Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Stwardnienie rozsiane?

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

25 marca 2017, o 12:35

Witaj różyczko ;)

Również znam objawy drętwienia i mrowienia, głównie dłonie, ale i stopy. I również miałam myśli o stwardnieniu. Rozmawiałam o tym z psychiatrą, potwierdziła, że to napięcie mięśniowe spowodowane nerwicą. Uspokoiło mnie to. Aktualnie rzadko mi się zdarza, a jeśli już to jakby uczucie bezwładności dłoni.

Co do pewności i przekonania, że to stwardnienie, to zupełnie normalne. W nerwicy zawierzamy myślowej iluzji. Jestem pewna, że to co się z Tobą dzieje to TYLKO nerwica, ale otrzymasz wyniki rezonansu i sama się o tym przekonasz ;)
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
Dominik.O
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: 11 września 2016, o 10:05

25 marca 2017, o 13:36

Różyczka,a może masz niedobory mikroelementów w organizmie?Po okresie zimowym bardzo wiele osób ma na przykład niedobór witaminy D3 a drżenia rąk są charakterystyczne przy niedoborach magnezu i niektórych witamin z grupy B.
"Pamiętaj,że mamy do czynienia jedynie z myślami a myśli mogą zostać zmienione.Gdy zmieniamy nasze myślenie,zmieniamy naszą rzeczywistość"
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

4 kwietnia 2017, o 13:37

Rozyczka i co tam ci wyszlo w rezonansie ?
Awatar użytkownika
różyczka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 16 stycznia 2016, o 18:17

6 kwietnia 2017, o 17:11

Melduję, że w wyniku badania MR odcinka szyjnego opisano:

zaburzenie lordozy szyjnej
Krążki międzykregowe o prawidłowej intesywności sygnału i wysokości.
Trzony kręgów szyjnych o prawidłowym sygnale i wysokości. Otwory międzykręgowe prawidłowe, nerwy rdzeniowe w obrębie nieuciśnięte. Szerokość kanału kręgowego w normie. Intensywność sygnału rdzenia kręgowego prawidłowa.

Także tego... nerwica szaleje w najlepsze.
Miałam mnóstwo objawów, które zniknęły, gdy na horyzoncie pojawił się inny pomysł na przejmowanie się. Potwierdzam swoim przykładem - niesamowicie wiele można wywołać od "myślenia", koncentrowania się i lękowej analizy.
Dziękuję wszystkim cierpliwym, ciekawa jestem kiedy ta szopka się skończy... Oczywiście już jest coś nowego. Szkoda gadać.

Póki co jednak dziękuję kochani :cm
Gdybyśmy traktowali innych tak, jak traktujemy siebie samych - poszlibyśmy do więzienia.
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

6 kwietnia 2017, o 17:44

A głowy nie robiłaś ?
Awatar użytkownika
różyczka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 16 stycznia 2016, o 18:17

6 kwietnia 2017, o 18:24

Nie, dostałam skierowanie tylko na odcinek szyjny. A powinnam Twoim zdaniem ?
Gdybyśmy traktowali innych tak, jak traktujemy siebie samych - poszlibyśmy do więzienia.
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

6 kwietnia 2017, o 18:31

Pierwsza sprawa to zrób sobie b12,chyba że już łykasz te większe dawki to bez sensu ;),
potem jak będzie ok, to głowa, w końcu będzie Cie to zżerać cały czas czy to sm,
to chyba standard, że przy podejrzeniu tego robi się głowę z kontrastem, w końcu chodzi o zmiany w głowie, w rdzeniu też chyba mogą być, ale to już wykluczyłaś .
Awatar użytkownika
różyczka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 16 stycznia 2016, o 18:17

6 kwietnia 2017, o 18:49

Ale po co ja mam to wszystko robić ? Będę się dodatkowo nakręcała przecież :(
Zresztą kto mi podejrzewał SM ? Byłam u lekarza, dał takie a nie inne skierowanie. Mam na własną rękę setki wydawać i stawiać sobie diagnozy?
Gdybyśmy traktowali innych tak, jak traktujemy siebie samych - poszlibyśmy do więzienia.
Awatar użytkownika
myszusia
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 545
Rejestracja: 11 lutego 2016, o 13:10

6 kwietnia 2017, o 19:30

Różyczko spokojnie skoro lekarz dał takie skierowanie to wiadomo wiedział co robi gdyby miał podejrzenie SM dałby na glowe. wszystko jest ok. Ja tez mialam rezonans 2 lata temu ale glowy bo mialam drzenia miesni,ale po zbadaniu neurolog stwierdzila,ze to nerwica. lekarz nie jest glupi wie co robi.
Kochana ja tez sie strasznie garbie kiedys czytalam ,ze przez garbienie czlowiek duzo krzywy robi sobie dla organizmu,ale mozna robic cwiczenia rozciagajace i wzmacniajace ,zeby wszystko bylo ok. A nerwica wiadomo upierdliwa jest i daje milion tysiecy objawow. Takze nie martw sie :)
" W życiu wygrywa tylko ten,kto pokonał samego siebie. Kto pokonał swój strach,swoje lenistwo,swoją nieśmiałość"
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

6 kwietnia 2017, o 19:41

Ja dzis bylem u trzeciego neurologa bo rowniez sie boje SM i wszyscy trzej mowia ze tu nie ma zadnych objawow SM a mi mrowi, drży i tak dalej takze mam to co ty i wielu innych i obawa o SM a podstaw do badan ZERO no ale badac sie tam mozna nikt nikomu nie broni tylko ze to tak na siłe troche i dla "swietego spokoju"
Awatar użytkownika
myszusia
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 545
Rejestracja: 11 lutego 2016, o 13:10

6 kwietnia 2017, o 19:43

tymbark92 pisze:
6 kwietnia 2017, o 19:41
Ja dzis bylem u trzeciego neurologa bo rowniez sie boje SM i wszyscy trzej mowia ze tu nie ma zadnych objawow SM a mi mrowi, drży i tak dalej takze mam to co ty i wielu innych i obawa o SM a podstaw do badan ZERO no ale badac sie tam mozna nikt nikomu nie broni tylko ze to tak na siłe troche i dla "swietego spokoju"
no widzisz skoro 3 twierdzi,ze jest ok to uwierz w to i zaakceptuj. Ja tez od 3 tygodni mam dziwne drzenia,ale nie popadam w SM i inne schorzenia,bo chyba zwariowalabym :)
" W życiu wygrywa tylko ten,kto pokonał samego siebie. Kto pokonał swój strach,swoje lenistwo,swoją nieśmiałość"
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

6 kwietnia 2017, o 20:15

różyczka pisze:
6 kwietnia 2017, o 18:49
Ale po co ja mam to wszystko robić ? Będę się dodatkowo nakręcała przecież :(
Zresztą kto mi podejrzewał SM ? Byłam u lekarza, dał takie a nie inne skierowanie. Mam na własną rękę setki wydawać i stawiać sobie diagnozy?
Możesz oczywiscie nic nie robić, ja nie założyłem tego tematu tylko Ty.

Nie wiem jak wam to wytłumaczyć już i się poddaje, łazicie po neurologach i tomografach (spoko, trzeba sprawdzić), prostego badania za 30 zł nie chcecie zrobić, no bo przeceiż jakaś tam witamina, zrozumta- dawniej człowiek z braku b12 umierał straszną śmiercią (to w przypadku anemii złośliwej), lub był wrakiem człowieka (to w przypadku długotrwałego niedoboru czymś tam powodowanego .

Każdemu z was dawałem przykład gościa który też wierzył neurologom i stał się kaleką przez tych niedouczonych kretynów, macie na forum żywy przykład Zenka z neurologi który tez padł ofiarą indolencji lekarzy ze swojego oddziału, też wierzył, że to nerwica mu tak porobiła, a to porobiło mu nerwicę, to samo przeżyłem ja.
Awatar użytkownika
różyczka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: 16 stycznia 2016, o 18:17

6 kwietnia 2017, o 20:20

Pytałam psychiatrę to mi powiedział, że niedobór B12 byłby widoczny w badaniu morfologii.
Dziękuję Ci za pomoc, wiem że chcesz dobrze i doceniam bardzo.
Tylko nie chcę się już bardziej nakręcać na te badania, bo było dobrze ze mną.
Gdybyśmy traktowali innych tak, jak traktujemy siebie samych - poszlibyśmy do więzienia.
Załamana89
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 20 sierpnia 2016, o 07:17

6 kwietnia 2017, o 20:30

Kochana mnie stwierdzili korzonki boli kregoslup ledzw wzielam zastrzyki i nic.Tez dostalam skier do neurologa i prywatnie 100 .Niedaj ze kregoslup to tez odczuwam szczypanie i mrowienie w ciele i glowie i teraz tez mysli czy to nie sm:/
Załamana89
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: 20 sierpnia 2016, o 07:17

6 kwietnia 2017, o 20:30

Ile czekalas na rezonans
ODPOWIEDZ