Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Problem z brzuchem.

Być może masz jakąś kwestię do poruszenia związaną z nerwicą i lękiem?
A nie wiesz w który powyższy dział dodać temat, bo choćby pasuje to do każdej nerwicy?
Zrób to w takim razie tutaj.
Dział ten zawiera różne tematy, sprawy, wydarzenia w życiu związane z nerwicą i lękiem.
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

18 kwietnia 2015, o 05:55

Witam mam problem z brzuchem i NIKT nie jest w stanie mi pomoc. Jestem zalamany obecna sytuacja, gdyz nie moge robic tego co chce, bo chodzi za mna przeczucie ze cos ze mna jest nie tak. Zaczelo sie ktoregos razu klucie i wzdety brzuch. Straszny dyskomfort po lewej stronie, teraz mam akurat po prawej. Bylem w szpitalu dali mi leki to bylo cos rozkurczowego i omeprazol. Minelo, ale wrocilo. Zastanawia mnie czy nie dlatego, ze wtedy pracowalem i bylem zajety a teraz siedze i chodze spac o 5 rano. Wtedy o 5:50 wstawalem. Druga rzecz ze pale trawke juz dlugo, podczas pracy zdarzalo sie to rzadziej bo czlowiek musial wypoczac. Odkad wrocil moj problem bylem u lekarza 3x i nic. Przepisywal rozne leki, mialem robione USG, test kału i nic. Borykam sie z tym juz z 4 miesiace. Co mi sie dzieje?

- dyskomfort pod prawym zebrem
- uczucie lekkiej wzdetosci po prawej pod zebrem
- klucia po calej jamie brzusznej oraz nizej
- czasami boli brzuch
- najdziwniejsza rzecz : lewe zebro mam normalne, jak macam to normalnie czuje kosc i jest ok. podczas gdy na samym dole prawego zebra sie dotykam, czuje jakis dyskomfort jakbym "nie chcial tam wkladac rak". jak wezme tak od spodu zebro to czuje jakby cos przeskakiwalo , chrzastka jakas cos takiego, zebro jest cale ale po prostu ta koncowa czesc prawego zebra jest jakas bardzo wyczulona i taka wrazliwa, jakby bardziej miekka

Lekarz przepisal mi teraz HYdroxyzinum bo twierdzi ze badanie krwi, gastroskopii nic nie da i nie chce mnie meczyc. Chcialem ruszyc w swiat jak mi to minie, ale wciaz nie potrafie sobie z tym poradzic :( Mowi ze to przez nerwy, tak jestem bardzo nerwowy, z tymi lekami troche mi lepiej. Mialem w zyciu wiele nerwow i przed nabawianiem sie tego te nerwy rowniez byly wyostrzone, mialem ciezki okres. Mam dosc zycia z tym.
Fine
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 10 stycznia 2015, o 23:43

18 kwietnia 2015, o 12:33

Cześć,
wygląda to na objawy somatyczne nerwicy. Oczywiście możesz dalej się badać, ale sam też miałem prawie identyczne objawy. Takie kłucie, że po prostu coś musiało mi się dziać w brzuchu, a lekarze nic nie widzieli. I właśnie najgorsze było to, że takie problemy pojawiały się zawsze, jak chciałem coś zmienić w życiu. Kupę kasy straciłem na prześwietlenia i badania. Wzdęty brzuch miałem już od dziecka.
W prawym żebrze też mi od dołu coś przeskakuje miękkiego, więc spokojnie ;)
Może zastanów się nad swoimi nerwami z przeszłości, może coś Cię gniecie ale nie w brzuchu?
Moje bóle z brzuchem powoli przeszły jak uświadomiłem sobie, że to była somatyczna odpowiedź organizmu na problemy w życiu.
Może potrzebujesz odpoczynku? Może spróbuj pójść spać wcześniej niż 5? ;)
No pain - no gain
Rezygnowanie staje się nawykiem
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

18 kwietnia 2015, o 23:43

Dzis pojawil sie nowy objaw, nie wiem jak go traktowac ale zestresowalem sie cholernie. Doslownie 20min temu - bulgotanie jakies w brzuchu tak bardziej po lewej ale w okolicach srodka. Takie jakby woda sie zagotowala dziwne uczucie, bulgotanie czy cos takiego...
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

19 kwietnia 2015, o 00:19

Braniu po pierwsze jezeli tu sie znalazles masz podejzenia ze masz zaburzenie zamiast chodzic i robic badania ktore i tak twierdza ze jestes zdrowy strac ta kaske na psychologa Idz pogadaj moE cos ci podpowie . Po drugie zacznij sie szanowac troszke chodzisz spac o 5 rano a wsrajesz o 5.50 szacunek powaznie . Po 3 od trawki brzuch cie nie moze bolec to ze palisz moglo tylko spotegowac twoj lek i nakrecanie sie co sprawilo bole brzucha w nerwicy to dosc czesty objaw tak jak klucia serca bole glowy dretwienia konczyn i wiele wiele innych . Nie pal trawy dobrze ci radze przynajmniej teraz . Ogarnij swoje nerwy zadbaj o siebie i idz do psychologa mozesz rowniez poczytac artykuly i posluchac nagran ktore bardzo wiele wyjasniaja ale to proponuje po wizycie unpsychologa jak specjalista stwierdzi ze masz zaburzenie w innym wypadku nie ma sensu sie nakrecac
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

19 kwietnia 2015, o 00:46

Teraz chodze spac o 5, kiedys wstawalem 5:50. Zawsze spie wystarczajaco, czasami mniej po 3-5h ale to rzadko.

Co do moich objaw to to bulgotanie troche zle ujalem.

SKURCZ to bardziej lepsze okreslenie, centralnie skurcz w brzuchu... tak troche bardziej po lewej od pepka ale w okolicach centrum. Centralny ścisk, skurcz :(
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

19 kwietnia 2015, o 01:02

Ale jezeli masz zrobione badania . Masz pewnosc ze ci nic nie jest tak. lekarz moze sie mylic ale nie maszyny . Powinines wzucic na luz i zostawic te bole brzucha . Jezeli cie to podniesie na duchu to ja ja juz przechodzilem bole brzucha serca glowy 50 rodzaji raka guzow mozgu tetniakow oj i jeszcze wiele wiele innych np ostatni tydzien bole glowy non toper a dzis klucie w klatce sercu pieczenie w plucach . Chodzi o to ze probuje ci powiedziec ze naprawde nie warto sie zaglebiac w to i czytac i szukac w sobie choroby to cie tylko nakreca przez co caly czas o tym myslisz a lek i stres ma pozywke . Olej to wkoncu masz wyniki ok nic ci nie bedzie .
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
Awatar użytkownika
mary36
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 18 marca 2015, o 16:47

19 kwietnia 2015, o 09:21

Tymbark słuchaj Barta bo dobrze gada :) Mnie przychodzi jeszcze na myśl jelito drażliwe u nerwicowców częsta przypadłość.
... jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza. MM
Awatar użytkownika
splątana
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 20 marca 2015, o 23:23

19 kwietnia 2015, o 09:34

Miałam ten sam problem. Nawet mi usuneli na te okoliczność kamienie na woreczku, bo myśleli ze to to. Ale po operacji ból był, do tego doszły bóle kręgosłupa. Aż w końcu distałam sulpiryd na nerwy i duspalatin na jelito i na drugi dzień jak reka odjął. Po odstawieniu leków bóle wróciły . Walnij te obiawy do wora o nazwie nerwica i po tym kontem zadziałaj. Jak by było coś złego to w podstawowych badaniach krwi coś by wyszło.

-- 19 kwietnia 2015, o 08:34 --
Miałam ten sam problem. Nawet mi usuneli na te okoliczność kamienie na woreczku, bo myśleli ze to to. Ale po operacji ból był, do tego doszły bóle kręgosłupa. Aż w końcu distałam sulpiryd na nerwy i duspalatin na jelito i na drugi dzień jak reka odjął. Po odstawieniu leków bóle wróciły . Walnij te obiawy do wora o nazwie nerwica i po tym kontem zadziałaj. Jak by było coś złego to w podstawowych badaniach krwi coś by wyszło.
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

19 kwietnia 2015, o 16:29

Dziekuje za odpowiedzi, jednak mnie martwi tez jedna rzecz - lekarz wcale mi nie zleca krwi ani gastroskopii. Mowi ze mnie nie chce meczyc i tak o to mialem robiony tylko kał i usg. Mowi ze krew i gastro nic nie wykaze. Sam nie wiem czy zmienic lekarza czy isc na wlasna reke i zrobic badania. NIby lekarz ordynator niby starszy facet ale zd rugiej strony co wazniejsze doswiadczenie czy swieza wiedza ?

Doszedl nowy objaw tzn on kiedys chyba byl czasem ale teraz mnie straszni wnerwia nie iwem czy to nie przez to ze odstawilem omeprazol. Po lewej od pepka skurcz jakby mi ktos sciskal i nawet jak podniose koszulce to widze jak to sie dzieje napinka i spokoj napinka i spokoj i takie skurcze ktore wracaja co paredziesiat minut na chwile i znow przechodza...
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

19 kwietnia 2015, o 17:15

No dla mnie to typowy obraz nerwicy skurcze . Sluchaj lekarz jak zrobil ci usg brzucha to zadna krew nie jest potrzebna dlatego cie nie chce meczyc ale dla siebie mozesz isc dla spokoju

-- 19 kwietnia 2015, o 16:15 --
Powiem ci jeszcze tak jak masz zaburzenie to wszysrko bedziesz analizowal i robil z igly widly wiem po sobie . Mam dellikatne przeziebienie a czuje sie jak bym mial co najmniej zapalenie pluc . Ale wazne jest zebys sobie pozwolil na to ze niestety mam taki okres ze bede czul sie psiakostkowo i zle i wszystko wyolbrzymiam dopusc ta mysl a nie nakrecaj sie jest i juz jak by mialo cos sie stac juz dawno bys wyladowal w szpitalu . A jak widzisz nic sie nie dzieje
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

20 kwietnia 2015, o 11:08

cześć. kurcze widzę że nie jestem sam :P ja może opowiem o sobie jakie ja miałem przejścia. bóle brzucha mi się zaczęły od około 3 lat temu i miałem wzdęcia zaparcia biegunki bóle żołądka bóle z prawej strony pod żebrami i dużo innych nie przyjemności robiłem sobie badania gastroskopia kolonoskopia i chodzenie od lekarza do lekarza i nic nie pomagało różne leki itd. wiem że uczucie, które masz jest bardzo denerwujące i zniewala życie. powiem Ci co ja zrobiłem przez te 3 lata moich doświadczeń tj. 1. musisz zaprzestać palić maryhę bo ona wzmaga bóle bo się nakręcasz i wkręcasz głupoty do głowy sam wiem bo paliłem nałogowo ale od września ubiegłego roku już nie pale na początku było trudno bo paliłem nałogowo przez okres około 6 lat ale uwierz mi jest to możliwe 2. ja jak miałem stany takie jak biegunki zaparcia to zacząłem to ośmieszać śmiać się z tego, na początku będzie Ci trudno ale można tak robić i są efekty 3. kup sobie taki suplement diety o nazwie Sanprobi IBS mi dużo pomógł oraz pij codziennie kefir ale to codziennie :D również dużo pomaga. nie jestem lekarzem ale moim zdaniem poproś lekarza aby dał Ci na wykonania badań gastroskopia itp będziesz dużo pewniejszy że to tylko nerwy :P ja zacząłem walkę z nerwami jak znalazłem forum zaburzeni :D i jak bym wiedział dużo wcześniej że mam nerwicę pewnie już byłoby mi łatwiej, mi oprócz bólów brzucha jeszcze piszczy mi w uchu, gdzie również nie jest to przyjemne oraz dochodzi do tego zmęczenie ciała zawroty głowy he także zobacz jaką ma nerwicę siłę. pomyśl może o psychologu na pewno to też byłoby nie błędem :D jak coś to pisz będę starał Ci w miarę moich możliwości pomagać... aha i czytaj posty wysłuchaj nagrań które dużo są pomocne aby zrozumieć nerwicę, te forum ma ogromną moc :D
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

22 kwietnia 2015, o 16:00

Nie wiem. Dla mnie to niedorzeczne ze lekarz nie zlecil wszystkich badan i testuje na mnie rozne rozwiazania, czyt. rozne leki. Nie jestem zadnym krolikiem i denerwuje mnie to zeby nie powiedziec wk....a . Tu sie toczy gra o moje zdrowie, zycie.
Lekarz niby najlepszy ordynator itd ale ja nie ufam lekarzom, bo moga sie mylic, nie moge bezgranicznie wierzyc jemu slowu bo wiem ze nie przebadali mnie na wskroś. Facet testuje leki i celuje objawowo co to moze byc, zlecil USG i kał ale gdzie jest gastroskopia gdzie krew ? Gastroskopia by nam wiele tu powiedziala, jak nie wszystko. I dopiero wtedy mozna powiedziec co mi jest a nie celowac w ciemno. Mam dosc tego, ze codziennie martwie sie czy mi cos wewnatrz nie wybuchnie. Nie chce doprowadzic sie do stanu gdzie pojade na sygnale erka. Kto wie w jakim stadium jest to cos.

-- 22 kwietnia 2015, o 15:00 --
Da sie gastroskopie zrobic na spiacego? Nie wiem czy dam rade.
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

22 kwietnia 2015, o 16:02

To ja ci proponuje isc na te badanka prywatnie jesli nie mozesz sie doprosic. Krew i gastroskopia nie sa to wybitnie drogie badania a bedziesz mial to czarno na bialym czy cos tam ci sie dzieje.
Ja w kazdym razie bym tak zrobil.
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

22 kwietnia 2015, o 19:03

Wrocilem od lekarza.

Przepisal duspatalin retard i doxepin teva. Czyli kolejna dawka lekow. Mowi 99,9% nerwica, pomacal cos tam doslownie 5 sek po brzuchu i mowi nerwica, niby starszy juz lekarz moze mial wiele takich przypadkow nie wiem. Powiedzialem mu ze moze jak zrobie se badania to mi zejdzie ten stres bo bede pewny ze jest OK. Mowi dobra moge cie polozyc ale ze ja sie boje szpitali i niechce to mowie ze na wlasna reke tak o po prostu zrobie badania nie chce lezec ... No i przepisal morfologie, dosc dokladna bo sprecyzowal tam pare podpunktow. Jak nic z tego to pewnie gastroskopia na ktorej sie pewnie zrzygam zwariuje albo nie wiem co jeszcze.

Czy moje objawy as jakies nietypowe? Wypisze je jeszcze raz :

- kłucia po calej jamie brzusznej nie caly czas ale co jakis czas przez chwile kluje i przestaje i np za 2h wroci troche pokuje itd. nie ze kluje 24/h na dobe po prostu pare razy dziennie pokluje czy moze wiecej niz pare razy
- dyskomfort pod prawym zebrem to mam non stop prawie. jak sie ruszam itd to tego nie czuje po prostu jak siedze opieram sie to mam uczucie jakby ktos mi od wewnatrz cos tam dotykal czy cos no jest to nieprezyjemne cos ala poloz sobie reke na gardle tez ci niewygodnie... ciuekawostka ze czasem ten dyskomfort mam z lewej strony ale b. rzadko
- koncowka prawego zebra jakas dziwna, wrazliwa, nie wiem przeskakuje cos tam - lewe jest ok

I TO SĄ MOJE 3 GLOWNE OBJAWY - klucia, dyskomfort i jakies dziwne zebro.

Czasem boli brzuch, ostatnio z 2 dni mialem skurcze ktore moglem zaobserowac golym okiem. Wpadam juz w paranoje typu jestem sam chory umre albo co po prostu nie mam na to wplywu szlag mnie trafia ze cos tam siedzi i wkoncu wybuchnie i bedzie po mnie, jakby to byl a noga to pal licho, boli palec? ludzie zyja i bez reki ale tu wnetrznosci po prostu ciarki mnie przechodza jak se pomysle co tam moze sie dziac moj wujek umarl przez wlasnie trzuske, ja tez sporo jadlem niezdrowego jedzenai teraz od czasu do czasu pizza, zero kebabow mc'donaldow i innych swinstw. Staram sie jesc codziennie zupe, ryby, duszone, gotowane NIE WIEM JUZ SAM najlepsze jest ze NIKT mi nie powie EJ nie martw sie mialem to samo - to nerwica ! Te objawy sa jakies dziwne ja sie tez zastanawiam co musi mi sie dziac zeby mnie wyslal na gastroskopie ten lekarz skoro o morfologie musialem prosic musialby mnie bolec jak cholera? Nie rozumiem czym roznica sie ludzie ktorzy tam siedzieli wygladali na szczesliwszych ode mnie ja sie pytam co im dolega ?

22 lata i takie problemy...

-- 22 kwietnia 2015, o 17:59 --
Ostatnio tez po burakach po zupie czerwonym barszczu, zbyt szybko poszedlem do WC i w stolcu zauwazylem czerwien myslalem ze zawalu dostane ale pozniej se wmawialem ze to po burakach, 2-3 kolejne stolce niby ok no i niby ostatnio mialem robiony kał. Smutno mi.
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

23 kwietnia 2015, o 11:07

ja Ci nie będę opisywał swojej drogi jaką przebyłem badań leżenia w szpitalach itd. i NIC a gastroskopia nic nie boli ja miałem robioną 4 razy także wiem coś na ten temat te badanie jest tylko nieprzyjemne ale bezbolesne i trwa około 8 minut także nie masz czego się bać :D ja po 4 razie dałem już sobie spokój bo po 4 badaniu lekarz mnie wziął na bok i zapytał się gdzie tak się denerwuję i żebym się wziął za własne życie zaczął żyć normalnie i od tamtej pory przestałem się faszerować lekami i dietami bo i tak nic to nie dawało a sobie wkręcałem różne choroby. dzięki temu forum uświadomiłem sobie że to jest nerwica i teraz zmagam się nią i raz mam lepsze dni raz gorsze wiadomo ale nie poddaje się :D choć wiem że jest ciężko bo mi doszły jeszcze inne objawy ale nie poddaję się... tak jak wcześniej napisałem kup sobie sanprobi IBS i pij kefirek mi dużo pomógł... nie chce Ciebie dołować ale nie ma leku takiego że go weźmiesz i będzie ok po prostu musisz nad sobą popracować, ja tez na początku nie mogłem się z tym pogodzić bo nie dawało się żyć ciągły dyskomfort jamy brzusznej w wieku 27 lat, gdzie życie powinienem łapać szerokimi rękoma no ale cóż pogodziłem się z tym i jakoś żyję staram się, porób sobie badania aby wykluczyć jakąś chorobę i wtedy będziesz wiedział że to nerwica niestety także trzymaj się :papa
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
ODPOWIEDZ