Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

spadek lipido

Dział dla rozmów o naszej seksualności i ewentualnych problemach.
usunietenazadanie
Gość

13 kwietnia 2015, o 23:45

Witam od sylwestra mam spadek lipido teraz do tego jeszcze biore antydepresanty i nie mam prawie wcale juz jakby to nie istniało a tak sie nie da zyc.. da sie je jakos podniesc? Slyszalem o dobrych odzywkach w sklepie z sumplementami co podnosza testosteron np http://www.sfd.pl/sklep/Trec_Tribulon-opis1553.html co polecacie? Albo ktos juz czegos zazywal i sie polepszylo albo wcale?
Panikarra
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: 18 lutego 2015, o 15:27

13 kwietnia 2015, o 23:58

Jak chcesz zniwelować działanie antydepresanta ktore moze w efektach ubocznych powodować spadek libido to powiedz to lekarzowi psychiatrze on włączy odpowiednie leki ktore pozwolą to wyregulowac. Lekarze sa przyzwyczajeni do takich próśb . :) nie kombinuj z jakimiś odzywkami. Zdrowo jedz i ewentualnie idź do lekarza popros o zmianę leku lub dolozenie innego.
klawiszq92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 12 czerwca 2011, o 20:57

14 kwietnia 2015, o 13:02

Mi bardzo spadlo libido po ssri dlatego lekarz mi zamienil na inny lek i troche pomoglo :) musisz koniecznie to powiedziec psychiatrze. Mi lekarz powiedzial ze antydepresanty w pewnym stopniu obnizaja libido jedne bardziej drugie mniej
usunietenazadanie
Gość

14 kwietnia 2015, o 13:37

Witajcie rozumiem dziekuje za odpowiedz, a jesli jest skutek uboczny antydepresanta tez mam ssri, to ten skutek jest dlatego ze spada testosteron w organizmie?
Panikarra
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: 18 lutego 2015, o 15:27

14 kwietnia 2015, o 15:09

Nie do końca. Chodzi o zmiany w neuroprzekaznictwie w zakresie : serotoniny , choliny , obniżenia ilości dopaminowa (tylko niektóre ssri) i zwiększenia projektyny . Nie kazdy ssri ma takie działanie . Głownie te ktore wykazują powinowactwo do receptorów dopaminergicznego ( te sa najczesciej stosowane w leczneiu natrectw )Ale nawet jeśli bierzesz taki ktory akurat lekarz moze dobrać drugi ktory niweluje jego działanie :) albo dobrać inny antydepresant. Jak powiesz lekarzowi ze to dla ciebie ważne to będzie miał kilka możliwości jak pomanewrowac lekami tak byś był zadowolony :)
usunietenazadanie
Gość

14 kwietnia 2015, o 22:40

Rozumiem, no ja biore moravil 50mg i 3 tabletki flunxol.Ale spadek lipido mam jeszcze od stycznia przed spozywaniem lekow.Mysle zrobic badanie krwi na testosteron. Moze w tym moj problem.
Panikarra
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: 18 lutego 2015, o 15:27

16 kwietnia 2015, o 01:14

Fluanksol to neuroleptyk i na bank powoduje spadek libido, asentra tez na to wpływa. I samo zaburzenie zanim zacząłem brać leki tez mogło na to wpłynąć
usunietenazadanie
Gość

17 kwietnia 2015, o 00:26

Tylko biore niska dawke 0.5x3 wiec 1.5mg dziennie i do tego 50mg miravil antydepresant.Wiec to nie chodzi oto ze jak mamy spadek lipido to testosteron sie zmniejsza tylko tu chodzi o te neuroprazniki
Panikarra
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: 18 lutego 2015, o 15:27

17 kwietnia 2015, o 00:29

Miravil to sertalina a sertalina tez powoduje sapadek libido. No neuroprzekaznikiplus ogolnie w nerwicy ostrej ludzie odczuwają spadek libido .
klawiszq92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 12 czerwca 2011, o 20:57

17 kwietnia 2015, o 12:50

A czy afobam tez obniza libido? Biore go z 3 miesiace juz a libido mam prawie zerowe
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

17 kwietnia 2015, o 13:04

Biorąc leki, które mają działanie czy to przeciwlękowe czy antydepresyjne po prostu może być różnie.
Zwykle benzodiazepiny nie psują raczej libido, bardziej antydepresanty ale to tez nic pewnego bo niektórzy chocby na wspomnianej sertralinie moga i 17 raz na dobę bo wręcz wydłuża to im wzwód oraz nawet czas wytrysku do godzin :)
Słabe libido może też być wynikiem po prostu zaburzenia, lęków, zmęczenia i dekoncentracji.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
dankan
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 935
Rejestracja: 23 maja 2014, o 10:11

19 kwietnia 2015, o 11:35

U mnie spadek libido wystapil na poczatku zaburzenia, jak mialem taki poczatkowy stan. pozniej jakos to odeszlo i nie bylo z tym problemu.
Najlepsza instrukcja pozbycia sie nerwicy plus inne wpisy ludzi z forum
moja-historia-plus-moje-odburzanie-t5194.html#p49014

spis-tresci-autorami-t4728.html
Awatar użytkownika
Grześ
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 12 października 2014, o 14:12

19 kwietnia 2015, o 11:52

Dobry wątek :D

Oj tak od psychotropów libido może spaść i to MOCNO . Dziewczyna przez pewien czas mocno narzekała że nie stawałem ciąglę na wysokości zadania , tak jak kiedyś, przed braniem proszków - to z czasem się poprawi ;) Luz!
Jedyne co trzeba zrobić to zająć miejsce w kolejce sukcesu i nie dać się z niej wypchnąć"

“Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz- również masz rację.”

“Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.”

“Osoba, która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna przeszkadzać osobie, która właśnie to robi.”
usunietenazadanie
Gość

19 kwietnia 2015, o 19:14

tribulus+daa albo t100 jest dobre jak ktos nie ma lipido przez antydepresanty czy leki czy zmeczenie
Awatar użytkownika
Rosebud
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2015, o 14:26

5 maja 2015, o 21:33

U mnie było na odwrót jak brałem lek, co człowiek to inaczej, ja np. miałem problem z osiągnięciem orgazmu.
Nerwica rozpoznana od 1 roku i 9 miesięcy. Aktualny lek Asetra - oczekiwanie na działanie.
ODPOWIEDZ