Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Witam :)

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
owieczka21
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 października 2016, o 21:48

6 października 2016, o 22:02

Przeglądałam,przeglądałam i czytałam- postanowiłam do Was dołączyć ;)
Mam na imię Patrycja i mam 21 lat. Od 2 lat mam zdiagnozowany zespół jelita drażliwego,a od 4 nerwice lękową- od prawie roku jest w fazie zaostrzenia.
Samopoczucie bywa różne-zależy od dnia i mojego nastawienia. Najczęściej wpadam w panike kiedy zaczyna mnie boleć brzuch bądź poczuje nagłą potrzebe skorzystania z toalety (oczywiście w większości przypadkach gdy już w niej jestem- cały problem znika). Mam problem w przebywaniu w ciszy z ludźmi w zamkniętym pomieszczeniu,np. na zajęciach na studiach bądź w pociągu (czasem bardzo panikuje bo chciałabym wysiąść ale wiadomo,że jak nie ma stacji to nie mam na to szans,później uświadamiam sobie,że nic mi nie da,że wysiąde gdzieś w szczerym polu :DD ) . Każdego dnia staram się nad tym zapanować,ale z tym bywa różnie, jestem jednak dobrej myśli i walcze o siebie i lepsze jutro :))

Pozdrawiam wszystkich :)) :)) :))
ulka1983
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 października 2016, o 13:24

7 października 2016, o 13:53

Hej!
Ja mam podobnie jak Ty,nerwica lękowa ok rok , i problemy z toaleta takze, czesto pojawia sie panika co zrobie gdy mnie dopadnie szczególnie w ciasnych, zaludnionych miejscach. ;brr
Awatar użytkownika
owieczka21
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 października 2016, o 21:48

8 października 2016, o 17:37

Czasem potrafie to przeczekac,ale zdaża sie taki dzien,w ktorym strasznie panikuje-wiecznie sie zastanawiam co pomysla sobie ludzie (chociaz kazdy z nich przynajmniej mial biegunke/grype jelitowa ). Chyba za bardzo przejmuje sie opinia innych :)
ulka1983
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 października 2016, o 13:24

9 października 2016, o 09:54

Ja własciwe też czuje sie ok, a za chwile zaczynam o tym myslec i robi sie żle ,problem narasta co zrobic wyjsc ,przeczekac ,zdarza sie że daje rade ale czasami odpuszczam i wychodze,a co z nerwica jak sobie radzisz? :roll:
Awatar użytkownika
natretnapaula
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 6 października 2016, o 19:29

9 października 2016, o 10:19

Dziewczyny polecam poczytać artykuły i posłuchać nagrań. Naprawdę w świetny sposób chłopaki tłumaczą wszystko.
Ją zaczęłam słuchać ale niestety wczoraj słuchając widząc ile tego co mówią chłopaki jest w moim życiu zaczęłam buczec i musiałam przestać:( ale dziś ponawiam próbę:)
Jestem sobie prawdą, fałszem i zagadką też...
Awatar użytkownika
owieczka21
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 października 2016, o 21:48

9 października 2016, o 11:13

Jeśli chodzi o nerwice,nie bardzo sobie radze niestety :( Nie biore leków,chyba,że doraźnie - bardzo mnie usypiały i nie byłam w stanie funkcjonować wcale. Nie moge znalezć dobrego psychoterapeuty. Zauważyłam,że im więcej czytam książek na temat nerwicy tym bardziej mi to pomaga-zaczynam rozumieć rzeczy,które się dzieją-ale wiadomo,są wzloty i upadki :) A Ty jak sobie radzisz ? :)
ulka1983
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 października 2016, o 13:24

9 października 2016, o 18:15

Na poczatku było kiepsko ,podejrzewałam ze to nerwica troche poczytałam i wszystko sie zgadzało ,psychiatra który dobrał mi leki jestem na nich do dzisiaj ,czy pomagaja pewno tak ,chociaz przeraz mnie mysl co bedzie jak je odstawie. Ja też zauwazyłam ,ze po przeczytaniu tego forum troche sie poprawiło,niestety wczoraj atak paniki zrobiło mi sie słabo i wszystko wraca.Teraz jest lepiej chociaż rano ,emocje wzieły i góre i musiałam sobie popłakac!Ja tez próbuje z psychologiem ale Pani mnie niestety dołuje zamiast mi pomóc,wiec sobie chyba odpuszcze!
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

12 października 2016, o 08:02

owieczka mi dużo pomógł na ZJD http://www.sanprobi-ibs.pl/ próbowałaś??
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
ulka1983
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 października 2016, o 13:24

12 października 2016, o 08:33

Nie, nie próbowałam ,nigdy nie zażywałam lekarstw na mój "niespokojny' brzuch ,po prostu jakos to było i jest ,aczy ty zażywasz to z jakimis innymi lekami? :)
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

12 października 2016, o 11:46

ale to nie jest lek tylko suplement i mi się wydaję że mi trochę pomógł tzn uspokoił wypróżnianie i nie miałem brzucha jak balon ale to tylko moja obserwacja... ale na pewno musimy uspokoić nasze głowy nasze podejście do życia :)
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
ulka1983
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 października 2016, o 13:24

12 października 2016, o 13:50

Masz racje ,ja mam nerwice od roku ,już wiem co moze mnie spotkac i dlaczego ,wszystkie te informacje czerpie z forum i jest duzo lepiej.Mam świadomośc, że nie wariuje ,że to tylko choroba która może zniknąć ,to prawda ,że skoro wczesniej miałam te ataki i nadal ,jestem, pisze,funkcjonuje to one znowu moga sie powtórzyc ale teraz jestem świadoma jak z nimi walczyc czyli odpuszczac,nie spinać sie .Dzisiaj np.rano stanęłam przed lustrem ,uśmiechnełam sie do siebie i naprawde poczułam sie lepiej ,niby nic a poprawiło mi humor.Dlatego też dziękuje Wszystkim forumowiczom za cenne rady jakich udzielacie ;thx
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

12 października 2016, o 14:14

haha ja pamiętam jak kiedyś latałem do łazienki to w strachu byłem że coś mi jest że mówię lekarzom a oni mnie nie rozumieją że takie objawy mam a nikt mnie nie rozumie a teraz olewam to śmieje się z tego bo co mam zrobić jak nikt nie potrafi mi pomóc a chodzić po lekarzach i płacić im non stop nie uśmiecha mi się a teraz jest dużo lepiej nie ma co się poddawać. wiadomo że ZJD jest mocno upierdliwy i może uprzykrzać życie ale jakoś trzeba sobie radzić, dzięki temu forum dużo zrozumiałem choć jeszcze muszę nad sobą pracować, teraz się śmieje a zaraz będę leciał do kibelka hehe :DD :DD :DD pozdrówka i tak trzymaj ;ok
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
ulka1983
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 7 października 2016, o 13:24

12 października 2016, o 14:19

Masz racje lekarze bardzo czesto myśla że my przesadzamy z tymi naszymi objawami ,przynajmniej ja mam takie doświadzcenia.Myśle że to nie psycholodzy powinni leczyć ludzi z nerwica tylko osoby które to przeszły i wyszły na dobra droge,bo oni to przerobili na własnej skórze :))
Awatar użytkownika
owieczka21
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 6 października 2016, o 21:48

12 października 2016, o 18:10

Sanprobi brałam, ale przy nim miałam jeszcze większe biegunki- być może on nie zawinił,a co innego,ale odstawiłam :) Bardziej działał dicoflor :) Ja jak chodziłam do lekarza rodzinnego to czasami patrzył na mnie jak na szaloną- Teraz zmieniłam lekarke,która próbuje pomóc,ale wiadomo metodą prób i błędów. Chociaz oczywiście najważniejsze to mniej stresu,łatwiej powiedzieć trudniej zrobić :) Sama zaczynam śmiać się z własnego myślenia,że wszedzie dostane biegunki -od tego nie umre,najwyżej ludzie będą patrzeć,trudno :) :)
agnees
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22 grudnia 2016, o 18:33

24 grudnia 2016, o 21:57

Owieczka21 - jakie czytalas ksiazki na temat nerwicy? I jaka wg ciebie byla najlepsza? Mam ochote przeczytac cos ciekawego I wiarygodnego na ten temat. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ