Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

pytanie do osób które kożystały z terapii psychologicznej

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
ewagos
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, o 19:24

22 lutego 2017, o 11:21

Cześć tak jak w tytule chciałam zapytać osób które chodziły lub chodzą na terapię czy sesja u psychologa może spowodować powrót bardzo nieprzyjemnym objawów nerwicowych? Chodzę do psychologa już półtora roku, bardzo mi pomógł , nie biorę leków, bo nie ma potrzeby.Ostatnio miałam dłuższą przerwę z powodu choroby, a na kolejnej sesji, było trochę emocjonalnie.Po powrocie do domu czułam się nieswojo i było mi smutno, chciało mi się płakać sama nie wiem z jakiego powodu i niestety chociaż mija trzeci dzień od spotkania czuję się nadal żle , nie mogę spać ,trochę potyka mi serce ,czuję niepokój i ogólnie martwie się ,że coś mi się tam zaburzyło i wrócą na stałe okropne objawy nerwicowe .Czy ktoś z was miał podobnie?Dodam ,że po raz pierwszy tak się czuję po wizycie chociaż chodzę półtora roku
Awatar użytkownika
Kataraka
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 16 grudnia 2016, o 20:30

22 lutego 2017, o 11:23

To możliwe, najlepiej zapytaj swojego psychoterapeuty :)
Awatar użytkownika
Kretu
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1180
Rejestracja: 14 października 2016, o 10:07

22 lutego 2017, o 11:28

Ta terapia jest na coś nastawiona? nurt? Czasami psychoterapeuta a raczej bardzo często próbuje swoją magiczną wiedzą z książek interpretować nasze objawy czy myśli natrętne i podciągać je pod dany schemat typu: Masz taką myśl albo objaw bo wewnętrznie nienawidzisz matki, ojca itd. To wprowadza chaos i nie tak to powinno wyglądać. Z czym się dokładnie zmagasz? Ta Twoja terapia to za bardzo skuteczna nie jest skoro po półtora roku dalej obawiasz się powrotu objawów nerwicowych które są niczym innym jak tylko zaburzonymi emocjami i które nie powinny decydować o Twoim życiu.
Żyj odgrodzony od przeszłości i przyszłości.
ODPOWIEDZ