Tytuły książek wartych przeczytania.

W tym dziale zajmujemy się polecaniem tytułów ciekawych książek o tematyce psychologicznej, o wychodzeniu z lęku, nerwic, depresji itp.
Tutaj również podajemy ciekawsze fragmenty książek.
Awatar użytkownika
Kondor
Dyżurny na forum Odważny VIP

Post autor: Kondor » 16 stycznia 2017, o 12:43

Szukam w formacie pdf pełnej wersji książki Szaffera (czytałem tylko bloga). Czy ktoś ma może ją ? Byłbym wdzięczny ?

PS. Monikaaaa w tej książce o której pytam jest wytłumaczone jak nerwica działa. Ogólnie jednak to jest identyczna wiedza, jak ta na forum. Tu jest jego strona :
http://szaffer.pl/
Pomyliliśmy światy ! Świat naszego myślenia uznaliśmy za ten realny, a ten prawdziwy mamy tylko za tło. Za wszelką cenę trzeba to odwrócić !

Awatar użytkownika
Halina

Post autor: Halina » 19 marca 2017, o 22:21

POTEGA PODSWIADOMOSCI ECKHART TOLLE
jest w WOLNYM dostepie na necie (google, w pdf)
Oto fragment ksiazki

NIE JESTE Ś SWOIM UMYS Ł EM
W zyciu nie powinno byc miejsca na cierpienie.
Jesli utozsamiasz sie z wlasnym umyslem, sprawiasz, ze myslenie staje sie przymusem. Myslenie uchodzi za stan normalny, a nie moc myslec, lub orzestac myslec, chociaz na chwile graniczy z cudem. Ten niesutanny zgielk umyslu uniemozliwia nam dotarcie do strefy spokoju wewnentrznego. Ten zgielk stwarza nam falszywe Ja. Ktos, kto ulega pokusie myslenie zyje w konfliktach wewnetrznych i zewnetrznych. *
Gdy człowiek utoŜsamia się z własnym umysłem, powstaje ekran, utkany z pojec, etykietek, przekonan, definicji i osadow. To przeszkadza w tworzeniu autentycznych wiezi ze samym soba i innymi.
Umysl jest wpasnialym narzedziem, jesli odpowiednio sie nim poslugujesz, a gdy stosujesz go niewlasciwie, on zaczyna dzialac niszczycielsko. Przestajesz uzywac umysl, to on uzywa ciebie. I na tym właśnie polega choroba mysli. Umysł cię używa, bezwiednie się z nim utożsamiasz. Wolność to uświadomienie sobie, ze nie jesteś twoimi myślami. Na obserwacje mysli pozwala ci świadomość.
W naszej głowie ciągle odbywają się mimowolne procesy myślowe: dialogi i monologi : wewnętrzny mowca (krytyk).
Wewnętrzny glos jest naszym największym wrogiem i powoduje wiele chorob. Atakuje nas i wysysa energie życiową. Jednak możesz się uwolnić od swojego umysłu!
MYŚL NIE OZNACZA CZYNU.

Czekasz aż poczujesz się lepiej by zacząć żyć, a ja mówię Ci zacznij żyć, by poczuć się lepiej (Ciasteczko)

Wszystkiego, czego Jaś się nauczył, Jan może się oduczyć :pp

Guett
Odważny i aktywny forumowicz

Re: Tytuły książek wartych przeczytania.

Post autor: Guett » 19 września 2017, o 18:51

Czy jest jakaś książka tylko i wyłącznie na temat derealizacji i depersonalizacji ? Bez żadnych nerwic i depresji.
Dno dna

Awatar użytkownika
nierealna
Ex Moderator

Re: Tytuły książek wartych przeczytania.

Post autor: nierealna » 19 września 2017, o 21:47

Kondor pisze:
16 stycznia 2017, o 12:43
Szukam w formacie pdf pełnej wersji książki Szaffera (czytałem tylko bloga). Czy ktoś ma może ją ? Byłbym wdzięczny ?

PS. Monikaaaa w tej książce o której pytam jest wytłumaczone jak nerwica działa. Ogólnie jednak to jest identyczna wiedza, jak ta na forum. Tu jest jego strona :
http://szaffer.pl/
jA mam tą książkę w domu, mogę ci zrobić zdjęcia i wysłać ;))

guett, polskich nie ma ;(
Ty­le ra­zy narze­kał na nor­malność i nudę w je­go życiu.
Te­raz od­dałby wszys­tko,żeby cho­ciaż przez chwilę poczuć ten spokój w otaczającym go świecie.

akceptacja + porzucenie kontroli + nastawienie normalnościowe = SUKCES ! ♥

ODPOWIEDZ