Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Suplementy diety, a nerwica

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
Sensei
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, o 16:01

27 sierpnia 2016, o 16:50

Dietety zalecił mi brać przez dwa miesiące sporo suplementów diety w celu wzmocnienia układu nerwowego. Ich ilość mnie przeraża. Wszystkie z firmy FinClub -niby są naturalne. Czy ktoś z Was przyjmuje takie suplementy diety?

Śniadanie:
Omega 3 gołd
Tokovite.
Koenzym q10

2 sniadanie:
Tabletka b
Magnes
Kwas foliowy

Obiad:
Ostercal
Wit d3
Potas
K2

Kolacja:
Tab b
Magnes
Kwas foliowy

Dodatkowo do śniadania rahdiola. Czy tego nie jest czasem za dużo?
Oprócz tego piję różne zioła.
kucyki46
Gość

27 sierpnia 2016, o 17:16

Zapożyczyłeś nick z "karate kid"? :)

Rzeczywiście imponująca ilość tego i przerażająca;)
Ale d3 i k2 np też łykam tylko to jest razem w preparacie neoVit. Magnez( kasza gryczana, orzechy), potas(ziemniak, pomidor, banan)
Dużo rzeczy jest w jedzeniu. Nie potrzeba tyle pastylek
Sensei
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, o 16:01

27 sierpnia 2016, o 17:30

Czy nie zaszkodzi to żołądkowi?
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

27 sierpnia 2016, o 18:24

Mam szczere pytanie, czy ten dietetyk to dietetyk po jakiejś szkole czy samozwańczy dietetyk, choć jeszcze przychodzi mi na myśl, że pseudodietetyk, który ma podpisaną umowę z daną firmą suplementów i to chce sprzedać swoim klientom?
Teraz bardziej poważnie, nie znam w gronie znajomych ze studiów, ani jednego dietetyka, który by namawiał ludzi na łykanie takiej ilości kolorowych pastylek. Okej rozumiem, multiwitaminę, magnez, oraz witaminę d3 oraz k2, nawet lecytynę na układ nerwowy, ale reszta?
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
Sensei
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, o 16:01

27 sierpnia 2016, o 18:52

Wprowadziłem w błąd. Tylko część witamin jest z firmy FinClub, część z Solgara, a część z innych.
Osoba jest i dietetykiem i biologiem zarazem
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

27 sierpnia 2016, o 18:57

Trochę to dziwne, że dietetyk, nie nakłaniał Ciebie do zmiany nawyków żywieniowych, tylko chce Ciebie karmić taką ilością suplementów. Nie neguje można brać suplementy diety, sam biorę magnez, witaminę d3, kompleks witamin b - 50, oraz multiwitaminy, ale wszystko z umiarem.
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
Awatar użytkownika
aveno
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: 18 sierpnia 2015, o 15:38

27 sierpnia 2016, o 19:01

Ja biore rano: witamine C, omege3, lecytyne, potas, magnez i komplet witamin b- witaminy b sa akurat w jednej tabletce a na wieczor tylko magnez, potas i cynk. Czasem jak sobie przypomne to d3 i k2 w kroplach.

Nie wiem co to za witaminy te Tokovite itd.
Najbardziej przy nerwach leci magnez, potas i witaminy b - tak mi kardiolog powiedzial a okulista dorzucił omege, d3 i cynk.

Co do zaszkodzenia zoladkowi to zalezy co te tabletki maja w skladzie, jakie dodatowe substancje - tabletka tabletce nierowna. Ja mam witaminy glownie z Swansona.
Awatar użytkownika
Edward27
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 29 marca 2016, o 20:35

27 sierpnia 2016, o 19:08

tokavit to witamina e, ja również biorę silny kompleks witamin b w jednej kapsułce po 50 mg każdej witaminy z grupy b. Aveno, brawa dla Ciebie za tak dobry wybór solidnej firmy jak Swanson, dobra jest jeszcze Now Foods, oraz Solgar, Universal :)
Mały chłopczyk w dużym ciele w zwariowanym świecie ;)
Sensei
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, o 16:01

27 sierpnia 2016, o 23:36

Edward27 pisze:Trochę to dziwne, że dietetyk, nie nakłaniał Ciebie do zmiany nawyków żywieniowych, tylko chce Ciebie karmić taką ilością suplementów. Nie neguje można brać suplementy diety, sam biorę magnez, witaminę d3, kompleks witamin b - 50, oraz multiwitaminy, ale wszystko z umiarem.

Dostałem dietę odkwaszajaca. Dużo kasz i ryb

-- 27 sierpnia 2016, o 23:36 --
A o tej FinClub ktoś z Was słyszał?
ODPOWIEDZ