Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Nadmierne pocenie

Być może masz jakąś kwestię do poruszenia związaną z nerwicą i lękiem?
A nie wiesz w który powyższy dział dodać temat, bo choćby pasuje to do każdej nerwicy?
Zrób to w takim razie tutaj.
Dział ten zawiera różne tematy, sprawy, wydarzenia w życiu związane z nerwicą i lękiem.
gilza
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 16:41

20 czerwca 2011, o 16:51

Witajcie ; :ups ; własnie sie zarejestrowałam bo szukam pomocy .Od 6 lat przyjmuję anafranil ; czuje sie bardzo dobrze ;nie mam napadów paniki ani żadnych lęków jak było wczesniej .jest tylko jedno ale ... jak przeczytałam na ulotce moze / choć nie musi wystapic objaw uboczny w postaci nadmiernego pocenia się .Pachy stopy to nie problem ale jak z tym walczyc jak sie ma mokre plecy zroszone czoło czy wiecznie mokro pod nosem .Będę z niecierpliwościa czekałaa na odpowiedż i z góry dziekuje .gilza
Awatar użytkownika
małami
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:00

20 czerwca 2011, o 17:04

Witaj,
mam tez problem z poceniem się ale u mnie pojawia się to podczas kontaktów towarzyskich choć nie tylko, pot kapie mi po plecach wtedy tak sami jak po twarzy z włosów. :( Z tym że ja nie mam tego od żadnego leku tylko od stresu czy tam nerwicy i nie wiem jak z tym sobie poradzić. Tobie to pojawiło się dopiero jak przeczytałaś to na ulotce??
Aneta
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1255
Rejestracja: 29 października 2010, o 03:03

20 czerwca 2011, o 19:01

Czesc gilza :) ja poce sie zawsze jak mam lęki. A ty pocisz się tak zawsze czy tez w sytuacji jakiegos stresu? Jesli to od lekow i uwazasz ze to jest objaw uboczny to nie wiem czy cos na to pomoze, chyba ze odstawienie lekow, ale jesli tylko ci pomogly i juz nie masz lękow ani napadow paniki to ostatecznie mozna to pocenie znosic :( bardzo duzo sie pocisz? czolo i twarz to jedynie ocierac mozna chustka a plecy to chyba jedynie ubierac sie przewiewnie.
gilza
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 16:41

20 czerwca 2011, o 20:27

No zaczełam sie pocic tak mocno i wtedy przeczytałam skutki uboczne .... :si
Aneta
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1255
Rejestracja: 29 października 2010, o 03:03

20 czerwca 2011, o 20:54

Gilzo ale pocisz sie tak od niedawna czy odkad zaczelas brac lek czyli 6 lat?
gilza
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 16:41

20 czerwca 2011, o 21:39

Tak ,zaczeło sie jak zaczełam przyjmowac lek ale myśle ze jest coraz gorzej .A po ostatniej fali upałów w szczecinie jestem przerażona co będzie dalej .ja jestem ciagle zgrzana a wyniki mam dobre .Czy jedynym wyjściem jest odstawienie anafranilu ? szkoda by mi było bo po nim jest wszystko w jak najlepszym porządku .A może przyjmować jakieś zioła albo " perspiblock " - tak go reklamuja ??? A inni którzy przyjmuja takie leki nie maja skutków ubocznych ?? ;brr
Aneta
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1255
Rejestracja: 29 października 2010, o 03:03

20 czerwca 2011, o 21:57

Ja lekow nie lykam, jak sie poce to od nerwicy, a na co ty chorujesz na nerwice?? I 6 lat caly czas bierzesz lek jeden? A psychiatra nie proponowal odstawienia?? Dlugo to bierzesz zwykle po roku poltora lek odstawiaja.
Czapla
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: 6 grudnia 2010, o 14:47

20 czerwca 2011, o 22:03

gilzo, nadmierne pocenie się nie musi być wcale skutkiem ubocznym leku, tylko właśnie na tle nerwicowym. A co będzie jeśli przestaniesz go brać, a poty nie ustąpią? Ja czasami jestem mokra cały dzień pod pachami, wpadam do domu między lektoratami, myję się bo mam wrażenie, że śmierdzę, pryskam dezodorantem, noszę też w torebce mały flakonik dezodorantu. I są to dni, gdy np. mam nieco podwyżoszone ciśnienie, albo bardzo niskie i wysoki puls, albo migrenę. Nie muszę wcale odczuwać lęku albo mieć ataku paniki. U mnie to raczej jak zwykle reakcja na pogodę. Może u Ciebie też tak jest? A może jednak akurat Twój organizm tak znajduje ujście nerwom? Lekarz mi powiedział, że wszystkich nerwicowców łączy nerwica, a jednak każdy odczuwa ją zupełnie inaczej. Jeden się chorobliwie poci, drugi ma skoki pulsu, trzeci drętwienia rąk albo nóg, i inne.
Awatar użytkownika
małami
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:00

20 czerwca 2011, o 22:04

Ja nie łykałam Anafranilu, łykam inny antydepresant ale nie mam takich po nim objawów. Nie wiadomo czy Ty to na pewno masz od tego leku ale trochę prawdy napisała Aneta, 6 lat to bardzo długi czas łykania antydepresanta ale z drugiej strony jeśli jesteś zdrowa i konsultujesz to z psychiatrą to może tak być musi.
Tylko te poty... a nasilają Ci się one podczas jakiś sytuacji? Na przykład podczas spotkań z ludźmi czy czymś takim?
gilza
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 16:41

20 czerwca 2011, o 22:15

Nie nie nasilają sie podczas spotkań towarzyskich itp .ja cały czas pracuje ; do psychatry chodze oczywiscie .I jestem leczona w Przychodni na kasę chorych prawie zawsze jest inny lekarz .....Ale mówia ze to fobia społeczna ; miewałam ataki paniki np w duzych sklepach czy otwartej przestrzeni .Ale o nerwicy nikt do tej pory nie wspominał ...chociaz odkąd pamietam a mam 45 lat mój puls zawsze był wysoki bardzo często powyżej 100 uderzeń .. A ja czuje sie bardzo dobrze jestem wesoła i optymistycznie nastawiona do swiata i ludzi .wiem ze 6 lat to długo jak na przyjmowanie jednego leku ale nikt nie proponował odstawienia go ....tylko te poty .... :((
Awatar użytkownika
małami
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:00

20 czerwca 2011, o 22:22

Ja jestem fobikiem społecznym, mam fobię własnie i stąd mam te poty. Tylko że fobia to strach przed spotkaniam iz ludźmi obcymi, objawy pojawiają się przy innych ludziach a z twoim jak piszesz nastawieniem to raczej nie jest to fobia. Ale na pewno jest to nerwicowe, ataki w sklepach, dużych przestrzeniach, typowa nerwica :(
A rozmawiałaś z jakimś lekarzem na temat tych potów? Może twój organizm jest przemęczony i to objawia się nadmiernym poceniem. Zresztą to taka troche zgaduj zgadula :?
Tak to jest z lekarzami na pastwowa kasę :( 6 lat to naprawdę długo, zakatujesz wątrobe tym, no chyba że to konieczne ale jak ataki mineły Tobie i leki to kiedyś trzeba i tak lek odstawić.
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

22 czerwca 2011, o 10:44

Gilza ja obecnie biore Anafranil a w zasadzie to go obecnie odstawiam ale podczas brania nie mialem potow wiekszych niz wczesniej. Ale to akurat ja nie mialem Ty mozesz miec od tego poty wieksze. Ale naprawde 6 lat to bardzo dlugi okres brania leku przez caly czas. A jaka dawke bierzesz?
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
gilza
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 16:41

22 czerwca 2011, o 15:02

Witaj Wojciech , ja biorę anafranil SR 75 o przedłuzonym działaniu 1 tab dziennie .Ta dawka sie od poczatku nie zmienia .Ludzie pisali ze to bardzo długi czas na branie leku ale mnie nigdy wątroba nie bolała ;brr a może to taki organ co sie psuje a nie boli ?? W każdym razie poza tym poceniem czuje sie bardzo dobrze .pozdrawiam
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

22 czerwca 2011, o 19:06

Najlepiej to popytaj lekarza jak bedziesz teraz na wizycie czy to jednak nie jest pora zeby to odstawic. Bo czasem niektorzy musza brac to dluzej ale zeby 6 lat to nie wiem, wydaje mi sie to troche za dlugo. Ale najlepiej niech lekarz zdecyduje ktory Ci to tak wypisuje ciagle.
Tak szczerze to nie wiem czy ja tez bym nie bral dalej tych lekow gdyby lekarz nie kazal mi odstawiac. Jestem tak szczesliwy ze nie mam juz objawow ze moge brac to nawet cale zycie.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
gilza
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 czerwca 2011, o 16:41

22 czerwca 2011, o 20:18

No właśnie ja tez jestem bardzo szczęśliwa ze mogę normalnie żyć że aż boje sie zapytać czy nalegać na odstawienie leku :lov: ...
ODPOWIEDZ