Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Nerwica a trądzik

Forum dla osób, które chcą zapytać czy pożalić się z uwagi na jakiś inny problem zdrowotny.
Choćby problemy z kręgosłupem czy innymi sprawami, które również ci dokuczają.
A może chcesz zapytać o jakieś medyczne badanie, jak wygląda itp.?
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

12 maja 2016, o 18:38

Witajcie:) Mam takie pytanie, otóż od jakiegoś czasu mam okropny wysyp krost na całej twarzy, tzw. kaszka. Przyznam, że choć lęk jest u mnie już trochę mniejszy, to mimo wszystko każdego dnia mi jeszcze towarzyszy. Czy od nerwicy, lęku i tego stresu może powstawać taki mocny trądzik? To są takie zaskórniki. Moja twarz wygląda okropnie, świeci się, cera jest szara i do tego te krostki. Czy ktoś z was miał podobny problem i czy ma jakieś sposoby na pozbycie się krost albo na doprowadzenie twarzy do ładu? :) Bardzo proszę o odpowiedzi!! :))
Awatar użytkownika
myszusia
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 545
Rejestracja: 11 lutego 2016, o 13:10

12 maja 2016, o 18:46

Tak może być od nerwicy a bardziej od podwyższonego kortyzolu w organizmie o wywala. Ja takich akcji nie miałam bardziej poszlo mi w kierunku wysuszenia skory. Na takie stany dobrze jest pic wapno z kwercetyna. Kupisz w aptece do rozpuszczenia w wodzie zawsze mi pomaga na jakies akcje uczuleniowe. Możesz tez smarować twarz kremami,które zawierają aloes ,gdyż ma cudowne właściwości. Preparatów na bazie alkoholu unikaj,bo bardziej podraznisz skore. ;)
" W życiu wygrywa tylko ten,kto pokonał samego siebie. Kto pokonał swój strach,swoje lenistwo,swoją nieśmiałość"
subzero1993
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1006
Rejestracja: 5 kwietnia 2016, o 22:09

12 maja 2016, o 18:47

My ryja wysypało jak w gimnazjum. Wyszło na plus bo jakoś staro się czułem :D
Jak szukać objawów bez nakręcania się -> http://www.zaburzeni.pl/viewtopic.php?p=100011#p100011
Awatar użytkownika
Olalala
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 1856
Rejestracja: 17 grudnia 2015, o 08:36

12 maja 2016, o 22:43

asia1994 pisze:Witajcie:) Mam takie pytanie, otóż od jakiegoś czasu mam okropny wysyp krost na całej twarzy, tzw. kaszka. Przyznam, że choć lęk jest u mnie już trochę mniejszy, to mimo wszystko każdego dnia mi jeszcze towarzyszy. Czy od nerwicy, lęku i tego stresu może powstawać taki mocny trądzik? To są takie zaskórniki. Moja twarz wygląda okropnie, świeci się, cera jest szara i do tego te krostki. Czy ktoś z was miał podobny problem i czy ma jakieś sposoby na pozbycie się krost albo na doprowadzenie twarzy do ładu? :) Bardzo proszę o odpowiedzi!! :))
Jak najbardziej może, aczkolwiek ja mam problem z trądzikiem już trochę. Ale jak sięgnęłam dna to stan mojej twarzy był przygnębiający. Wyprysków masę, szarość. Pocieszę się, że to się poprawi w miarę odburzania.

A co do pielęgnacji to polecam Ci odpowiednią pielęgnację twarzy codziennie: rano i wieczorem odpowiednie oczyszczenie, raz na dzień delikatny peeling (mikrozłuszczający), tonizowanie, krem odżywczy/zamykający pory.

Mi dosyć dobrze służy linia z Ziaji Liście Manuka. Jest przeznaczona dla problematycznej skóry. Krem na noc ma w sobie kwas migdałowy. Dla mnie dosyć dobra.
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

12 maja 2016, o 23:34

Oczywiście, że nerwica, stres może powodować trądzik. Im większy stres, nerwy czy lęki, tym większe stężenie hormonów stresu (kortyzolu), oraz prolaktyny. W moim przypadku winowajcą za trądzik była podwyższona prolaktyna. Ile ja kasy od 16 roku życia do 24 wydałem to masakra. Jakieś maści, jakieś tabletki, antybiotyki, izotek, kuracje oczyszczające, herbatki z bratka itp. Nic mi nie pomagało. Zacząłem unikać ostrych potraw, czekolady, chipsów, a za to położyłem nacisk na zdrowsze odżywianie (orzechy, drożdże, sałatki itp). Dodatkowo zacząłem zażywać duże dawki witaminy d3 ponieważ wykonałem badanie i wyszły mi duuuże niedobory tej witaminy. Polecam z czystym sercem olejek z drzewa herbacianego. W moim przypadku właśnie ten olejek był strzałem w dziesiątkę. Kilka kropel olejku do 500 ml przygotowanej wody i tym roztworem przecierać sobie twarz rano i wieczorem. Można częściej, natomiast nie wolno czystym olejkiem z drzewa herbacianego bo można sobie podrażnić skórę. Teraz nie mam problemu z takim trądzikiem, ale czasem mi wyskoczy parę diód na twarzy. Teraz stosuje od długiego czasu Ziaje kuracje antybakteryjną żel myjący i też jestem zadowolony bo wolę zapobiegać niż leczyć trądzik. Cena śmieszna bo ok. 10 zł za 200 ml wydajnego żelu. :)
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

12 maja 2016, o 23:54

Edward27, a gdzie można dostać ten olejek z drzewa herbacianego? Czy pomogło na zaskrórniki? Bo ja nie mam żadnych zmian ropnych, tylko pełno tych małych grudkowych krostek pod skórą. I jak dokładnie zmieniłeś dietę? Możesz napisać? Bo chciałabym, żeby moja twarz wracała w miarę do porządku, skoro lęki trochę ustąpiły...
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

13 maja 2016, o 00:19

Asiu ten olejek dostaniesz w aptece, w sklepie zielarskim. Tani jak barszcz też coś około 12 zł. Warto spróbować bo działa odkażająco. Możesz sobie pogooglować i doczytać informacje o nim.
Tutaj masz kilka info od dr Różańskiego.

Tea-Tree Oil (olejek herbaciany) Oleum Malaleucae – bezbarwna, ruchliwa ciecz o zapachu terpentynowo-żywicznyn i ostrym, jodłowym smaku z gorzkawym posmakiem. Zawiera w składzie: terpinene-4-ol (około 40%), a-terpinen (ok. 8%), y-terpinen (ok. 20%), sabinen (ok. 3%), terpinolen (ok. 3%), cymen (ok. 3%), kadinen (ok. 1%), limonen (ok. 1%), ponadto leden, cineol i dendren aromatyczny. Uzyskiwany jest z Malaleuca alternifolium (Australia), należącej do rodziny mitowatych. Liście zawierają około 2% olejku.
Olejek działa przeciwbakteryjnie, rozkurczowo, przeciwbólowo, wykrztuśnie, przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i przeciwpierwotniakowo. Zabija roztocze chorobotwórcze. Odstrasza owady. Znakomicie leczy wypryski, ropnie, pryszcze, opryszczkę, ugryzienia ukąszenia owadów oraz pajęczaków. Dobry do nacierania obolałych i opuchniętych stóp, do leczenia (masaże, wcieranie) kontuzji sportowych. Korzystnie działa wcieranie olejku w skórę przy reumatyzmie, chorobach przeziębieniowych i zakaźnych. Stosowałem go doustnie w dawce 3 krople/na miodzie 2-4 razy dz. w nieżytach układu oddechowego, zaburzeniach w przepływie żółci, kamicy żółciowej, bólach brzucha (4 krople na cukrze). Odświeża oddech. Do płukania jamy ustnej, gardła i narządów płciowych stosować 3-4 krople na szklankę wody ciepłej z 1 łyżką gliceryny. Stosowany także do leczenia ran, podobnie jak olejek eukaliptusowy, bowiem jako silny antyseptyk zapobiega zakażeniom, a ponadto przyspiesza procesy regeneracji. Wywiera wpływ rozjaśniający na skórę.
Grzyby wrażliwe na olejek herbaciany: Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton rubrum, Aspergillus niger, Aspergillus flavus, Candida albicans, Microsporum canis, Microsporum gypseum, Thermoactinomycetes vulgaris.
Bakterie wrażliwe na olejek herbaciany: Staphyloccus aureus, Staphyloccus epidermidis, Staphyloccus pneumoniae, Staphyloccus faecalis, Staphyloccus pyrogenes, Staphyloccus agalactiae, Propioni-bacterium acnes, Betahaemolytic streptococcus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniac, Citrobactor ssp, Shigella sonnei, Proteus mirabilis, Legionella ssp, Pseudomonas aeruginosa.



Olejek herbaciany

Drzewko herbaciane Malaleuca alternifolia (Myrtaceae) dostarcza olejek herbaciany Tea Tree Oil. Obecnie znajduje się w wielu lekach i kosmetykach.
Roślina występuje w Australii, do celów leczniczych jest uprawiana.
Tea Tree Oil zawiera: alfa-pinen, alfa-tujen, alfa-terpinen, gamma-terpinen, kadinen, globulol, cymen, cyneol, felandren, mircen, sabinen, terpinen-4-ol.
Olejek herbaciany posiada właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwroztoczowe, przeciwświądowe i przeciwzapalne.
Po podaniu doustnym działa osuszająco na błony śluzowe układu oddechowego, odkażająco, żółciopędnie, wiatropędnie, rozkurczowo, tonizująco ogólnie, przyśpiesza trawienie i reguluje oddawanie kału.
Dawka doustna wynosi 3-4 krople 3-4 razy dziennie na miodzie lub cukrze. Pomocny jest w leczeniu chorób przeziębieniowych, kataru, zapalenia zatok, zaburzeń miesiączkowania (nieregularne, bolesne, skąpe). U wielu kobiet znosi bolesne miesiączkowanie i bolesne wzdęcia w okresie przedmiesiączkowym.
Przy nieżytach układu oddechowego, zapaleniu zatok obocznych nosa oraz przy cerze trądzikowej i z wypryskami poleca się parówkę i inhalację: 5-7 kropli na szklankę wrzątku w rondlu, nachylić twarz nad parę i wdychać 10 minut pod ręcznikiem. Przy leczeniu alergii i przewlekłych zakażeń układu oddechowego korzystnie działa nasycanie olejkiem herbacianym powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywamy. W tym celu należy użyć nawilżaczy powietrza (do wody dodajemy olejek); zimą olejek dolewamy do zbiornika z wodą na kaloryferze.
Olejek herbaciany wcierany w skórę powoduje rozgrzanie, usprawnienie krążenia, zahamowanie wydzielania łoju, odkażenie. Przy wcieraniu w obolałe stawy i mięśnie daje efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny. Można więc go stosować przy bólach stawów, nerwobólach i bólach mięśni, ponadto do masaży przy kontuzjach. Nawet nierozcieńczony nie powoduje oparzenia skóry. Można go jednak rozcieńczać olejem winogronowym lub migdałowym w proporcji 1:1. Niższe stężenia nie mają już tak skutecznego działania.
Sensacyjne wieści na temat wpływu przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego olejku herbacianego nawet w niskich stężeniach są oparte na doświadczeniach in vitro, w laboratorium. Nie raz jednak przekonujemy się, że wyniki zaskakujących efektów leczniczych w badaniach in vitro nie zawsze mają odzwierciedlenie in vivo, czyli w żywym organizmie, gdzie istnieje wiele dodatkowych czynników.
Olejek herbaciany jest używany do produkcji leków ginekologicznych (dopochwowych), które są stosowane w leczeniu grzybiczych, bakteryjnych i pierwotniakowych (np. rzęsistek Trichomonas) zakażeń i stanów zapalnych narządów płciowych.
Niewątpliwie jednak olejek herbaciany niszczy następujące grzyby: Aspergillus flavus, Aspergillus niger, Candida albicans, Malassezia furfur, Trichophyton sp.; bakterie: Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Escherichia coli, Propionibacterium acnes, Proteus vulgaris; wirusy: herpes; roztocze: Demodex, Sarcoptes.
Olejek herbaciany jest bezbarwnym lub słomkowym płynem o silnym przyjemnym zapachu i gorzkawym terpentynowowo-sosnowym smaku. Posiada właściwości odwaniania, czyli usuwania nieprzyjemnego zapachu. Hamuje procesy fermentacji i gnicia, dlatego można go stosować do płukania jamy ustnej i gardła oraz nosa przy wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu. W tym celu na szklankę przegotowanej wody polecamy 5 kropli olejku, silnie zamieszać, warto dodać 1 łyżeczkę gliceryny.
Można także przygotować silny krem przeciwgrzybiczy: clotrimasolum krem 1% - tubka 20 g (dostępny w aptekach, w sklepach zielarskich) mieszamy z 2 ml olejku; wcieramy w miejsca narażone na zakażenie grzybami lub bakteriami.
W leczeniu przewlekłego kataru bakteryjnego, siennego (alergicznego), wirusowego i stanów zapalnych zatok obocznych nosa polecamy krople z olejkiem herbacianym. Są skuteczne w działaniu i bezpieczne w stosowaniu. Nie działają tylko objawowo tak jak popularne syntetyczne krople, lecz przyczynowo. Aby je sporządzić wystarczy na 10 ml fizjologicznego roztworu soli (chlorku sodu) dać 2-3 krople olejku herbacianego, wstrząsnąć. Do obu otworów nosowych należy wprowadzać kroplowo lub dozować spryskiwaczem kilka razy dziennie. Roztwór soli fizjologicznej jest dostępny w aptekach bez recepty. Warto dodać, że ten prosty lek wpływa niszcząco na ewentualnego gronkowca złocistego Staphylococcus aureus umiejscowionego w zatokach i gardle.
Nasze rodzime rośliny wydzielają równie wartościowe olejki eteryczne (np. olejek majerankowy, kminkowy, lawendowy, świerkowy), niektóre nawet mają silniejsze i szersze działanie farmakologiczne. To, że olejek herbaciany stał się tak popularny zadecydował dobry marketing, nie zaś nadzwyczajne i niepowtarzalne właściwości. Owszem działa przeciwbakteryjnie, ale szczerze mówiąc olejek eukaliptusowy, goździkowy, czy olejek tymiankowy są silniejszymi antyseptykami.
Głównymi składnikami olejku herbacianego są terpinen, terpinen-4-ol oraz cyneol; osoby zaznajomione ze składem olejków eterycznych wiedzą , że są to terpeny występujące w większości olejków.
Terpineol i terpinen występuje w podobnej ilości w olejku majerankowym, podczas gdy cyneol w olejku szałwiowym (10-15%), eukaliptusowym (cyneol ponad 70%), czy olejku z bylicy pospolitej (cyneol - ok. 15%). Terpinen-4-ol występuje w znacznej ilości w olejku jałowcowym (ok. 15-20%).


A odnośnie diety to tak jak wspomniałem ja unikałem bardzo przetworzonych, ostrych potraw. Za to jadłem dużo kasz, ryżu, sałatek, surowych owoców, warzyw, zero alkoholu, tytoniu, dużo wody mineralnej, zero coca coli, zero pepsi, zabarwianych wód itp, nie piłem ani kawy ani herbaty. Dodatkowo kupiłem sobie drożdże piwne w tabletkach i zażywałem je. Nie wiem czy Tobie to pomoże, mi pomogło. Warto spróbować :)
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

13 maja 2016, o 00:38

Dziękuję Ci bardzo serdecznie za pomoc :) Z chęcią wypróbuję, bo już w moim przypadku lepiej poeksperymentować, bo może akurat pomoże, niż zostawić tą twarz w takim stanie. Czyli Ty nacierałeś twarz tym olejkiem, tak? Czy robiłeś też takie "parówki" jak jest to opisane w tym fragmencie, który podałeś? :)
Z dietą także spróbuję, chociaż odstawienie kawy i herbaty, a zwłaszcza herbaty to chyba u mnie niemożliwe :D

-- 12 maja 2016, o 23:38 --
I jeszcze a propo rozcieńczania tego olejku z wodą, to taka zwykła z kranu?
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

13 maja 2016, o 00:40

Nie ma za co Asiu :) Ja do 500 ml słoika przygotowanej (zagotowanej) wody z kranu (już chłodnej) dodawałem z 5-9 kropel olejku z drzewa herbacianego i zanurzałem wacik i nacierałem twarz. Raz użyty wacik nie moczyłem ponownie w tym roztworze ponieważ na waciku miałem już posiew bakterii więc wyrzucałem go do kosza, aby nie zanieczyścić roztworu z olejkiem. No moim zdaniem warto spróbować bo po pierwsze to naturalny produkt, a dodatkowo niedrogi :) z tego co wiem, to moja koleżanka ze studiów starała się zastosować do moich rad i też miała mega dużą poprawę skórną. Daj znać za kilka dni czy pomogła Tobie ta metoda ;)
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

13 maja 2016, o 00:54

Dam na pewno znać! :) Jutro pójdę do apteki kupić i zacznę już od jutra przemywać tym twarz :) Głęboko wierzę, że i mi coś pomoże, już nawet jakiekolwiek efekty by mnie zadowoliły, byleby mi się nie rozlewało po twarzy pełno nowych tych krostek :)
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

13 maja 2016, o 11:13

aha zapomniałem napisać Tobie, żebyś uważała na oczy tzn. staraj się nie dopuszczać do kontaktu tego roztworu z oczyma bo mogą piec :) Spróbuj przynajmniej kilka dni (7-14 dni) przemywać i zobaczysz czy masz jakąś różnicę :D
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

13 maja 2016, o 12:16

Byłam dzisiaj w dwóch pobliskich aptekach i niestety nie mają tego olejka, więc będę musiała zamówić przez internet. Myślisz, że taki http://allegro.pl/tea-tree-olej-z-drzew ... 03245.html będzie ok? :) Także jeszcze trochę będę musiała poczekać, zanim dostanę i będę mogła go używać :/
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

13 maja 2016, o 12:30

Asiu a jakiś sklep z ziołami jest u Ciebie w mieście gdzie mieszkasz? Ten olejek co podesłałaś na allegro też jest okej :)
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
asia1994
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 9 marca 2015, o 14:32

13 maja 2016, o 12:33

Musiałabym się rozeznać, czy coś jest ;) Pani w aptece chciała mi dać herbatę z bratka, ale nie wzięłam, pisałeś, że Tobie nie pomogła, prawda? :)
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

13 maja 2016, o 13:04

Asiu mi nie pomogła, ale tym się nie sugeruj bo Tobie może pomóc. Nie namawiam Ciebie do niczego :) Pamiętaj, że każdy jest inny :D
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
ODPOWIEDZ