Tytuły książek wartych przeczytania.

W tym dziale zajmujemy się polecaniem tytułów ciekawych książek o tematyce psychologicznej, o wychodzeniu z lęku, nerwic, depresji itp.
Tutaj również podajemy ciekawsze fragmenty książek.
Awatar użytkownika
Kondor
Dyżurny na forum Odważny VIP

Post autor: Kondor » 16 stycznia 2017, o 12:43

Szukam w formacie pdf pełnej wersji książki Szaffera (czytałem tylko bloga). Czy ktoś ma może ją ? Byłbym wdzięczny ?

PS. Monikaaaa w tej książce o której pytam jest wytłumaczone jak nerwica działa. Ogólnie jednak to jest identyczna wiedza, jak ta na forum. Tu jest jego strona :
http://szaffer.pl/
Pomyliliśmy światy ! Świat naszego myślenia uznaliśmy za ten realny, a ten prawdziwy mamy tylko za tło. Za wszelką cenę trzeba to odwrócić !

Awatar użytkownika
Halina

Post autor: Halina » 19 marca 2017, o 22:21

POTEGA PODSWIADOMOSCI ECKHART TOLLE
jest w WOLNYM dostepie na necie (google, w pdf)
Oto fragment ksiazki

NIE JESTE Ś SWOIM UMYS Ł EM
W zyciu nie powinno byc miejsca na cierpienie.
Jesli utozsamiasz sie z wlasnym umyslem, sprawiasz, ze myslenie staje sie przymusem. Myslenie uchodzi za stan normalny, a nie moc myslec, lub orzestac myslec, chociaz na chwile graniczy z cudem. Ten niesutanny zgielk umyslu uniemozliwia nam dotarcie do strefy spokoju wewnentrznego. Ten zgielk stwarza nam falszywe Ja. Ktos, kto ulega pokusie myslenie zyje w konfliktach wewnetrznych i zewnetrznych. *
Gdy człowiek utoŜsamia się z własnym umysłem, powstaje ekran, utkany z pojec, etykietek, przekonan, definicji i osadow. To przeszkadza w tworzeniu autentycznych wiezi ze samym soba i innymi.
Umysl jest wpasnialym narzedziem, jesli odpowiednio sie nim poslugujesz, a gdy stosujesz go niewlasciwie, on zaczyna dzialac niszczycielsko. Przestajesz uzywac umysl, to on uzywa ciebie. I na tym właśnie polega choroba mysli. Umysł cię używa, bezwiednie się z nim utożsamiasz. Wolność to uświadomienie sobie, ze nie jesteś twoimi myślami. Na obserwacje mysli pozwala ci świadomość.
W naszej głowie ciągle odbywają się mimowolne procesy myślowe: dialogi i monologi : wewnętrzny mowca (krytyk).
Wewnętrzny glos jest naszym największym wrogiem i powoduje wiele chorob. Atakuje nas i wysysa energie życiową. Jednak możesz się uwolnić od swojego umysłu!
MYŚL NIE OZNACZA CZYNU.
Odważny jest ten, kto mimo śmiertelnego przerażenia dosiada konia.
Czekasz aż poczujesz się lepiej by zacząć żyć, a ja mówię Ci zacznij żyć, by poczuć się lepiej (Ciasteczko)

Masz zdolnosc przekladania roznyc rzeczy na pozniej!? ---- PRZELOZ KRYZYS NA POZNIEJ !

ODPOWIEDZ