Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Uzależnienie od jedzenia

W tym dziale rozmawiamy o uzależnieniach. (np. alkoholizm, seksoholizm, hazard, uzależnienie od używek itp.)
Możesz tutaj podzielić się swoim problemem. Wysłuchać innych. Uzyskać poradę.
Awatar użytkownika
bujajca_w_oblokach
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2014, o 22:58

31 marca 2014, o 20:32

Cześć. Temat ten powstał z myślą o ludziach uzależnionych od jedzenia : słodyczy, przekąsek, fast foodów. W moim przypadku jest to zajadanie problemu, gdy chce mi się jeść najchętniej sięgam po coś ciepłego i wychodzi zazwyczaj : pizza, kebab, bądź opiekane sandwiche(panini) ze słodyczy to czekolada ( niestety nie gorzka) , ciasta domowe najlepiej lub ptasie mleczko . Niestety na jednej kostce się nie kończy, jeśli zaś chodzi o przekąski to : chipsy, paluszki. Wpisujcie się do tego tematu jeśli także macie ten problem.
" Niby nic nie dzieje się, niby jestem, niby nie"
Awatar użytkownika
Kamień
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1458
Rejestracja: 24 września 2013, o 14:47

31 marca 2014, o 20:35

ja mam taki problem ale z piwem. jakie bym nie zobaczył to bym wypił :D
Wojciech
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1939
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, o 22:49

1 kwietnia 2014, o 19:24

Mysle ze jak z kazdym uzaleznieniem to najwazniejsze jest trenowanie silnej woli i po prostu nie jedzenie w tym wypadku, zmiana diety tak aby jesc czesciej i mniej inne produkty aby nie odczuwac ciagle glodu, bo po slodyczach szybko na nowo jestesmy glodni.
Nerwicowiec - Ten typ tak ma.
http://www.imtech.com.pl
Awatar użytkownika
Sagem
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2013, o 12:47

2 kwietnia 2014, o 15:22

Dokładnie tak jak Wojtek mówi :) Chciałbym też zauważyć że np w nerwicy sporo osób ucieka do jedzenia wiecie nerwy=jedzenia ja tak z mama mam bo mama tez nerwicowiec więc tez trzeba się pilnować często mimo że chudy jestem więc czasami to nie jest nawet uzależnienie :)
Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha Cię on z całego serca i ponad siły.
Strach boi się odważnych.
Per Aspera Ad Astra - Przez ciernie do gwiazd.
Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz.
Awatar użytkownika
bujajca_w_oblokach
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2014, o 22:58

13 kwietnia 2014, o 22:05

tak silna wola to się tak wspaniale mówi, ale coś w tym jest ja jestem nerwicowiec i gdy nie zjem "czegoś " w największych nerwach to wybucham. Jak ktoś mi powie "nie jedz!" jest przez chwile moim najgorszym wrogiem. Taki zastępnik sobie znalazłam. I chyba jestem w połowie drogi, bo podobno uświadomienie sobie problemu to połowa sukcesu, ta łatwiejsza w moim przypadku, ta druga jest bardzo ciężka...
" Niby nic nie dzieje się, niby jestem, niby nie"
pixels
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 14 marca 2014, o 16:46

17 kwietnia 2014, o 17:45

powiem tak - mam słabość słodyczową :)
ujmę tak - gęba mi się musi ruszać :)
im więcej stresu to jem, jak się nudzę, jem.
co ciekawe, kiedyś tata mi zrobił coś do jedzenia czy kupił, zjadłam, pyta się czy smakowąło,a ja na to : nie zwróciłam uwagi. żarcie dla żarcia :P
[na szczęście nie mam nadwagi czy coś, dobrze że sporty uprawiam :P ]
Awatar użytkownika
Sagem
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2013, o 12:47

17 kwietnia 2014, o 18:13

Też jestem chudy a sporo jem, zwłaszcza ten rok z nerwicą itd. Tak jest, z nerwów jemy w naszym przypadku więc myślę, że to żadne uzależnienie. ;) Moja mama tak samo z nerwów czasami je i zawsze tak było.a z lękami,nerwicą i chwilowym dd męczyła się 5 lat. Teraz jest lepiej, ale tez czasami ją łapie. :)
Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha Cię on z całego serca i ponad siły.
Strach boi się odważnych.
Per Aspera Ad Astra - Przez ciernie do gwiazd.
Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz.
Green
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: 23 września 2013, o 22:32

29 maja 2014, o 21:06

Też kiedyś miałam problem ze słodyczami i mimo , że jestem dość szczupła to zaczęło mi się to wymykać spod kontroli. Zaczęłam sobie ograniczać słodycze jak małemu dziecku ... najpierw 6 kostek czekolady przez tydzień potem 3 kostki. Jakiś czas temu (mniej więcej w styczniu) zaczęłam 3-4 razy w tygodniu jeździć na basen i automatycznie ochota na słodycze mi zmalała i udało się zrzucić trochę ciałka i już nie musze się tak pilnowac z jedzeniem , więc wszystkim polecam ćwiczenia i delikatne przekąski :)
Awatar użytkownika
BlueL
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 września 2013, o 16:01

24 czerwca 2014, o 19:26

Odkąd pamiętam mam słabość do słodyczy. Zaczęło się od niewinnych ciasteczek, a skończyło na obowiązkowej tabliczce czekolady dziennie. W chwilach większego stresu, presji np. z powodu egzaminu, bardzo pomaga. Należę do grona szczęśliwców, którzy nie tyją. :) Jakiś czas temu zaczęłam ćwiczyć, biegać - przyznam, że poziom endorfin po treningu wzrasta bardziej niż po zjedzeniu czekolady :>
Nic, nie ma już nic pewnego, poza nicością wszystkiego tego, co rozumiem, i wielkością czegoś niepojętego, lecz najważniejszego - Leo Tolstoy.
Awatar użytkownika
Sagem
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2013, o 12:47

25 czerwca 2014, o 18:34

Ja już mam się z kim dzielić słodyczami :^
Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha Cię on z całego serca i ponad siły.
Strach boi się odważnych.
Per Aspera Ad Astra - Przez ciernie do gwiazd.
Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz.
Awatar użytkownika
BlueL
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 września 2013, o 16:01

25 czerwca 2014, o 19:13

Sagem pisze:Ja już mam się z kim dzielić słodyczami :^


Zacnie, a wiesz, że ja też? :> Cieszmy się!
Nic, nie ma już nic pewnego, poza nicością wszystkiego tego, co rozumiem, i wielkością czegoś niepojętego, lecz najważniejszego - Leo Tolstoy.
Awatar użytkownika
andrew
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 15 marca 2014, o 20:21

25 czerwca 2014, o 21:11

a po co sie dzielic? :)
Awatar użytkownika
AdiTBG
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 12 czerwca 2014, o 21:04

25 czerwca 2014, o 21:17

Tak jestem uzależniony od słodyczy takie moje zajadanie stresów ale potem te bóle zębów aaaajć! nie do wytrzymania więc jakoś muszę przystopować wtedy choć wiem ze nie jest łatwo;d
jagermeister
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 17 lutego 2014, o 12:22

25 czerwca 2014, o 21:18

Freud mówił że palnie papierosów, objadanie sie są zregresowaniem się do fazy oralnej
Awatar użytkownika
Sagem
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 11 maja 2013, o 12:47

25 czerwca 2014, o 21:27

Jestem szczęśliwy BlueL :lov:
Jeżeli ktoś nie kocha Cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha Cię on z całego serca i ponad siły.
Strach boi się odważnych.
Per Aspera Ad Astra - Przez ciernie do gwiazd.
Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz.
ODPOWIEDZ