Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Samoświadomość a perfekcjonizm

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
Mati
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 20 sierpnia 2016, o 21:31

27 sierpnia 2016, o 17:13

Witajcie ! ;) W powyższym poście chciałbym skupić się na dwóch- moim zdaniem ważnych i powiązanych ze sobą rzeczach: samoświadomości i perfekcjonizmie. Będąc coraz to bardziej świadomy siebie, pragnę rozwijać moją samoświadomość. Problem jednak polega na tym, że mam bardzo duże wymagania wobec siebie. Objawia się to między innymi w trudnościach z doborem książki, która pomogłaby mi wzbogacać samopoznanie. Uważam bowiem, że trudno mi będzie po przeczytaniu książki "z automatu" wznieść swoją motywację na dużo wyższy poziom, a co za tym idzie zacząć działać, a nie tylko teoretyzować... Jakiś czas temu moją uwagę przykuł film, pt. The Secret, po którym zacząłem zagłębiać się w tajniki rozwoju osobistego. Sądzę jednak, że to zdecydowanie za mało... Pragnę świadomie DZIAŁAĆ, zamiast TEORETYZOWAĆ. Macie jakieś pomysły, w jaki sposób mogę przybliżyć się do świadomego działania? Pytam, bo nawet wczoraj poruszyłem ten temat na terapii, po czym mój psycholog uśmiechnął się, po czym stwierdził, że nie ma "magicznej recepty" aby wdrażać coś w praktykę, a co za tym idzie, z książkami jest podobnie. Myślę jednak, że dacie mi jakieś wskazówki. Jestem na tym portalu tydzień, dlatego uważam, że warto coraz to bardziej świadomie przyglądać się sobie i własnym potrzebom. Pomóżcie, proszę... :) Z góry serdecznie dziękuję!
Optymistka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 145
Rejestracja: 26 czerwca 2015, o 12:47

18 września 2016, o 17:37

Musisz mieć co najmniej 10 postów, jak to ogarniesz, poproś o dostęp do czata :D w tym folderze chcesz-pisac-na-czacie-zajrzyj-i-wpisz- ... -1185.html
ODPOWIEDZ