Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Potrzebuje rady/ xanax, escitalopram

Tutaj natomiast zadać możemy ogólne pytanie związane z lekami.
Być może martwisz się uzależnieniem, zastanawiasz się czy warto je brać itp.
To właśnie możesz wyrazić tutaj.
ODPOWIEDZ
malgosiala
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: 3 października 2015, o 00:11

3 października 2015, o 00:16

Witajcie! Wiem ze powinnam o to pytac lekarza ale nie mam gdzie sie udac, bo u mnie w miescie wizyta 150 zlotych...a jak zadzwonilam do poradni to recepcjonistka sie na mnie wydarla ze jest duzo pacjentow i lekarz nie bedzie ani rozmawial ze mna ani przyjmowal na chwile...teraz kasa zalatwia wszystko...
a nie wiem co robic bo mam nerwice lekowa od pol roku ale tu ni eo tym dostalam escitalopram w dawce 5 potem 10 mg i do tego na miesiac czasu xanax 1 tabletke 0,5 mg rano i wieczorem. Biore lek juz 3 tygodnie, biore dawke 10 mg escitalopramu i teraz czy ja moge odstawic ten xanax? bo jestem po nim otepiona jak rano wezme. Nie znam si ena tych lekach wszystkich i nie wiem czy ten xanax moge juz odstawic czy nie. niby na miesiac go dostalam ale nie wiem juz sama, moze mi sie cos pomylilo, ktos doradzi?
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

3 października 2015, o 00:20

Xanax to jest lek dorazny, tak zwana benzodiazepina. Tak naprawde najlepiej jak sie go bierze doraznie, bo to jest antylękowiec.
Ale przepisuje sie go czesto w parze z jakims antydepresantem (one tez sa na nerwice, jak chocby ten escitalopram) bo antydepresant sie rozkreca przez 2,4 tygodnie i czasem daje jakies efekty uboczne (ale nie zawsze) i xanax ma je przycmic.

Natomiast jezeli ty juz bierzesz escitalopram 3 tygodnie i nie czujesz objawow ubicznych ktore ci utrudniaja zycie, natomiast xanax cie po wzieciu omula, mozesz probowac go odstawiac.
W razie co po prostu go zazyjesz, bo to nie jest lek dzialajacy dlugofalowo, to lek ktory lykasz po 30 minutach dziala i potem przez pare godzin i jego dzialanie konczy sie.

Na poczatek mozesz np. przestac brac xanax rano i zobaczysz czy omulenie ci sie zmniejszylo, potem mozesz przestac brac na wieczor i w taki sposob sobie na spokojnie i bezpiecznie odstawisz.
A nic nie tracisz bo do tego leku mozna sobie wrocic, chociaz lepiej tego nie robic bo to nie jest lek dobry do brania na dluzej.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
malgosiala
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: 3 października 2015, o 00:11

3 października 2015, o 00:29

Dzieki za szybkom odpowiedz! Nie mam objawow ubocznych, na poczatku tylko tydzien czasu niesamowite mdlosci i lekkie zawroty. Na pewno mnie xanax omula bo po wzieciu tak wlasnie mija 20 minut i robi mi sie dziwnie w glowie i chodze zamulona potem ze 4 godziny. Wieczorem jest tak samo. Zacznie odstawiac od jutra. Myslalam ze moze te leki sa polaczone ze soba i trzeba je brac razem ale skoro tak nie jest to okey :) jeszcze raz dzieki!
ODPOWIEDZ