Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Impulsy emocjonalno-myślowe cz.2 (Działanie)

Tutaj znajdują się wszystkie dotychczasowe piguły odnośnie myśli wszelkiego typu. Znajdziesz tutaj zarówno nagrania wyjaśniające dany typ myśli oraz te w których omawiamy sposoby radzenia sobie z nimi (piguły doradcze).
ODPOWIEDZ
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

5 października 2015, o 15:16

Witajcie! :)

W drugiej części tematu o impulsach emocjonalno-myślowych omówiliśmy kwestię działania, czyli radzenia sobie z nimi, a konkretniej:

- Co robić gdy pojawiają się impulsy?
- Jaką postawę warto przybrać i jak ją wyrabiać?
- Jak z tego wyjść?
- Jakie strategie warto stosować gdy się pojawiają?


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CY-uk8f ... e=youtu.be[/youtube]

Życzymy wszystkim miłego odsłuchu :)
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
Awatar użytkownika
schanis22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2199
Rejestracja: 17 września 2015, o 00:28

10 października 2015, o 20:01

Bardzo lubię Was słuchać , dziękuję że jesteście , dużo się nauczyłam z tego forum nadal uczę mam nadzieję że jestem na dobrej drodze wyjscia z tego całego bałaganu jakiego sobie sama narobiłam . Pozdrawiam :cm cmok
W zdrowym ciele zdrowy duch , zdrowa głowa zdrowy brzuch.
Nerwica jest małą ściemniarą francą , wróblicą cwaniarą . Plącze nam nogi i mówi idż ! Wkręceni w zgubną nić .
Świata nie naprawisz - napraw siebie .
Furby248
Zbanowany
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2016, o 17:20

12 stycznia 2017, o 10:07

Victor wystraszyłem się tego kichnięcia !! ;oh
(Słucham w pracy na słuchawkach ) :D

-- 12 stycznia 2017, o 10:07 --
EDIT: Jeśli mogę swoje przemyślenia ..... w poprzednich audycjach mówiliście żeby się sprawdzać z nerwicą, czyli np jak boisz się że wyskoczysz z okna to podchodzić bliżej żeby zobaczyć że nic się nie stanie, a tutaj odradzacie wykonywania tych czynności (impulsów).
wojtas
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 grudnia 2014, o 16:05

12 stycznia 2017, o 10:12

To nie tak. Kiedy masz lek przed wyskoczeniem z okna albo lek przed nożami to np najlepiej wziac nóz i troszkę się z nim oswoić - sam tak robiłem. W tym nagraniu jest mowa o czymś innym o niby chęciach :) Np jak miałem natręta przed samobójstwem i chciałem sprawdzac wkoło czy się nie zabiję i brałem sznur do ręki aby co chwila patrzeć czy mam ochote czy nie, jest zwykłem sprawdzaniem a nie oswajaniem. To jak jak hipochondryk robi wkolo badania. Wtedy nie powinno sie tego robic.
To sa dwie rozne sytuacje omawiane w tych nagraniach, w poprzednim sam lęk a tu impulsy sprawdzania.
ODPOWIEDZ