Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Odstawienie beta blokera

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
pimpek82
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2013, o 10:57

11 lutego 2015, o 11:37

Proszę o poradę.
Biorę Metocard 23,75 mg od 8 miesięcy i chciałabym go odstawić.
Chodzę do kardiologa prywatnie(na NFZ rok czekania u niego na wizytę bo jest ordynatorem w szpitalu).Oprocz tego,ze na każdej wizycie(100zl) zmierzy mi cisnienie,oslucha i przepisze Metocard i magnez powie,ze jest ok, nigdy niez zrobił mi ekg ani echa.Ekg robiłam dwa razy w przychodni a echo prywatnie.Z sercem jest wszysko w porządku oprocz nieistotnej fali zwrotniej zastawki mitralnej,ale to nie jest uważane za wadę.Pokazalam wyniki kardiologowi,endykrynolog i lekarzowi w przychodni.Jak sie kardiologa pytałam ile mam jeszcze brać te tabletki powiedział a nie wiadomo.caly czas podwyższał mi tylko dawki z jednej tabletki,półtorej az do dwóch,potem znowu na półtorej tabletki.Oczywiscie cały czas brałam tylko jedna.ten lekarz jest podobno znany z tego,ze lubi przepisywać i podwyższać dawki lekow.
Byłam ostatnio w przychodni pytałam sie lekarza czy mogę odstawić Metocard,powiedziała,ze tak przez dwa tygodnie mniejszych dawkę,ale ja sie boje ze mi cos sie stanie z sercem.
Co mam zrobic? Iść do niego po nowe opakowanie i w tym siedzieć czy odstawić skoro jest wszysko ok?
Jest jakas osoba,ktora odstawiła ?
Awatar użytkownika
Yayatoure
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 12 lutego 2014, o 15:29

11 lutego 2015, o 11:40

Może pójść do innego kardiologa na konsultację, niech on zdecyduje, być może skieruje na dodatkowe badania itp.
Awatar użytkownika
Sasuke
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 481
Rejestracja: 5 marca 2014, o 15:11

11 lutego 2015, o 11:42

Ja odstawiłem Betablocker , tylko że ja mam 22 lata i na siłe wymusiłem leki na nadciśnienie itp. Odstawiłem po 2 miesiącach i było wszystko super , ale znów mi kołacze serce i czuje ,że podczas ataków mi się dźwiga ciśnienie , Vicktor powiedział ,że zawsze się dźwiga ciśnienie i nie jest to groźne więc mu wierze .

Ja proponuje Ci znaleźć innego kardiologa , iść z wynikami poprzednich badań do niego i pogadać jak wygląda sytuacja ;)
Tylko śmierć może przynieść ukojenie..
Awatar użytkownika
Darecky1970
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 19 stycznia 2014, o 10:36

26 lutego 2015, o 11:08

Hej, z tego co wiem to metocard jest tez lekiem na nadcisnienie. Ja na twoim miejscu zrobilbym badania wysilkowe, jezeli sa jeszcze nie zrobione :P Ja przez chwile bralem metocard ale kardiolog zmienil mi na amlopin(podobny lek) A chorujesz na nadcisnienie?
natalis
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 29 września 2014, o 14:16

27 lutego 2015, o 01:11

Witaj. Moim zdaniem powinnaś koniecznie zmienić kardiologa. Znajdź kogoś polecanego na nfz. Ja miałam szczęście i trafiłam do dobrego lekarza, do którego na wizytę czekałam około 1,5 miesiąca. Kiedy rozwinęła się u mnie silna nerwica poszłam do rodzinnej, powiedziałam, że mam ciśnienie bardzo wysoko ponad normę (bez nerwicy jestem niskociśnieniowcem) i tętno, które przy czytaniu gazety ma wartości jak po sprincie. Rodzinna zaleciła dwa ekg w odstępie miesiąca, w między czasie badania tarczycy i dała skierowanie do kardiologa. Zanim do niego doszłam wiedziałam już, że to prawdopodobnie nerwicowe i szczerze mu o tym powiedziałam. Na podstawie beznadziejnych ekg zrobił mi echo oraz dał na dobę holter ciśnieniowy. Byłam pewna, że wyniki będą koszmarne i że mam chore serce, bo wtedy jeszcze ono szalało. Wszystko wyszło książkowo. Zapisał mi doraźnie beta bloker (bibloc 1,25 mg) i kazał brać tylko przy silnej tachykardii. Wzięłam dosłownie kilka razy w sytuacjach kryzysowych, kiedy serce szalało, a ja musiałam wyjść do ludzi, ale jeszcze długo nosiłam go przy sobie. Wiedziałam, że to nie jest rozwiązanie i nie chciałam się przyzwyczajać psychicznie. Cała diagnoza (zdrowego) serca trwała około 3-4 miesiące na nfz, ale nie zapłaciłam nic. Był to dla mnie jeden z milowych kroków w wychodzeniu z zaburzenia, bo zaufałam lekarzom i badaniom, że wszystko jest ok i to tylko moja psychika.

Może poszukaj innego kardiologia i bądź z nim szczera? Skoro masz zdrowe serce to tymi tabletkami karmisz tylko nerwicę. Uspokoić serce i ciśnienie możesz innymi sposobami, takimi jak relaksacja, medytacja i po prostu całościowym wychodzeniem z nerwicy. Na początku będzie ciężko, ale to naprawdę nie muszą być leki.
"Nie szukaj zdrowia psychicznego, szukaj rozwoju, a znajdziesz jedno i drugie."
pimpek82
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2013, o 10:57

27 lutego 2015, o 09:48

Dzieki za zainteresowanie tematem.
Nigdy nie miałam nadciśnienia i bardzo wysokiego tętna.Zaczelo wzrastać przy stwierdzonej nerwicy lekowej w czasie ataków,a tak to jest ok.Co jakis czas,roznie mam dodatkowe skorcze,mimo brania beta blokera),ale to podobno nie sa groźne.pomogl mi on wiec tylko troche wyciszyć serducho,bo nawet podczas wizyty u lekarzy cisnienie i puls mi strasznie skakały a potem wszytsko przechodziło.
Byłam u lekarki w przychodni,ktora robi specjalizacje z kardiologi.kazala mi go odstawiac przez dwa tygodnie,zmniejszać dawkę.stwierdzilam,ze mam jeszcze czas na branie w przyszłości lekow na serce o ile bedzie trzeba(mam 33lata),skoro fizycznie jestem zdrowa.Mam zdrowe serce,dobre wyniki ekg,echa ,krwi.
Awatar użytkownika
Darecky1970
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 19 stycznia 2014, o 10:36

27 lutego 2015, o 12:24

Hej, jak chcesz zadbać troche o serce to polecam gold omega3 . Przystepna cena i warte tego. A poza tym jak najbardziej bez lekarstw, na to zawsze jest czas. Mi sie akurat nie udało i 10lat juz jest jak biore leki na nadcisnienie :D Pozdrawiam
ODPOWIEDZ