Integracja Team Speak (Pogadanki) - Omówienie

Znajdziecie tutaj wszystkie kwestie techniczne związane z organizowaniem spotkań on-line itp.
Są one przeprowadzane za pomocą Teamspeaka, więc znajdziecie o nim potrzebne informacje.
Możecie w tym dziale zadawać pytania jeśli macie problemy z jego obsługą.
ODPOWIEDZ
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

3 lutego 2016, o 10:25

Witam Wszystkich serdecznie :)

Jako że dostałem w ostatnim czasie wiele pytań o naturę konferencji które organizują co niedzielę i o których informuje w tym temacie: integracja-skype-t5307.html to postanowiłem opisać strukturę tych spotkań jak i zapoczątkować spis który mam zamiar prowadzić. Przedstawię to na zasadzie FAQ ( najczęściej zadawanych pytań ).

1. Dlaczego w ogóle je organizuje?

Organizuje je po to by wprowadzić większy poziom integracji oraz wsparcia w naszej społeczności. Jednak czym innym jest pisanie ze sobą, a czym innym jest rozmawianie w czasie rzeczywistym. Dodatkowo jest to świetna praktyka dla nas wszystkich w wysławianiu się, przemówieniach jak i prezentowaniu. To praktyczna metoda przełamywania się i działa wręcz terapeutycznie. Zauważyłem to sam po sobie jak i po uczestnikach że te osoby które regularnie pojawiają się na tych konferencjach z konferencji na konferencje zabierają więcej głosu co przekłada się na ich rozwój osobisty. A to z kolei w wypadku gdy zaburzenie tłamsi pewność siebie i poczucie własnej wartości, działa bardzo pozytywnie i pozwala zbudować sobie silną podstawę oraz obycie społeczne, co każdy z nas automatycznie przełoży na swoje własne indywidualne życie.

2. Kiedy one są i ile trwają?

Odbywają się one w każdą niedzielę, ponieważ w niedzielę akurat mam również dyżur więc pomyślałem że wkomponuje mi się to idealnie jako dyżurowy finał. :D Rozpoczynam je o godzinie 18 czasu Polskiego i trwają one do godziny 20. Czasami przedłużają się do 21 max. Jednak średnio trwają one 2 godziny i na tej średniej będę bazował.

3. Jak to wyglądało?

Do tej pory, te spotkania wyglądały tak że tworzyłem grupową konwersacje na skypie i pytałem poszczególne osoby czy mają jakieś pytania. Zazwyczaj były pytania odnośnie zaburzenia więc odpowiadał na nie każdy kto miał coś w danej sprawie do powiedzenia po kolei. Plusem tego było to że osoby się udzielały, minusem było tego to że czasami konwersacje przechodziły na bardzo luźne tory i osoba która chciała uzyskać odpowiedź na dane pytanie, w efekcie jej nie uzyskała. Dodatkowo, każdy uczestnik jest na innym etapie w odburzaniu, niektóre osoby już z tego kompletnie powychodziły, niektóre są na końcówce, a niektóre w połowie lub na początku i wolałyby porozmawiać na inne tematy niż tylko zaburzenia. Dlatego też postanowiłem wprowadzić pewne zmiany które mam nadzieje że zadowolą wszystkie strony ( wiem, rzadko to możliwe ale w tym wypadku wydaje mi się że to możliwe :D )

4. Jak to będzie wyglądać?

Teraz jednak po ostatniej konferencji w której wyszła mi prezentacja na temat "jak wyjść z iluzji", zobaczyłem że to ma fajną strukturę. Więc od przyszłej niedzieli te konferencje będą miały następujący przebieg: Daję 15 minut ( tzw. kwadrans akademicki ) wszystkim spóźnialskim którzy nie pojawią się o godzinie 18 na konferencji. Po tym czasie rozpoczynam prezentację na dany temat, (prezentacja nie będzie graficzna, będzie czysto audio, nazywam ją prezentacją ponieważ rozpiszę sobie w punktach jakie rzeczy chcę poruszyć w danym temacie by uwzględnić wszystko to co chcę w niej przekazać, prezentacje będą przezemnie nagrywane i udostępnianie na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/dashboard?o=U spis tematów prezentacji zostanie opisany w odzielnym temacie odnośnie samej rozpiski prezentacji ), będzie ona trwała do 45 minut. Po prezentacji w kolejnej godzinie będzie można zadawać odnośnie niej pytania oraz udzielać się w temacie, wyrażać swoje zdanie lub dzielić się własnymi spostrzeżeniami/obserwacjami/taktykami etc ( czyli tak jak to było do tej pory, tyle że teraz będzie to ukierunkowane ). Następnie będzie to luźna rozmowa na jakikolwiek temat tylko będziecie chcieli.

W ten sposób wszyscy powinni być zadowoleni, bo osoby które chcą o czymś się dowiedzieć, się dowiedzą a osoby które chcą luźno pogadać również będą mogły sobie luźno pogadać. Myślę że w ten sposób przebieg samej konferencji wnosi wartość i ma sens dla wszystkich. Jeśli jednak by tak nie było to wszelkie sugestie/uwagi bądź komentarze są mile widziane poniżej. :)

5. Jak mogę do niej dołączyć/gdzie się zapisać?

Jeżeli chcesz wziąść udział w konferencji, napisz proszę w tym temacie: integracja-skype-t5307.html że jesteś chętny/na. W profilu mam profil skype'a więc śmiało mnie dodaj i dalej już Cię pokieruję na grupową konferencje o godzinie 18. :)

6. Czy muszę się udzielać na konferencji czy mogę tylko słuchać?

Nie ma żadnego obowiązku udzielania się głosowo w konferencji jeśli nie czujesz się na siłach/ nie masz ochoty. To kompletnie zależy od Ciebie, nie ma żadnych przymusów. Ja Ci tylko daję możliwość praktyki zwiększania pewności siebie/poczucia własnej wartości jak i po prostu obycia się socjalnie. Mnie osobiście to wiele dało i nadal daje bo wszystko to super praktyka i do tego ogromna frajda poznawać nowe osoby, poznawać nowe mikro-światy które mnie wiele uczą. Dlatego dziękuje wszystkim którzy byli do tej pory i stale wpadają na te konferencje bo to świetna nauka dla mnie jak i sama integracja w sobie jest po prostu fajna. Tworzenie społeczności ma to do siebie że można wzajemnie na siebie liczyć i to chyba największe piękno socjalizacji. :)

To tyle odnośnie samej organizacji, w kolejnym temacie zrobię rozpiskę tematów jak i omówię typy konferencji które chcę wprowadzić.

P.S. Nie są to webinary, są to nadal konferencje ale z prezentacją na wstępie. :)
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
koleszka
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: 21 marca 2016, o 13:29

23 marca 2016, o 04:01

Witam. Na imię mi Szymon posiadam bogate doświadczenie w praktycznym obcowaniu z zaburzeniami psychicznymi. Z wykształcenia jestem informatykiem i pracuje w kopalni. Proszę o kontakt do technicznego moderatora który wprowadzi mnie w niuanse tego forum. Interesuje mnie adres ip ts i hasło.
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

23 marca 2016, o 09:45

To jakiś żart? :D
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
helpmi
Moderator
Posty: 535
Rejestracja: 18 stycznia 2014, o 20:43

23 marca 2016, o 13:25

Przejdz na strone glowna forum, poczytaj tematy dzialow oraz opisy i bedziesz wiedzial jak dziala forum. Masz do tego misje forum w regulaminie, wszystko jasne i klarowne regulamin.php
ODPOWIEDZ