Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Pregabalina, Lyrica, Sandoz

Tutaj wpisujemy nasze wrażenia i odczucia odnośnie leków jakie zostały nam przepisane przez lekarza.
Leki antydepresyjne, benzodiazepiny, neuroleptyki, (SSRI, SNRI) itp.
Opisujemy efekty działania danego leku oraz ewentualne objawy uboczne.
Możesz dopisać się do istniejącego tematu lub stworzyć swój własny.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ajona
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 14 lutego 2016, o 11:30

25 czerwca 2016, o 16:03

Czy ktoś miał do czynienia z tym lekiem?
subzero1993
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1006
Rejestracja: 5 kwietnia 2016, o 22:09

25 czerwca 2016, o 17:55

Jedyną opinię na forum jaką znalazłem to ta, może średnio motywuje, ale z tego co czytałem to kwestia leków jest sprawą indywidualną.

pregabalina-na-derealizacje-t8438.html
Jak szukać objawów bez nakręcania się -> http://www.zaburzeni.pl/viewtopic.php?p=100011#p100011
Awatar użytkownika
zeniu87
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: 16 stycznia 2016, o 14:34

25 czerwca 2016, o 19:17

Nie wiem co to za wynalazek tylko ze stosowany tez orzy padaczce ja lekow juz nie biore zadnych
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

9 lipca 2016, o 15:53

Hej Kochani :)

Czy ktoś z Was ma bądź miał do czynienia z lekiem o nazwie Pregabalin Sandoz?

Czy zauważyliście skutki uboczne? Zawroty głowy, opadające powieki i uczucie jak po alkoholu?
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
Krzychu
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 11 lutego 2016, o 11:38

9 lipca 2016, o 17:58

Ja bralem kiedys ale inna odmiane czyli Lyrice. Ja czulem sie po tym senny i dostawalem czesto zapalenie spojowek. Bralem tez oprocz tego inny lek wiec trudno mi powiedziec jakie objawy byly po ktorym. Ale z oczami mialem problemy na pewno przez to. Jakis czas trzeba pobrac aby stwierdzic jakies wyniki
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

10 lipca 2016, o 10:04

Dziękuję za pomoc :-) Mam nadzieję, że z czasem przejdzie I lek się wdroży na dobre :-)
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
Awatar użytkownika
ajona
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: 14 lutego 2016, o 11:30

21 września 2016, o 13:28

Ja biorę ten lek już trzeci miesiąc. Na razie nie widzę skutków ubocznych, ale niektóre osoby biorące ten specyfik, narzekały na zawroty głowy i uczucie odurzenia jak po alkoholu. Mam wrażenie, że na mnie jakoś słabo to działa, ale na pewno zniknęły po nim somatyczne objawy lęku, których miałam długą listę. Mam obawy jak będzie z odstawianiem, bo słyszałam różne opinie odnośnie tego, czy lek działa uzależniająco.
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

26 listopada 2016, o 11:06

Jak w tytule:)
Czy ktoś stosował ten lek???
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
wolgan8
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 5 grudnia 2016, o 09:43

8 grudnia 2016, o 19:49

Czy komuś po tym leku zdarzały się zwiększone nudności?
Meggi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 listopada 2016, o 23:24

22 stycznia 2017, o 17:13

Stosuje pregabaline kilka tygodni. Na poczatku mialam straszne zawroty glowy i uczucie jakbym byla pijana. Teraz jest lepiej. Zdarzaja mi sie nudnosci i czesto jestem senna. Ale moje lęki sie wyciszaja, wiec jest poprawa.
Nikoniarz
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2017, o 16:25

2 maja 2017, o 09:24

Uważajcie z ta pregalabina. To jest takie słabsze benzo. Owszem bardzo skuteczna, fajnie tłumi leki (tak jak benzo;) ale tego się nie bierze długoterminowo bo odstawka jest masakryczna. Sam się kiedyś na nią bym skusił bo jeśli tłumiła by leki tak skutecznie to byłby dla mnie wonder drag:)
Poszukajcie na youtubie "lyrica odstawienie" na zachodzie lek bardziej znany. I jego ciemne strony tez znane. Tylko do dłuższego stosowania się nie nadaje. Działa na gaba tak jak benzodiazepiny czy alkohol.
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

3 maja 2017, o 16:39

Moim zdaniem, skutki uboczne jak i ostawianie zależy indywidualnie od organizmu ;) Brałam pregabalinę, nie działała na mnie niemlaże w żadnym stopniu i odstawiłam ją z dnia na dzień, bez najmniejszego problemu nie odczuwając przy tym żadnych dolegliwości.
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
Nikoniarz
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 8 stycznia 2017, o 16:25

3 maja 2017, o 17:00

@katarzynka ciekawe co piszesz. Naogół objawy odstawienne sa ciężkie i podobne do benzo. Mogę spytać jaka dawkę brałaś i skąd lekarz wpadł na ten lek? :D rzadko jest on przepisywany bo słabo znany i z mało popularnej grupy leków.
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

3 maja 2017, o 17:14

Docelowo przyjmowałam dawkę 150 mg. Żadnych zbawiennych skutków niestety na mnie nie wywarł, podobnie z odstawiennymi objawami, których w ogóle nie było ;) Hmm, lekarka jakoś tak na niego wpadła, sama nie wiem skąd jej się wziął. Podobno miał być skuteczny, ale na mnie nie podziałał ;)
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
zaburzona.pl
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 23 czerwca 2016, o 11:12

17 maja 2017, o 10:48

Ktoś obecnie stosuje preg abalinę, otrzymałam ten lek, ale czytam ze jest przeciwpadaczkowy i boje się go brać.
ODPOWIEDZ