Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Problem z brzuchem.

Być może masz jakąś kwestię do poruszenia związaną z nerwicą i lękiem?
A nie wiesz w który powyższy dział dodać temat, bo choćby pasuje to do każdej nerwicy?
Zrób to w takim razie tutaj.
Dział ten zawiera różne tematy, sprawy, wydarzenia w życiu związane z nerwicą i lękiem.
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

16 lipca 2015, o 16:26

Przyjacielu czemu az 4 razy? Ja to sie boje ze zwymiotuje, wystarczy ze szczoteczka zajade np na tyl siodemki/osemki i juz mam odruch wymiotny...

-- 16 lipca 2015, o 15:26 --
Ogolnie powiem wam tak - niby wszystkie znaki mi wskazuje na nerwice / ZJD to chyba to samo nie? Lekarz na mnie spojrzal ... mowi - nerwica. Ja nie wiem ale ten gosciu ma 60 lat wiec pewnie przypadkow mial mnostwo jeszcze przez drzwi slyszalem jak kogos odsyla do szpitala wiec chyba lekkomyslny nie jest? W kazdym razie mowi OLEJ te badania masz nerwice jedz w swiat zacznij ZYC ! Niby proste, ale ja nie mma 100% pewnosci wiec musze zrobic te badania, choc mega mnie stresuja, nawet krew niecierpie igiel i sie zastanawiam czy jest sens robic krew jak zamierzam robic gastroskopie ? Czy przy zjd konieczna jest tez kolonoskopia? Ktoro mam zrobic w koncu ? Chce isc na wlasna reke i pojsc do niego juz z wynikami.

UWAGA ! Nie wiem czy to dziwne, ale miewam tak, ze te objawy sie WYMIENIAJA. Tzn jak zaczelo mi burczec to na troche mi dyskomfort w prawej stronie odszedl, tera znow powoli wraca a burczenie ustalo chwilowo pewnie i tak wroci bo to dziwne jest jakies.

Pytanie na koniec - myslicie ze jakbym mial cokolwiek, to przez te 2-3 miesiace po odstawieniu wszystkich lekow by nie bylo gorzej ? Tzn moj stan sie raczej nie zmienia, a chyba by sie pogarszal ? To JEDYNE co mnie pociesza :D
I chyba juz sie modle o to ZJD, zeby tylko nic gorszego ;( powiem wam tak, ktos mi powie "Wrzody!" ja mu na to "Ale jak to? Przeciez jem w domu no czasami syf jakis zjem" ale ktos mi powie "Nerwica!" I tu juz nie mam wytlumaczenia. Mam przed oczami nerwowe dziecinstwo, nieciekawe sytuacje rodzinne, patologii nie mialem nigdy, ale stresow w domu nie brakowalo, poza tym zawsze sie przejmowalem, stresowalem, czasem balem blahych rzeczy. I tu juz jakos nie potrafie se wmowic ze Dlaczego? Bo mam odpowiedz, stres... ALE PROSZE O ODPOWIEDZI NA POPRZEDNIE PYTANIA BO MNIE TO NURTUJE !

Pozdrawiam chcialbym juz miec diagnoze i rozpoczac nowe zycie nowa dieta wysilek moze jeszcze ZJD wam wszystkim na dobre wyjdzie ! Bo zaczniecie o siebie dbac i inne cholerstwa was omina !

Na koniec dziwne pytanie, czy posiadanie ZJD wplywa jakos na dlugosc zycia badz inne choroby ?
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

17 lipca 2015, o 07:53

no widzisz jak nie porobisz sobie badania to nie będziesz wiedział czy na 100% masz nerwice, dla samego siebie zrób badania gastroskopia tak jak wcześniej pisałem NIC nie boli tylko jest nie przyjemna ja dałem radę 4 razy więc i Ty dasz radę, co do ZJD również miałem robioną kolonoskopię aby wykluczyć inne schorzenie a czemu robiłem 4 razy gastroskopię? a to dlatego że nerwicowiec zawsze będzie miał te ALE i jeżeli miałem ciągły ból żołądka no to robiłem badania bo leki mi nie pomagały ale lekarze brali hajs i po ostatnim badaniu lekarz mnie wziął do gabinetu (znajomy lekarz) i powiedział żebym przestał się stresować i żebym zaczął żyć i odnalazłem te forum skojarzyłem wszystkie moje objawy i dzięki temu forum zrozumiałem że mam nerwicę i od września ubiegłego roku staram się odburzyć pracuję nad sobą z różnymi efektami raz lepiej raz gorzej ale staram się nie poddaje się, także kolego jeżeli masz taką potrzebę zrobienia sobie badań to głowa do góry i pomykaj na te badania raz że będziesz wiedział na czym stoisz a dwa uspokoisz się wiedząc że tak na prawdę NIC Ci nie jest i zaczniesz się odburzać tak jak ja :D :papa
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

17 lipca 2015, o 15:55

buuull Skad jestes :) ? tzn miejscowosc

Grasz w jakies gierki online?
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

20 lipca 2015, o 11:38

hehe czy gram w gierki ? hmmm chyba każdy gra :DD
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

20 lipca 2015, o 16:39

W jakie gierki grasz? moze cos wspolnego znajdziemy to zagramy przy okazji wymieniajac sie spostrzezeniami ;)
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

20 lipca 2015, o 17:55

Haha, podczas gastroskopii będziesz cały czas wymiotował i pobekiwał jak żubr :D, nie napisał chyba nikt ,ale pompują powietrze do żołądka żeby go nadmuchać (przez tą samą rurę) ,stąd te pobekiwania, to są naprawdę niezłe jaja, podejdź do tego na luzie.
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

21 lipca 2015, o 02:35

wez mnie nie strasz czlowieku bo zapasci dostane...
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

21 lipca 2015, o 08:17

Nie straszę, po prostu będziesz miał odruch wymotany przy wsadzaniu rury ,trochę przy manipulacji już w żołądku ale nie martw się niczym nie wymotujesz poza śliną, nie udławisz się tez, musisz tylko podejść do tego w miarę na luzie, jak zaczniesz się spinać to będzie gorzej, ja tak miałem za drugim razem, coś im tam z tym dmuchaniem nie działało,stwierdził doktor że rurę musi sprawdzić, wyciągnął i s powrotem zapakował, wtedy to już naprawę miałem dość, trochę mi poobijali przełyk.
Tak czy tak, warto się pomęczyć te 5 minut, ja wyleczyłem się w 3 dni po diagnozie ,że nic mi nie jest ;) (to za drugim razem), za pierwszy razem miałem zapalenie żołądka od tych bakterii na H, ale po antybiotycznych też mi szybko przeszło, pewnie połowę miałem w głowie.
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

21 lipca 2015, o 13:38

haha strachy na lachy :huh nie ma czego się bać tak jak wcześniej pisałem idź na te badanie i już... ludzie gorsze badania mają w życiu i jakoś żyją... bekanie może i jest ale to nie jest nic strasznego i nie zawsze jest te bekanie... w czasie badania oddychaj nosem zamknij oczy i pomyśl o czymś przyjemnym np o ładnej dziewczynie lub jak wolisz o grze online ;ok
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

29 lipca 2015, o 07:49

Nie rozumiem jednego - czym sa zaparcia ? Bo ja tu czytam ze jelito drazliwe ma dwie postacie - biegunkowa i zaparciowa. Ja biegunek nie mam, tzn rzadko. Raz na tydzien powiedzmy. I to tez bez przesady, raz sie wyproznie max 2 i przechodzi. Z zaparciami z kolei nie bardzo rozumiem ocb. Ze chce a nie moge? Nie mam tak. Moze dlatego ze zazwyczaj pomagam sobie e-papierosem :D Ale codziennie mi sie zdarza usiasc na tronie wiec pytanie brzmi czy sa przypadki gdzie ani jedno ani drugie nie wystpuje ? Czy moze to zaparcie to wlasnie ten ucisk z prawej strony ? No chyba ze za zaparcia wezmiemy fakt ze czasem mi sie chce ale nie na tyle by cos z tego bylo :P
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

29 lipca 2015, o 08:04

Stary zaparcie samo w sobie mowi ze czujesz ze chcesz a nie bardzo mozesz . Jezeli chodzisz do toalety codziennie to czego ty tam szukasz wogole . Skupiasz na tym swoja uwage i robisz z tego wielki problem a tak naprawde problemu nie ma .
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

3 sierpnia 2015, o 22:41

Problem jest bo mam mase innych dolegliwosci.

-- 3 sierpnia 2015, o 21:41 --
Witam od 3 dni mam jakies dziwne uczucie, czasami klucie, lekki skurcz albo rozpieranie, bol w odbycie. Przestraszylem sie - klasycznie. Postanowilem zrobic kompleks badan bez zgody lekarza, na wlasna reke prywatnie. Gastroskopia ok krew ok ale kolonoskopia - z nia mam problem. Podobno istnieje ryzyko powiklan, znow strach. 0,35% podaja ze jest szansa na przebicie jelita czy czegos tam i trzeba wyrazac zgode. Nie mam pewnosci czy faktycznie powinienem to robic. Boje sie ze mi sie cos stanie ale wiem ze jak nie zrobie i reszta badan nic nie wykaze, to bede mial w glowie ze przeciez do konca przebadany nie jestem. Oczywiscie z internetu mozna juz sobie dopisac raka odbytu, bo chore jelita + bol odbytu. Znow dzis zlapalem paranoje ale podczas tej paranoi zapisalem sie do 3 lekarzy... Jutro ide na morfologie, w piatek umowilem sie na gastroskopie + kolonoskopia za 1 razem pod uspieniem. Problem w tym ze proktolog przyjmuje dopiero w sobote a w tej dziurze moim miescie innego nie ma :( i teraz nie wiem czy mam robic kolonoskopie czy nie, najlepiej byloby umowic sie z proktologiem przed piatkiem bo wtedy jade na gastroskopie, ale on moze w sobote. Nie wiem czy robic ta kolonoskopie.
Awatar użytkownika
buull2323
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 282
Rejestracja: 11 października 2014, o 00:07

4 sierpnia 2015, o 00:35

tymbark92 ja myślę żebyś sobie zrobił te badanie, będziesz spokojniejszy że to nie RAK czy coś takiego bleeee ja również mam takie objawy jak Ty i również mi jest ciężko uwierz mi ale staram się nie poddawać, z kolonoskopii miałem wynik w 2011 roku że śluzówka jelita jest obrzęknięta ale nie upoważnia do rozpoznania zapalnej choroby jelit z gastroskopii miałem zapalenie błony śluzowej żołądka - myślę że to jest od nerwicy nie wiem może niech się wypowie ktoś z administratorów bo ja aż tak się nie znam. również będę robił sobie badanie kolonoskopia wraz z gastroskopią oraz USG i krew i zobaczymy co mi wyjdzie ale mam nadzieję że to TYLKO nerwica, ty jesteś w lepszej sytuacji bo wcześniej znalazłeś te forum ja dopiero od roku a tkwię w nerwicy już ponad 4 lata a może więcej :(( ADMINISTRATORZY prosimy o wypowiedź co wy o tym sądzicie ;thx pozdrawiam...
"mam twarde łokcie i miękkie serce zawsze tak miałem, dziękuje Bogu za ten dar który dostałem"
"od zawsze na zawsze wiara, nadzieja i miłość"

"Życie nie po to by się śpieszyć,
Życie jest po to by się życiem cieszyć,
A kiedy w życiu gonią nas terminy,
To się nie przejmuj najwyżej nie zdążymy"

"Carpe Diem"
Awatar użytkownika
tymbark92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 18 kwietnia 2015, o 05:40

4 sierpnia 2015, o 01:15

Wiesz ja jakos te klucia, dyskomfort z prawej strony, zaparcia, jakies puszyste stolce, burczenie to w zasadzie juz sie przyzwyczailem. Ale teraz Ci mowie z odbytem cos czuje jakby podczas zaparc chcial a nie mogl i to powodowalo lekki bol/dyskomfort/rozpieranie w odbycie tak jakby chcialo cos uciec a nie moglo. Czasami kluje lub tak przeszywa, naciska cos. Czasami rwie.
helpmi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 18 stycznia 2014, o 20:43

4 sierpnia 2015, o 23:35

Masz po prostu problemy w tych okolicach i ci sie to moze zmieniac.
Ale jak chcesz zrobic kolonoskopie to sobie zrob, to nie jest niebezpieczne badanie. Moj ojciec co roku to robil przeza pare lat bo mial problemy z jelitami i musial sie badac systematycznie.
Nic nie peka :)
ODPOWIEDZ