Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Realne objawy fizyczne - reagować czy bagatelizować

Być może masz jakąś kwestię do poruszenia związaną z nerwicą i lękiem?
A nie wiesz w który powyższy dział dodać temat, bo choćby pasuje to do każdej nerwicy?
Zrób to w takim razie tutaj.
Dział ten zawiera różne tematy, sprawy, wydarzenia w życiu związane z nerwicą i lękiem.
ODPOWIEDZ
nord
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 11 stycznia 2015, o 20:02

27 grudnia 2016, o 12:44

Mam tutaj konkretnie na myśli ucisk w brzuchu i w kręgosłupie oraz płytki oddech (wynikający prawdopodobnie z wcześniej wymienionych).
Podejrzewam że wynika to z konfliktu wewnętrznego lub z nadmiernej kontroli (sztywności) / ograniczonego dopuszczania (przeżywania) emocji.
Jest to stan powiedzmy do wytrzymania ale powoduje że skupiam się właśnie na tym stanie i w wyniku tego znacznie mniej rzeczy dostrzegam dookoła i generalnie wolniej działam, nie mówiąc o dyskomforcie fizycznym.

I teraz nie wiem czy próbować nie zwracać na to uwagi, bagatelizować czy jednak próbować zmienić ten stan, odreagować.
Przy zmianie pomaga mi w tym głębokie oddychanie, prostowanie kręgosłupa za pomocą rąk z tyłu ... ale problem jest taki że odrazu bierze mnie na takie odruchy, tiki typu wykrzyczenie się, kiwanie głową co wśród ludzi powoduje że zwracam na siebie uwagę i tym samym krępuję się i wstydzę, nie mówiąc o lęku przed oceną.

Z kolei jak próbuję bagatelizować lub innymi słowy poprostu być z tymi objawami, z tym dyskomfortem to czuję jakby coś się we mnie nawarstwiało, jakaś negatywna energia, jakieś napięcie.
Jovitta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 grudnia 2016, o 18:10

27 grudnia 2016, o 20:04

Żaden ze mnie lekarz, ale spróbuj iść w sport, bieganie po lesie, itp. Odprężysz się, zrelaksujesz. A jak nie pomoże, udaj się do lekarza.
nord
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 11 stycznia 2015, o 20:02

29 grudnia 2016, o 19:04

Najgorzej jest to że te objawy powstały na skutek terapii psych-dynam, a teraz moja psycholożka nie wie za bardzo co z tym zrobić. Zaproponowała mi kozetkę u innego psychologa. Świetnie :(
ODPOWIEDZ