Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Powiedzcie proszę jak to jest u psych

W tym dziale rozmawiamy o tym jak nam idzie terapia u naszych psychologów, terapeutów.
A także osoby, które nie chodzą na terapię ale mają związane z nią jakieś pytania, mogą tutaj się rozpisać.
Dział ten służy również wyjaśnianiu wspólnie różnych pojęć i zagadnień terapeutycznych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maadziak
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 11:49

20 marca 2015, o 16:48

Wcześniej w dzieciństwie sugerowano mi aby się do jakiegoś psychologa udać, ale nie mogłam z przyczyn domowych. Na forum również dostałam taką radę. Koleżanka z kl dała mi nr i powiedziała że może pójść ze mną.. ale jest "ale"
No bo oni powiedzieli że najpierw się idzie do psychiatry, przed pójściem do psychologa i coś tam... ale no dobra ok. Ale jak to jest? bo tego najbardziej się cykam, że on będzie taki podejrzliwy jak ta babka w rejestracji- jakieś pyt nie wiadomo skąd.. powiedzcie mi proszę:
czy każe po prostu gadać, czy zadaje pyt? czy może jeszcze inaczej
czy oni krzyczą czasem? nie wkurzają się jak się coś nie tak robi?
czy nie będą wymagali kontaktu z osobami bliskimi?- ponieważ zależy mi żeby zachować to dla siebie
trzeba mówić wszystko? co jeśli się tak zablokuje,że nie będzie się wiedziało co powiedzieć?
i jak zacząć na pytanie-co cie sprowadza
z góry dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Jerry
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 835
Rejestracja: 14 stycznia 2015, o 17:12

20 marca 2015, o 17:08

Jeżeli trafisz na psychologa, który minął się z powołaniem to pewnie może i nakrzyczeć albo opluć, ewentualnie złamać kark... A tak na serio to do psychologa idzie się po to, żeby pogadać, złapać dystans do siebie i swojego życia. Idziesz się wygadać i usłyszeć co jego/jej zdaniem jest nie tak, gdzie jest źródło Twoich problemów, jak to wszystko przepracować, żeby wyjść na prostą. Przynajmniej u mnie tak to wygląda. Wcześniej było dużo gadania o moim dzieciństwie, wyrzucania z siebie dawnych brudów i układania pewnych spraw. Teraz sporo rozmawiamy o aktualnych sprawach, o błędach które popełniam i które spowalniają moje zdrowienie. Dopiero u psychologa zdałem sobie sprawę jak bardzo pewne zdarzenia z przeszłości oddziaływały na moją percepcję teraźniejszości. Może i Tobie to pomoże :)
Nowa dostawa kozich racic z hodowli ekologicznej na Podkarpaciu. Kilogram świeżych, całych - 19 zł/kg. Kilogram świeżych, drobno mielonych - 23 zł/kg.
Pamiętajcie, że najlepsze na nerwice są z koziołka racice!
Moczymy je 2 dni w wodzie lub mleku, mieszamy z miodem i cytryną, a następnie pałaszujemy (1-2 kilogramy dziennie). Nerwica przechodzi po tygodniu, depresja po dwóch.
Zapraszam do składania zamówień.
Awatar użytkownika
Maadziak
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 11:49

20 marca 2015, o 17:10

lecz na początek zapisali mnie do psychiatry... :? no i do licha po co..
ale skoro po prostu mówienie to niech i tak będzie, jakoś przejdzie
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

20 marca 2015, o 17:14

Madziak,

Psychiatra jest jak taki łącznik, wypisze Ci receptę, co z nią zrobisz to juz Twoja sprawa, ale właśnie poprzez diagnozę, skieruje Cię do terapeuty. Więc to ogólnie taki "celnik" :DD
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
Awatar użytkownika
Jerry
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 835
Rejestracja: 14 stycznia 2015, o 17:12

20 marca 2015, o 20:53

W sumie to dziwne bo mnie po bardzo silnym ataku internistka przede wszystkim kierowała do psychologa, a do psychiatry miałem iść przy okazji. Widocznie trafiłem na bardzo świadomą lekarkę.
Nowa dostawa kozich racic z hodowli ekologicznej na Podkarpaciu. Kilogram świeżych, całych - 19 zł/kg. Kilogram świeżych, drobno mielonych - 23 zł/kg.
Pamiętajcie, że najlepsze na nerwice są z koziołka racice!
Moczymy je 2 dni w wodzie lub mleku, mieszamy z miodem i cytryną, a następnie pałaszujemy (1-2 kilogramy dziennie). Nerwica przechodzi po tygodniu, depresja po dwóch.
Zapraszam do składania zamówień.
Awatar użytkownika
Maadziak
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 11:49

20 marca 2015, o 21:05

na początku spytała czy mam skierowanie od psychiatry... no to powiedziała że muszę iść na początek, i wszyscy tak mają. A tam może takie zasady są i tyle ;)
ODPOWIEDZ