Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Zdrowy wzrok - suplenemty, dieta, witaminy itp.

Leki ziołowe, środki naturalne, witaminy i minerały.
Żywność/dieta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Guett
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 841
Rejestracja: 1 września 2014, o 11:35

9 kwietnia 2015, o 14:58

Witajcie. Ostatnio mam spore objawy wzrokowe które mi trochę przeszkadzają. Np. dziś jest ładna słoneczna pogoda i jak spojrzę się na niebo to aż tak dziwnie, sucho robi mi się w oczach, tak jakby łzy się w środku zbierały. Jest jeszcze wiele innych objawów ale nie chce już ich wypisywać. ostatnio czytałem ze dieta bogata w luteine wspiera nasze oczy, tak samo kwasy omega 3 i 6. z tego co się orientuje to luteina jest w kukurydzy, zoltkach jaj, i takich innych. Ale ja bym oprócz takiej diety wolał bym suplementacje.
Co możecie polecić na zdrowy wzrok ? Jakieś suplementy, witaminy, krople do oczu ? Bo normalnie wolę już jak są pochmurne dni bo wtedy mnie te objawy tak nie męczą.... Chciałbym jakoś zniwelować ten problem.
pozdrawiam.

sory za błędy, ale z telefonu pisze..
Trochę chaotycznie opisałem to, ale wiecie o co chodzi ;)
i'm tired boss
Aneta
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1255
Rejestracja: 29 października 2010, o 03:03

9 kwietnia 2015, o 17:33

Ogólnie to chyba to co zwykle... omega, ryby witamina a, e, c oraz cynk :)
W aptekach są dostepne preparaty, które mają mieszankę tego co potrzeba akurat oczom, kiedyś nawet brałam ale nie pamietam nazwy.
To sa takie chyba standardowe witaminy i suplementy na "wszystko" :)

Gdzie nie czytasz i na co to własnie omega,c,a,d,e ... :)

Natomiast może masz przewrażliwione oczy? Może za duzo siedzisz przed ekranem tv lub kompa?
Jak ma się przwwrażliwiony wzrok to wtedy jasniejsze światło może powodowac łzawienie a nawet ból.
Możesz też robic sobie na oczy okład z rumianku, na waciki nalewasz trochę rumianku ciepłego (żeby sie nie oparzyć) i kładziesz na powieki.

Po krople najlepiej iśc sobie do okulisty, bo tych kropli jets na rynku sporo i kiedyś mi w optyku powiedział, ze krople najlepiej niech okulista dobiera po wczesniejszym zbadaniu.
A jak juz to najbardziej popularne to krople hyabaka na suche oczy.
ODPOWIEDZ