Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Zoloft, Asentra, Asertin ( SERTRALINA )

Tutaj wpisujemy nasze wrażenia i odczucia odnośnie leków jakie zostały nam przepisane przez lekarza.
Leki antydepresyjne, benzodiazepiny, neuroleptyki, (SSRI, SNRI) itp.
Opisujemy efekty działania danego leku oraz ewentualne objawy uboczne.
Możesz dopisać się do istniejącego tematu lub stworzyć swój własny.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
munka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 581
Rejestracja: 22 sierpnia 2014, o 18:06

9 lutego 2015, o 16:30

maria, tak..100 to za duzo na poczatek. Korek dodbrze napisal, ze powoli .Ja zaczynalam od 50.

P.S. Jade na Asertinie 100 drugi miesiac, rownie dobrze moglabym lykac landrynki..poki co zero efektu. Lęk wyrąbany w kosmos ichaaaa!!!
Awatar użytkownika
khaleesi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 16 października 2013, o 21:03

22 lutego 2015, o 23:57

Długi czas zażywałam i myślę, że wyrobiła się tolerancja. Prawdopodobnie odstawię zupełnie ten lek.
http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif 'smuteq obsessive-compulsive disorder F42.0/personalitas anxifera, 'why 'niemoge
...Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)
-Jeżeli nerwica ma polegać na tym, że człowiek pragnie dwóch, zupełnie sprzecznych ze sobą rzeczy naraz, to, owszem, w takim razie jestem wariatką! Wiem, że przez całe życie będę się miotała pomiędzy różnymi , wykluczającymi się nawzajem pragnieniami!
FlyingOnFireWings13
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 12 marca 2015, o 18:41

14 marca 2015, o 19:28

Biorę Asentrę 50 raz dziennie, potem mam zwiększyć na dwa razy dziennie. Po pierwszej dawce normalnie odleciałam. Śmiałam się z byle czego, nie mogłam przestać się uśmiechać, o postaniu czy siedzeniu spokojnie w jednym miejscu mowy nie było. Robiłam gwałtowne ruchy wbrew własnej woli. Z dnia na dzień jednak to wszystko ustępuje. Dzisiaj na przykład tylko miałam lekkie drżenie.
Trochę za bardzo przeraża mnie ta pustka w nyślach, jaka zapanowała już po pierwszej dawce. Zwyczajnie nie mam już z czym walczyć. No ale oprócz tego oceniam Asentrę na plus... chociaż nie biorę jej nawet tydzień i nie powinnam się chyba jeszcze na jej temat wypowiadać no ale... zobaczymy za dwa tygodnie :P
Ikar wzleciał w słońce
Zbyt gorące
Spaliło mu skrzydła.
A gdyby nie wzbił się wyżej
Podszedł do tego krytyczniej
Gdyby tylko natrętnie nie myślał?
Awatar użytkownika
Leitho
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 25 listopada 2014, o 10:15

19 marca 2015, o 11:57

Muszę powiedzieć, że biorę już Zoloft 50 mg od 4 miesięcy i czuję się doskonale wyleczony. Wróciłem do życia, a wszystkie obajwy minęły. Od kwietnia prawdopodbnie mój lekarz zarządzi stopniowe odstawianie. Cieszę się że brałem ten lek. Życzę wszystkim wytrwałości.
aszli04
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 14:29

14 maja 2015, o 21:56

Ff
    -- 14 maja 2015, o 20:56 --
    Jestem obecnie po miesiącu zażywania zoloft w dawce 25 mg rano i 25 mg wieczorem dodam że jestem w ciąży 8 miesiąc poprawa nieznaczna jest podobno trzeba czekać choruje na nerwice lekowa do tego dd i myśli natretne oraz zaburzenia depresyjne alicjas91@wp.pl to mój mail jeśli ktoś chce pogadać
    Martusiaaa47
    Zarejestrowany Użytkownik
    Posty: 59
    Rejestracja: 16 lipca 2015, o 17:35

    16 lipca 2015, o 18:04

    Witam jestem tutaj nowa I mam pytanie otoz biore lustral 6 dzien po 0.25 I dostalam dzisiaj dziwnego bolu po w zebrach po lewej stronie I nie wiem czy to przez lek czy to kolejny syndrom nerwicy :-( prosze o pomoc moze ktos cos takiego mial
    bart26
    Odburzony i pomocny użytkownik
    Posty: 2216
    Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

    16 lipca 2015, o 18:15

    Wiesz z tym jest tak ze trEba liczyc sie biorac leki ze sa skutki uboczne . Jezeli bardzo doskwiera . Wybierz sie na badania powiedz ze jesz takie leki i tam zadecyduja . Jezeli to nerwowe a pewnie tak bo to slynne okolice dla nasz wszystkich . To poprostu sobie daj spokoj z analiza poboli i przestanie .
    DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
    Martusiaaa47
    Zarejestrowany Użytkownik
    Posty: 59
    Rejestracja: 16 lipca 2015, o 17:35

    16 lipca 2015, o 22:35

    Dziekuje bardzo za pomoc :-) pierwszy raz mnie to dopadlo ale nie byl to intensywny bol I nie dlugo przeszedl , strasznie boje sie brac leki I zaraz widze wszystkie skutki uboczne :-(
    GOSIA92
    Zarejestrowany Użytkownik
    Posty: 47
    Rejestracja: 24 lipca 2015, o 09:09

    31 lipca 2015, o 19:12

    Pierwszy dzień brania sertraliny 50mg i mam zwiększone DD i trochę większe lęki i wkrecam sobie głupoty :) minie?

    -- 31 lipca 2015, o 19:12 --
    Pierwszy dzień brania sertraliny 50mg i mam zwiększone DD i trochę większe lęki i wkrecam sobie głupoty :) minie?
    usunietenaprosbe
    Gość

    1 sierpnia 2015, o 10:31

    Ja biorę asertin 12dzien narazie nic nie czuje
    ....psychiatra powiedziała ze po 2 ,3 tyg chociaż w necie czytałam było napisane ze po tyg może działać. U Mnie Narazie Zero Poprawy.zZaczynałam Od 25 .Po Dwóch Dniach 50 A po 7 setka .
    GOSIA92
    Zarejestrowany Użytkownik
    Posty: 47
    Rejestracja: 24 lipca 2015, o 09:09

    1 sierpnia 2015, o 13:00

    Dzien drugi:czuje więcej energii do życia, jak wychodzę z domu to nie boje się ze mogę zwariować i zrobić coś głupiego przy ludziach. Chcę mi się żyć :) źle tylko spalam nie mogłam szybko zasnąć a rano lekki ból głowy. Mam nadzieje ze taki stan zostanie i nie minie tak jak inni piszą ze im się w doła przeradza po paru dniach/tygodniach. Czuje miłe laskotanie w całym ciele :) możliwe żeby tak szybko zadziałał? Wcześniej brałam elicee ale z żadnym skutkiem same uboczne :/

    -- 1 sierpnia 2015, o 13:00 --
    Szybciej się trochę mecze, boli mnie delikatnie e mostku po wysiłku. Wczoraj miałam przez chwile większe lęki ale dzisiaj póki co pozytywnie.
    Victor
    Administrator
    Posty: 6548
    Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

    1 sierpnia 2015, o 21:26

    Hmm ja bym doradzał nie skupiac się tak codziennie na swoim samopoczuciu :D
    Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
    Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
    Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


    Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
    GOSIA92
    Zarejestrowany Użytkownik
    Posty: 47
    Rejestracja: 24 lipca 2015, o 09:09

    3 sierpnia 2015, o 07:55

    Czy jeśli na początku mam zwiększone DD, glupie mysli to lek i tak pomoże z czasem?
    bart26
    Odburzony i pomocny użytkownik
    Posty: 2216
    Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

    3 sierpnia 2015, o 08:11

    Leki z tego co wiem wkrecaja sie od 4 do 8 tygodni . Czyli raczej tak ale ja lekow nie biore i nie bralem dlatego nie kieruj sie moja odpowiedzia za mocno .
    DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
    Mystical
    Świeżak na forum
    Posty: 1
    Rejestracja: 10 sierpnia 2015, o 20:20

    10 sierpnia 2015, o 20:28

    Witajcie! Jestem tu nowa. Z depresją zmagam się od ok. 2 lat. Starałam się zwalczyć ją na początku pramolanem, po którym jedynie dobrze mi się spało. Była to krótka terapia. Potem miałam fluoksetynę czy jakoś tak, która mnie strasznie otumaniła. Ledwo chodziłam, nic do mnie nie docierało. Przerwałam. Dziś dostałam asentrę. Jestem pozytywnie nastawiona do tego leku. Mam brać na początku dawkę 25, a w 7 dniu już całą tabletkę. Niestety, jestem alergiczką i astmatyczką. Boję się jakichś objawów niepożądanych. Biorę leki, podobnież nie kolidują. Mam depresję z lękami i fobią.
    Czy stosował to jakiś astmatyk?
    Pozdrawiam.
    ODPOWIEDZ