Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

nerwica, inne problemy psychiczne a zagranica...

Być może miałeś jakieś nieciekawe przeżycia, traumę i chcesz to z siebie "wyrzucić"?
Albo nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego działu i masz ochotę po prostu napisać o sobie?
Możesz to zrobić właśnie tutaj!

Rozmawiamy tu również o naszych możliwych predyspozycjach do zaburzeń, dorastaniu, dzieciństwie itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Estera
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 21 grudnia 2013, o 07:27

26 sierpnia 2015, o 14:55

no właśnie, jest tu trochę ludzi, którzy mieszkają nie w Polsce....
macie takie wrażenie, że ten fakt wpłynął na rozwinięcie się waszej nerwicy, lub nie pomógł, jeśli działo się z wami coś wcześniej?

nie wiem, może to tylko moje wrażenie, że to przez to również, że nie jestem w Polsce, tak jest, może jakbym była w kraju, pojawiłyby się inne czynniki, które przyczyniłyby się do rozwinięcia się mojej nerwicy (w sumie nie wiem co mam nie byłam tak konkretnie zdiagnozowana);
ale za granicą, wiadomo, jest się nie u siebie, często gęsto więcej jest czynników, które mogą powiem delikatnie drażnić, a do których trzeba się dostosować, z przyjaźniami jest trudniej (zależy gdzie się żyje), z zaufaniem ludziom, z pomocą psychologiczną, itd.
...
Awatar użytkownika
wloczykij1980
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2015, o 18:31

26 sierpnia 2015, o 16:42

Mysle, ze nerwica u mnie nie rozwinelaby sie gdybym nie zdecydowala sie na Arabie, zawsze bylam pewna ze jestem silna ale ten kraj I ludzie dali mi popalic. Wszedzie gdzie mieszkalam, jakos szybko sie klimatyzowalam, tutaj jednak jest ciezej. Doszlam jednak do wniosku, ze nawet jesli wyjade z Arabii, to nerwica bedzie ze mna, wiec probuje zmienic nastawienie do tutejszych obyczajow I zasad ;)
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

26 sierpnia 2015, o 17:00

U mnie nerwica zaczęła się wlasnie w nl ,ale patrząc z innej perspektywy czasu ,pierwsze objawy były już za dzieciaka ale na to uwagi się nie zwracała, myślę dziewczyny ze obczyzna to obczyzna no nie jesteśmy u siebie, więc to tez jedna z tych przyczyn.
COCO JUMBO I DO PRZODU
Awatar użytkownika
Estera
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 21 grudnia 2013, o 07:27

26 sierpnia 2015, o 18:41

włoczykij, nie wiem jak ty dajesz radę w kraju muzłumańskim, przecież tam jest koszmar dla kobiet,
ja nie jestem w żadnej arabii, tylko w europie zachodniej ale mentalność ludzi w miejscu, w którym żyję niewiele się różni od tej muzłumańskiej ;), stąd myślę u mnie niezaciekawe samopoczucie....
Joanna, racja, na obczyźnie często wychodzą problemy
...
Awatar użytkownika
wloczykij1980
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2015, o 18:31

26 sierpnia 2015, o 18:47

Ciezko jest Estera, ale w tych czasach powiedz gdzie nie jest Ciezko?:) Poza tym staram sie traktowac to jako doswiadczenie na przyszlosc, mowia ze jak sie przetrwa w Arabii to sie wszedzie da rade:)
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

26 sierpnia 2015, o 18:48

Wloczykij a powiedz ci cie pokusił żeby tam zamieszkać?
COCO JUMBO I DO PRZODU
Marta22
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 29 stycznia 2015, o 13:43

26 sierpnia 2015, o 19:02

W moim przypadku mysle ze to wyjazd miał duży wpływ na mój stan. Żyje w Anglii. I uderzyła mnie rzeczywistość i dorosłe życie. Ciężko mi bylo znalesc prace, przerzucano mnie z miejsca na miejsce. I byłam pod wielka presja.Siebie i rodziny która oczekiwała ze będę tu zarabiać i pomagać im. A ja nie dawałam rady. Za granica spotkałam sie z wieloma trudnymi sytuacjami. Wiec myślę ze to miało wpływ.
Awatar użytkownika
wloczykij1980
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2015, o 18:31

26 sierpnia 2015, o 19:06

Joanna , od 13 lat poprostu jezdze z kraju do kraju , taka mam prace, dodatkowo kocham podroze , to moja pasja :) , chcialam doswiadczyc Bliskiego Wschodu i chyba sie za bardzo zagalopowalam , ale mimo wielu minusow to tak naprawde bardzo ciekawy kraj :)
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

26 sierpnia 2015, o 21:14

W sumie nie bez powodu wyjazd za granice lezy dosc wysoko w piramidzie czynnikow mocno stresogennych.
Kazdy moze napotkac roznego typu bariery czy to jezykowe, czy kulturowe a d tego jesli wczesniej nie byl "poukladany" badz mial zadatki na problemy z emocjami latwo mozna sie zle poczuc przy takich stresach.
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

26 sierpnia 2015, o 21:22

Wloczykij albo obiezyswiat ☺świetna sprawa tak sobie podróżować, robić to co się kocha pozdrawiam.
COCO JUMBO I DO PRZODU
Awatar użytkownika
wloczykij1980
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2015, o 18:31

27 sierpnia 2015, o 17:22

Dzieki Joanna, a Ty gdzie mieszkasz ???
ODPOWIEDZ