cwicznia na trenowanie uwaznosci

W tym dziale rozmawiamy o tym jak nam idzie terapia u naszych psychologów, terapeutów.
A także osoby, które nie chodzą na terapię ale mają związane z nią jakieś pytania, mogą tutaj się rozpisać.
Dział ten służy również wyjaśnianiu wspólnie różnych pojęć i zagadnień terapeutycznych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alpina86
Odważny i aktywny forumowicz

cwicznia na trenowanie uwaznosci

Post autor: Alpina86 » 18 czerwca 2017, o 14:13

Mam pytanie odnośnie trenowania uważności. Wiadomo ze nerwicowiec woli tkwić w świecie iluzji. Ja prawdopodobnie od małej dziewczynki miałam skłonność do zamykania sie w świecie swoich myśli, powód ojciec bez emocji a jak juz to sam lękliwie podchodzący do życia. Więcej czasu z nim spędzałam wiec wsumie prawdopodobnie przejęłam troche wzorzec. No i z mamy tez bo nie jestem bierna ja tato mama ciągle cos robi. Od niedawna obserwuje więcej ludzi więcej niż kiedys ale to ciągle malo jak obserwować świat i wyciągać wnioski . Macie jakies konkretne ćwiczenia. Z góry dziekuje
Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje.
Największą sztuką jest przejść przez piekło i nie stać sie diabłem.

Awatar użytkownika
eyeswithoutaface
Moderator

Re: cwicznia na trenowanie uwaznosci

Post autor: eyeswithoutaface » 19 czerwca 2017, o 17:04

Ćwiczenie uważności jest bardzo proste, nie musisz sięgać po żadne skomplikowane techniki. Wystarczy, że na co dzień zaczniesz wykonywać wszystkie czynności w 100% świadomie, skupiając się na nich. Na tym, jak chodzisz, jak oddychasz, co mówisz. Poczuj to. Poczuj jaka jest w dotyku bluzka, którą masz dzisiaj na sobie, popatrz w niebo i obserwuj w jakim tempie poruszają się dzisiaj chmury, kiedy piszesz patrz jak długopis sunie po papierze i pojawiają się litery, czy ten długopis jest gładki albo chłodny? Kiedy siedzisz w pokoju, wyłącz na chwilę myślenie, spróbuj opróżnić umysł i skupić się na tym, co Cię otacza. Możesz mówić sobie na głos: widzę lampę, półkę z książkami, krzesło, stół, za oknem lata mucha... :DD
Don't believe everything you THINK

Awatar użytkownika
Alpina86

Post autor: Alpina86 » 20 czerwca 2017, o 09:45

Z góry przepraszam ze napisałam post w temacie innym można usunąć na telefonie nie zauwazylam.A później nie mogłam usunąć. Rady przydatne na pewno ciężko czasami nawyki zmienić, ale jestem dobrej myśli.
Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje.
Największą sztuką jest przejść przez piekło i nie stać sie diabłem.

Awatar użytkownika
1987

Post autor: 1987 » 29 lipca 2017, o 01:34

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... Knqf1mJRuD

Ćwiczenia na uważnść Kabat-zinna (twórcy mindfuness)
Święty Graal leczenia DP/DR - post121195.html#p121195
Nerwica serca - post88841.html#p88841

ODPOWIEDZ