Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Pora i na mnie

Tutaj możesz się przedstawić, napisać coś o sobie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arwena
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 3 kwietnia 2016, o 20:37

25 stycznia 2017, o 11:32

Cześć wszystkim!

Na forum zarejestrowałam się prawie rok temu (!), ale do tej pory byłam biernym czytaczem i słuchaczem. Postanowiłam jednak wziąć się w garść i ruszyć do przodu ze swoim odburzaniem, bo mi życie rozwala ten syf całkowicie.
Mam zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i depresję. Natręctwa towarzyszą mi od... zawsze?, ale w nasilonym trybie od ponad roku.
Mam nadzieję, że moja aktywność na forum będzie częścią mojej autoterapii i dam radę przemówić temu chochlikowi, który tak sobie mnie upodobał, że uderza w to, co najważniejsze i chce ze mnie zrobić swojego niewolnika :dres: :dres:
Pomożecie?
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

25 stycznia 2017, o 13:23

Witaj Arwena!

Pomozecie Towarzyszu? Pomozemy! :D
Super, że jesteś i tak trzymaj z postawą bojową. Już Cię lubię, bo widzę, że łączy nas rocd ;-)
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

25 stycznia 2017, o 13:24

Pewnie tak xdd
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

25 stycznia 2017, o 13:25

Arwena pisze:Cześć wszystkim!

Na forum zarejestrowałam się prawie rok temu (!), ale do tej pory byłam biernym czytaczem i słuchaczem. Postanowiłam jednak wziąć się w garść i ruszyć do przodu ze swoim odburzaniem, bo mi życie rozwala ten syf całkowicie.
Mam zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i depresję. Natręctwa towarzyszą mi od... zawsze?, ale w nasilonym trybie od ponad roku.
Mam nadzieję, że moja aktywność na forum będzie częścią mojej autoterapii i dam radę przemówić temu chochlikowi, który tak sobie mnie upodobał, że uderza w to, co najważniejsze i chce ze mnie zrobić swojego niewolnika :dres: :dres:
Pomożecie?
Witaj taka mala poprawka to nie chochlik upodobal sibie ciebie bo to by wynikalo ze nie masz wplywu na niego . Wrecz przeciwnie to ty tak sobie upodobalas tego chochlika . Jestes od roku na forum ale malo chyba materialu przestudiowalas moze poraz zaczac zrobic z tego priorytet bo zdrowie jest naj wazniejsze . Powodzonka
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
Awatar użytkownika
Arwena
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 3 kwietnia 2016, o 20:37

25 stycznia 2017, o 13:35

Materiały mam przeczytane, nagrania przesłuchane. Psychiatra postawił diagnozę i dał leki. Terapeuta też mówi, że te myśli to nie ja, że nie są zgodne z moją faktyczną wolą. I co? I nic, bo ja nie mogę przejść przez etap akceptacji. Teoretycznie wszystko wiem, a praktycznie cały czas się taplam w tym gówienku. Nie potrafię zaakceptować, że mam takie myśli, ale nie chcę zrobić pewnych rzeczy.
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

25 stycznia 2017, o 13:54

Jak masz zaakceptowac cos co uwarzasz ze nie jest twoje a czyje to jest kto ma wplyw na to jakie mamy samopoczucie o czym myslimy my bo nerwica to zaburzenie emocjonalne twoje nie terapeuty i psychiatry . Akceptscja to pogodzenie sie z tym ze teraz na ten moment tak jest .
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
Awatar użytkownika
Arwena
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 3 kwietnia 2016, o 20:37

26 stycznia 2017, o 16:04

No właśnie tego nie rozumiem. Jak to możliwe, że równocześnie mam tak skrajne myśli? Taka ciągła walka: tak-nie-tak-nie-tak-nie... W jaki sposób mogę myśleć dwutorowo przez cały czas?
Awatar użytkownika
pudzianoska
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 301
Rejestracja: 24 października 2016, o 21:37

26 stycznia 2017, o 16:42

Czego dotyczą Twoje mysli? To natręctwa typu "Dzień świra", czy samobóje, czy co? Z resztą... obojętnie czego te myśli dotyczą. Choroby, nieszczęścia, śmierci, samobója, pedofilii, musisz zrozumieć, że to TYLKO natrętne myśli, które TYLKO pozornie mają nad Tobą władzę. Mówisz, że nie możesz przejść przez "ten etap akceptacji", więc napisz proszę coś więcej na temat tego, jak wygląda Twoja próba akceptacji w praktyce? Jak reagujesz na pojawiające się myśli?
Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,
Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić,
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.

Jeśli nie otrzymujesz cudu, stań się nim.

https://wordpress.com/view/pudzianoska.wordpress.com
Awatar użytkownika
Kondor
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 223
Rejestracja: 21 listopada 2016, o 20:54

26 stycznia 2017, o 16:49

Arwena pisze:No właśnie tego nie rozumiem. Jak to możliwe, że równocześnie mam tak skrajne myśli? Taka ciągła walka: tak-nie-tak-nie-tak-nie... W jaki sposób mogę myśleć dwutorowo przez cały czas?
Masz tak różne skrajne myśli, bo sama treść myśli nie ma żadnego, ale to żadnego znaczenia. Liczy się tylko to czym w danej chwili twój umysł jest Cię w stanie przestraszyć. A chce Cię przestraszyć, bo musi sobie przecież jakoś zracjonalizować czemu obecnie jest w stanie lękowym stąd kombinuje. I raz może się nakręcić, że jesteś chora i umrzesz, by bo chwili dać Ci myśli samobójcze, czyli całkowite przeciwieństwo. Zero logiki
Słuchaj dalej nagrań, raz, a nawet 20 nie wystarczy. Zobacz ten schemat u siebie i powoli wdrażaj działania naprawcze, które są zawarte w tych nagraniach :D
Pomyliliśmy światy ! Świat naszego myślenia uznaliśmy za ten realny, a ten prawdziwy mamy tylko za tło. Za wszelką cenę trzeba to odwrócić !
ODPOWIEDZ