Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Uspokajający chmiel

Leki ziołowe, środki naturalne, witaminy i minerały.
Żywność/dieta.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mary36
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 18 marca 2015, o 16:47

10 maja 2015, o 12:03

Choć głównym zastosowaniem szyszek chmielu jest produkcja piwa, właściwości tej rośliny wykorzystywane są również w medycynie oraz kosmetyce.

Substancje biologicznie czynne zawarte w surowcach zielarskich chmielu pospolitego spowalniają przenoszenie bodźców do ośrodkowego układu nerwowego oraz hamują czynności kory mózgowej.

Dzięki wymienionym wyżej działaniom preparaty zawierające tę roślinę polecane są w celu łagodzenia stanów niepokoju, stresu, pobudzenia nerwowego, a także stanów lękowych czy bezsenności.

Chmielowa herbatka na uspokojenie:

1 łyżeczkę szyszek chmielu należy zalać filiżanką wrzątku, przykryć talerzykiem i zaparzać około 10 minut. Po tym czasie całość odcedzić. Jedną filiżankę takiego napoju należy pić codziennie w południe i wieczorem. Aby wzmocnić działanie herbatki, można dodać do niej melisę lub kozłka lekarskiego.

Popijam przez cały dzień i jestem zdecydowanie spokojniejsza i lepiej śpię. Polecam :)
... jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. MM
Awatar użytkownika
Maadziak
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 11:49

10 maja 2015, o 15:08

"Substancje biologicznie czynne zawarte w surowcach zielarskich chmielu pospolitego spowalniają przenoszenie bodźców do ośrodkowego układu nerwowego oraz hamują czynności kory mózgowej."

-----> wszystko fajnie brzmi, ważne że może niektórym pomóc. Tylko wiadomo że "każdy medal ma dwie strony".
"hamują", "spowalniają"- czyli otępiają :) no tak, coś kosztem czegoś.
Awatar użytkownika
mary36
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 18 marca 2015, o 16:47

10 maja 2015, o 16:35

Generalnie nie czuję się otępiona. Otępiona się czułam jak byłam w stanie zaburzenia. Teraz jest dobrze i mam jasność umysłu. Pewnie przy nadużywaniu może tak być jak napisałaś Madzia, ale i tak uważam, że jest to lepsze niż inne sposoby takie jak leki na przykład lub tkwienie w tym stanie nie robiąc nic.
... jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. MM
Awatar użytkownika
Maadziak
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 11:49

10 maja 2015, o 17:17

mary36 pisze:Generalnie nie czuję się otępiona. Otępiona się czułam jak byłam w stanie zaburzenia. Teraz jest dobrze i mam jasność umysłu. Pewnie przy nadużywaniu może tak być jak napisałaś Madzia, ale i tak uważam, że jest to lepsze niż inne sposoby takie jak leki na przykład lub tkwienie w tym stanie nie robiąc nic.
aaa chyba, że tak- bo dobrze wiedzieć,
ogólnie zawsze byłam sceptycznie nastawiona na leki, które mogą otępić. Po prostu kiedyś brałam taki lek i otępienie to nie zbyt przyjemny stan, wolniej się myśli i gorzej czyta itd.. Zależy mi bardzo na tym, żeby przeciwnie-szybko myśleć. Ale przy nerwicy dd, też tak czasem bywa. Tylko to naturalna reakcja zmęczonego organizmu a przy lekach sztuczna. Czytając o działaniu ziół, zauważyłam że niektóre działają podobnie jak leki więc skutki ich spożywania mogą być podobne. Sobie wyrobiłam zdanie :D xd
Skoro właśnie masz "jasność umysłu", to może rzeczywiście zioła są jednak tak pomocne :)
ODPOWIEDZ