiedzieć tyle - cały ten artykuł to generalnie masło maślane i jest w nim sporo błędów oraz uproszczeń. No i nie można powiedzieć, że któreś ćwiczenie jest najlepsze.
Z samobadaniem też bym uważała.
Poza tym problem występuje raczej w drugą stronę - zgłasza się do terapeuty pacjent z bólem kręgosłupa, pracujemy z nim, a dolegliwości nie ustępują. Po dłuższym okresie bez poprawy najczęściej okazuje się, że przyczyna jest emocjonalna i dopiero jednoczesna praca nad emocjami pacjenta przynosi mu ulgę w bólu kręgosłupa (oczywiście po wykluczeniu czerwonych flag i innych schorzeń).
Czy jeśli ktoś ma objawy bardzo silne typu zawroty,ruszanie się podłoża,ucisk na głowę ,oko ,otumanienie itd.właśnie od chorego kręgosłupa czy to można jakoś odwrócić bez operacji? Nie robiłam jeszcze rezonansu ale zrobię bo wiem,że mój kręgosłup jest w tragicznym stanie, a objawy które brałam za somaty nerwicowe mogę być od niego.
Najprawdopodobniej można, jeśli przyczyną jest rzeczywiście kręgosłup. Warto w tym wypadku udać się do terapeuty manualnego, osteopaty lub terapeuty metody Mc - Kenziego - osobiście poszłabym do terapeuty manualnego. Tylko pamiętaj o tym, co napisałam wyżej - ze przy współistniejącej przyczynie emocjonalnej bólu kręgosłupa wyniki leczenia nie będą trwałe bez pracy nad emocjami.
A czy nacisk na nerwy w kręgosłupie mogą dawać objawy depresyjne ,dd i nerwicowe?
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
user009
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 336
Rejestracja: 8 lutego 2017, o 15:03

20 stycznia 2018, o 01:05

Celine Marie pisze:
19 stycznia 2018, o 21:32
Zestresowana pisze:
19 stycznia 2018, o 20:28
Celine Marie pisze:
19 stycznia 2018, o 20:23


Czy jeśli ktoś ma objawy bardzo silne typu zawroty,ruszanie się podłoża,ucisk na głowę ,oko ,otumanienie itd.właśnie od chorego kręgosłupa czy to można jakoś odwrócić bez operacji? Nie robiłam jeszcze rezonansu ale zrobię bo wiem,że mój kręgosłup jest w tragicznym stanie, a objawy które brałam za somaty nerwicowe mogę być od niego.
Najprawdopodobniej można, jeśli przyczyną jest rzeczywiście kręgosłup. Warto w tym wypadku udać się do terapeuty manualnego, osteopaty lub terapeuty metody Mc - Kenziego - osobiście poszłabym do terapeuty manualnego. Tylko pamiętaj o tym, co napisałam wyżej - ze przy współistniejącej przyczynie emocjonalnej bólu kręgosłupa wyniki leczenia nie będą trwałe bez pracy nad emocjami.
A czy nacisk na nerwy w kręgosłupie mogą dawać objawy depresyjne ,dd i nerwicowe?
Celine, NIE, zobacz że są ludzie na wózku a potrafią być uśmiechnięci od ucha do ucha, oczywiście różnie z tym jest.
Wiadomo nie-naciska nic Cie lepiej się czujesz, nie narzekasz, nie zwracasz na to uwagi, łatwiejsze gibkie ruchy, człowiek znów się czuje 'młodo' xD, chętniej się rusza to raczej ma taki związek.
Więc nawet jeśli to bardizje w strone depresyjnych, ale to w skali od 1 do 100 raczej solidne 1,5. Tak jak CI napisałem taki jest związek.
Raczej emocje mogą dawać Ci ból kregosłupa, a raczej stale napięcie mieśni.

Metoda Mc - Kenziego nie jest dla każego dobra, ale dla 95 % ludzi tak, są w necie tutoriale etc. i generalnie jeśli coś pomaga to jest dobre, po diagnoze można sobei iść, zawsze można się dowiedzieć jaki jest nasz 'priorytet'. Warto dowiedzieć się skąd to wynika i dlaczego ktoś każe robić takie a nie inne ruchy wtedy wszystko się rozjaśnia :D Wtedy można zwrócić uwagę na postawe itp itp.

aa jeszcze jedno Celine kręgosłup nie daje nerwicowych myśli ;]
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

1 lutego 2018, o 23:41

Czy od chorego kręgosłupa można mieć takie objawy jak ja dzisiaj i ogólnie ostatnio z nogami/chodzeniem? W pewnym momencie dzisiaj na spacerze nogi odmówiły mi posłuszeństwa,nie mogłam zrobić kroku,straciłam czucie,mega ciężkie były ,jak nie moje,ważyły tonę,mrowienie w całym ciele,uczucie bujania,zaciskania ,jak dotknęłam skóry na nogach nie czułam nic .Teraz po całym dniu strasznie mnie bolą,jakby spuchła mi lewa w łydce,ledwo powłóczę ,są gorące ,drą i piką,czytałam,że to zatory w żyłach ,SM lub właśnie problem od kręgosłupa lędzwiowego ,coś /ktoś? ;oh
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
Awatar użytkownika
rit
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 265
Rejestracja: 25 sierpnia 2017, o 11:51

2 lutego 2018, o 14:35

Celine Marie pisze:
1 lutego 2018, o 23:41
Czy od chorego kręgosłupa można mieć takie objawy jak ja dzisiaj i ogólnie ostatnio z nogami/chodzeniem? W pewnym momencie dzisiaj na spacerze nogi odmówiły mi posłuszeństwa,nie mogłam zrobić kroku,straciłam czucie,mega ciężkie były ,jak nie moje,ważyły tonę,mrowienie w całym ciele,uczucie bujania,zaciskania ,jak dotknęłam skóry na nogach nie czułam nic .Teraz po całym dniu strasznie mnie bolą,jakby spuchła mi lewa w łydce,ledwo powłóczę ,są gorące ,drą i piką,czytałam,że to zatory w żyłach ,SM lub właśnie problem od kręgosłupa lędzwiowego ,coś /ktoś? ;oh
Odebrałaś wyniki rezonansu? Nikt Ci tu niestety nie wywróży, czy coś Ci jest. Cały czas wałkujesz i wałkujesz temat tego SM i innych wybujałych chorób, o których bez przerwy czytasz jak widzę... Niestety, musisz albo w jedną albo w drugą stronę. Albo idź do lekarza i powiedz mu to wszystko, odbierz wyniki, dopytaj, albo ODPUŚĆ i pogódź się z tym, że nerwica to straszne gówno i może dawać objawy z kosmosu, serio. Tak strasznie bardzo skupiasz na tych wszystkich złych rzeczach swoją uwagę, że nie dziwie się, że układ nerwowy jest na maksa przeciążony i daje Ci w kość.
„Póki jesteśmy, nie ma śmierci, gdy jest śmierć, nie ma nas” – Epikur
"And anytime you feel the pain, hey Jude, refrain, don't carry the world upon your shoulder."
Awatar użytkownika
Celine Marie
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 1983
Rejestracja: 21 października 2017, o 14:22

2 lutego 2018, o 15:00

rit pisze:
2 lutego 2018, o 14:35
Celine Marie pisze:
1 lutego 2018, o 23:41
Czy od chorego kręgosłupa można mieć takie objawy jak ja dzisiaj i ogólnie ostatnio z nogami/chodzeniem? W pewnym momencie dzisiaj na spacerze nogi odmówiły mi posłuszeństwa,nie mogłam zrobić kroku,straciłam czucie,mega ciężkie były ,jak nie moje,ważyły tonę,mrowienie w całym ciele,uczucie bujania,zaciskania ,jak dotknęłam skóry na nogach nie czułam nic .Teraz po całym dniu strasznie mnie bolą,jakby spuchła mi lewa w łydce,ledwo powłóczę ,są gorące ,drą i piką,czytałam,że to zatory w żyłach ,SM lub właśnie problem od kręgosłupa lędzwiowego ,coś /ktoś? ;oh
Odebrałaś wyniki rezonansu? Nikt Ci tu niestety nie wywróży, czy coś Ci jest. Cały czas wałkujesz i wałkujesz temat tego SM i innych wybujałych chorób, o których bez przerwy czytasz jak widzę... Niestety, musisz albo w jedną albo w drugą stronę. Albo idź do lekarza i powiedz mu to wszystko, odbierz wyniki, dopytaj, albo ODPUŚĆ i pogódź się z tym, że nerwica to straszne gówno i może dawać objawy z kosmosu, serio. Tak strasznie bardzo skupiasz na tych wszystkich złych rzeczach swoją uwagę, że nie dziwie się, że układ nerwowy jest na maksa przeciążony i daje Ci w kość.
Odebrałam wyniki rezonansu na głowę nie na kręgosłup ,lekarka powiedziała,że SM może nie wyjść z rezonansu, dlatego się martwię,bo nie mogę chodzić i Ty też byś się martwiła,wertowała strony internetowe .Nie chcę tego robić ,nie chcę tak żyć ,żalić się,truć dupę ale gdy człowiek idzie sobie na spacerek ,pieski koło mnie biegają,słoneczko świeci ,a po chwili nie może zrobić kroku to wiadomo,że panikuje i się zastanawia co mu jest i jak dojdzie do domu,mnie też to męczy ,uwierz ,jestem już tym strasznie zmęczona,chodzę na terapię,chodzę do psychiatry,chcę się zamknąć w psychiatryku ,żeby sobie pomóc ,więc zrozum mój strach i obawy i na jakim dnie jestem .I chodzę po lekarzach ale każą się badać, a wiadomo ,że to nie działa w jeden dzień .Wiem,że mam nerwicę,nigdy tego nie negowałam ,wiem,że daje ona straszne objawy ale zwalając wszystko na nią można przegapić inną chorobę szczególnie,że nie jestem już najmłodsza,prowadziłam i prowadzę średnio zdrowy tryb życia ,dlatego wiem,że moje ciało może być nie za zdrowe mimo nerwicy .
"Już nie pamiętam prawie
Jak w dobrym wstać humorze
I coraz częściej kłamię
I sypiam coraz gorzej
Łatwiej mi
Nic nie mam, więc nie tracę nic

Strach to sieć pajęcza
Im bardziej uciec chcę
Tym mocniej trzyma mnie za karę"
Awatar użytkownika
rit
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 265
Rejestracja: 25 sierpnia 2017, o 11:51

2 lutego 2018, o 15:20

Celine Marie pisze:
2 lutego 2018, o 15:00
rit pisze:
2 lutego 2018, o 14:35
Celine Marie pisze:
1 lutego 2018, o 23:41
Czy od chorego kręgosłupa można mieć takie objawy jak ja dzisiaj i ogólnie ostatnio z nogami/chodzeniem? W pewnym momencie dzisiaj na spacerze nogi odmówiły mi posłuszeństwa,nie mogłam zrobić kroku,straciłam czucie,mega ciężkie były ,jak nie moje,ważyły tonę,mrowienie w całym ciele,uczucie bujania,zaciskania ,jak dotknęłam skóry na nogach nie czułam nic .Teraz po całym dniu strasznie mnie bolą,jakby spuchła mi lewa w łydce,ledwo powłóczę ,są gorące ,drą i piką,czytałam,że to zatory w żyłach ,SM lub właśnie problem od kręgosłupa lędzwiowego ,coś /ktoś? ;oh
Odebrałaś wyniki rezonansu? Nikt Ci tu niestety nie wywróży, czy coś Ci jest. Cały czas wałkujesz i wałkujesz temat tego SM i innych wybujałych chorób, o których bez przerwy czytasz jak widzę... Niestety, musisz albo w jedną albo w drugą stronę. Albo idź do lekarza i powiedz mu to wszystko, odbierz wyniki, dopytaj, albo ODPUŚĆ i pogódź się z tym, że nerwica to straszne gówno i może dawać objawy z kosmosu, serio. Tak strasznie bardzo skupiasz na tych wszystkich złych rzeczach swoją uwagę, że nie dziwie się, że układ nerwowy jest na maksa przeciążony i daje Ci w kość.
Odebrałam wyniki rezonansu na głowę nie na kręgosłup ,lekarka powiedziała,że SM może nie wyjść z rezonansu, dlatego się martwię,bo nie mogę chodzić i Ty też byś się martwiła,wertowała strony internetowe .Nie chcę tego robić ,nie chcę tak żyć ,żalić się,truć dupę ale gdy człowiek idzie sobie na spacerek ,pieski koło mnie biegają,słoneczko świeci ,a po chwili nie może zrobić kroku to wiadomo,że panikuje i się zastanawia co mu jest i jak dojdzie do domu,mnie też to męczy ,uwierz ,jestem już tym strasznie zmęczona,chodzę na terapię,chodzę do psychiatry,chcę się zamknąć w psychiatryku ,żeby sobie pomóc ,więc zrozum mój strach i obawy i na jakim dnie jestem .I chodzę po lekarzach ale każą się badać, a wiadomo ,że to nie działa w jeden dzień .Wiem,że mam nerwicę,nigdy tego nie negowałam ,wiem,że daje ona straszne objawy ale zwalając wszystko na nią można przegapić inną chorobę szczególnie,że nie jestem już najmłodsza,prowadziłam i prowadzę średnio zdrowy tryb życia ,dlatego wiem,że moje ciało może być nie za zdrowe mimo nerwicy .
Nie musisz mi tłumaczyć jak to działa, bo tez miałam objawy somatyczne, a hipochondrię miałam przez 20 lat. Myślisz ze dlaczego myślałam, ze mam chłoniaka? Bo miałam powiększone, bolesne węzły chłonne, swędzenie ciała, zmęczenie.. wszystkie objawy pasowały. Zgadnij co? Nie mam chłoniaka (nie, nie byłam u lekarza tego potwierdzić ;) ). Nie mialam tez zatoru, zawału, guza mózgu i innych strasznych chorób, które dawały objawy idealnie jak z internetu. Czerp swoją wiedzę od lekarza, a nie ze stron internetowych. Wiem, ze się boisz, ale serio, da się nie czytać bredni, internet ma to do siebie, ze jest pełen pseudo-specjalistów. Idź na badania, wyklucz SM i wszystko co Cię meczy w tym momencie, ale wszystkich chorób świata mieć nie możesz.

PS. Myślenie "przez objawy nerwicy na pewno przegapie straszna chorobę" to TYPOWA zagrywka nerwicowa.. najłatwiej straszyć niepewnością ;)
„Póki jesteśmy, nie ma śmierci, gdy jest śmierć, nie ma nas” – Epikur
"And anytime you feel the pain, hey Jude, refrain, don't carry the world upon your shoulder."
witorrr98
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1543
Rejestracja: 17 października 2017, o 23:08

2 lutego 2018, o 16:27

Podziwiam was, że chce wam się chodzić do tych lekarzy :]
Mi to się nawet nie chce na rutynowe chodzić, bo mi się nie chce. uhuhuh

A teraz na poważnie.Tak na logikę, to skoro podejrzewacie u siebie jakieś schorzenie, to czemu się pytacie na forum czy to na pewno od nerwicy?
Przecież gdyby coś was bolało czy coś, to organizm da wam do zrozumienia ,że coś jest nie tak dosadnie, a nie tylko jakimiś półobjawami. Przecież sama świadomość, że macie zaburzenie jest już wystarczającą informacją, że to organizm jest rozstrojony.
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

5 lutego 2018, o 08:04

no i teraz mnie dopadło :( odc szyjny wyniki rezonansu: fizjologiczna krzywizna kręgosłupa w odc szyjnym zniesiona z ustawieniem kyfotycznym, cechy dehydratacji krążków m-k C3/C4, C4/C5 :(
mam nerwice i inne objawy to doszło jeszcze takie schorzenie :( od około dwóch miesięcy chodzę na siłownie biegam ruszam się i basen ale nic mi nie pomaga nawet kupiłem sobie poduszkę ortopedyczną, chodzę na masaże ale nie widzę poprawy, lekarze gadają że nie powienienem mieć takie objawy ale niestety mam tj. ból karku, strzelanie/chrupanie w plecach jak tylko chce się wyprostować słyszę non stop te chrupanie :( dodatkowo zmieniłem pozycję przy komputerze w pracy ale nie widzę poprawy żadnej :( proszę pomóżcie mi czyżbym znowu złapał bakcyla nowego z nerwicy? bo już kilka takich backylów związanych z somatyka już mam :(
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

5 lutego 2018, o 09:51

Idz do fizjoterapeuty dobrego, bo sam to e możesz tylko większą bube zrobić, do tego trzeba podejść kompleksowo.
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

5 lutego 2018, o 11:20

zdravko pisze:
5 lutego 2018, o 09:51
Idz do fizjoterapeuty dobrego, bo sam to e możesz tylko większą bube zrobić, do tego trzeba podejść kompleksowo.
byłem u fizjoterapeuty kilka razy ale poprawy nie widzę :(
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

5 lutego 2018, o 12:49

buull2323 pisze:
5 lutego 2018, o 11:20
zdravko pisze:
5 lutego 2018, o 09:51
Idz do fizjoterapeuty dobrego, bo sam to e możesz tylko większą bube zrobić, do tego trzeba podejść kompleksowo.
byłem u fizjoterapeuty kilka razy ale poprawy nie widzę :(
Ja napisałem dobrego, jak pójdziesz do takiego z dupy który Ci pomasuje kark i zleci ćwiczenia tylko na tą cześć to wywalasz pieniądze w błoto,
musi to być osobnik który Cię dokładnie zbada, czyli sylwetkę, ruch, wypyta o nawyki,
Taki przykład, pewnie chodzisz na tą siłownie i robisz ćwiczenia z tą żółwią szyją,bo to teraz Twój naturalny odruch który Ci pomaga, obierasz ziemniaki,zmywasz,, siedzisz przy monitorze i cały czas ten sam ruch głowy do przodu .
Poduszka ortopedyczna to też powinna być dobrana do sposobu spania, jak śpisz np. na wznak i masz taka do spania na boku to tylko sobie krzywdę większą robisz.
ODPOWIEDZ