Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Nerwica - hipochondria, strach przed chorobami

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
kasiaaaaka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 13 marca 2015, o 19:36

2 października 2016, o 17:47

Ja czasami aby się pocieszyc tłumacze sobie że może po drugiej stronie jest lepiej niż tu i dlatego dobrzy ludzie tak szybko odchodzą. A myślenia o zdrowie najbliższych ciężko zmienic i przetłumaczyc to w racjonalny sposób ale staram się :)
@nia
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 9 stycznia 2015, o 22:48

2 października 2016, o 21:33

kasiaaaaka - jakbym widziała siebie z wcześniejszych lat. Kiedyś powiedziałam sobie: Masz lęk o najbliższych? Trudno, takie jest ryzyko życia.
kasiaaaaka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 289
Rejestracja: 13 marca 2015, o 19:36

9 października 2016, o 19:51

Ja sobie niestety nie potrafie tego tak tlumaczyc. Moja rodzina jest bardzo mala, a po śmierci kogoś tak dobrego dla mnie jeszcze bardziej się boję że stracę kogoś. Najgorsze jest to że mam taki lęk wolnopłynący, ciągle czuje zagrożenie i tak jak by się komuś coś miało stac. Nie mi, ale komuś z mojej rodziny. A jak jedzie karetka to mam ochotę obddzwonic całą moją rodzinę.
Begonia
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 25 lipca 2016, o 21:01

10 października 2016, o 00:07

Hej.
Dawno mnie nie było, jakoś nie dałam się nerwicy, tak mi się wydawało...
Od kilku dni patzę na nowe pieprzyki czy jakieś znamiona i jestem przekonana, że to czerniak :( Ja juz nie mogę z tym... Ciąglę widzę u siebie jakieś choroby, tak strasznie boję się raka, że nie mogę znów normalnie funkcjonować :( BOję się,że niedługo umrę i zostawię swoje dziecko :( Dziś czerniak, jutro coś nowego wykryję. Będę miała jakieś coś, co jest być może małym problemem zdrowotnym, a w głowie znów będzie rak itp... Jak z tego wyjść?! Pracowałam wiele z materiałami, teraz trochę odpuscłam, bo ataki paniki zniknęły, ale najwyraźniej za wcześnie przerwałam bo ta hipochondria mnie wykończy... NO i ten brak radości z życa...
- Nic ci nie jest! [...] Dwa miesiące temu myślałeś, że masz czerniaka złośliwego!
- Nagle pojawiła mi się czarna plama na plecach!
- Ona była na twojej koszuli!
- Nie wiedziałem! Ludzie pokazywali na moje plecy.
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

17 października 2016, o 09:47

Oo tak :D
to teraz ja coś od siebie dodam :D
Mój wujek zmarł na raka jelita kilka lat temu...
Po jakimś czasie zacząłem mieć problemy jelitowe, wzdęcia, biegunki oraz bóle plus zgaga.
Stało się to po tym jak przeżyłem stres dosyć spory, do tego doszły kłótnie z rodzicami dzień w dzień praktycznie;)
No więc pierwsze co mi weszło w głowę to co? "rak jelita pewnie :(" a wiec badania u lekarzy, krew utajona, morfologia, usg brzucha, proktolog, później gastroskopia (która wykazała helicobacter - zniszczyłem france ). Jedynym badaniem, którego nie przeszedłem była kolonoskopia bo się jej boję strasznie ;)
No i tak ciągle jakieś problemy, później bielactwo;) Aż w końcu zacząłem czytać "internety" szukać chorób różnych, w tym roku wziąłem się za siebie... kilka razy morfologia+biochemia, okulista, laryngolog, neurolog ( tutaj TK głowy oraz MR głowy prywatnie) wszystko w całkowitym porządku. A więc czas uderzyć do psychiatry ;) Poszedłem, dostałem seronil i czekam tak już 3tyg na działanie;)
Jedynym w zasadzie najgorszym objawem są dla mnie zawroty głowy powodujące że robi mi się słabo.
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
wwax
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 31 marca 2016, o 18:38

17 października 2016, o 20:49

Dawno mnie tu nie było...
Od 2-3 miesięcy nie zrobiłem żadnego badania, nie byłem u lekarza, nie przeczytałem żadnego artykułu o chorobie, nie pytałem google o swój stan zdrowia. Pogodziłem się z tym, że nie będę żył wiecznie i mi jakoś lepiej na duszy;) Polecam.
Groszek
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 października 2016, o 15:27

23 października 2016, o 00:23

Oj, jak ja dobrze znam posiadanie wszystkich chorób świata i co tydzień innej... Jak wcześniej panicznie bałam się raka (przerabiałam krtań, język, jajniki, czerniaki jamy ustnej, chłoniaki, ziarnicę, etc, etc), tak teraz, po wykonaniu wszystkich podstawowych badań łącznie z ob (które wyszły w normie), boję się chorób neurologicznych i zakaźnych (odkleszczowych, pasożytniczych). Mam wiele objawów, ale zdecydowanie najbardziej dokuczają mi zawroty głowy, uczucie pływania obrazu przed oczami, zamglenie umysłowe i uczucie mrowienia rąk/szpileczek delikatnie wbijanych w dłonie lub twarz/klatkę.

Co do lęku o najbliższych, to także mnie paraliżuje. Jestem na samym początku drogi walki z nerwicą i mam nadzieję, że przyjdzie dzień, gdy kiedy ktoś bliski nie odbierze telefonu, pomyślę, że jest zajęty, a nie, że miał wypadek...

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
Podosia
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, o 21:32

25 października 2016, o 13:17

Ja mam teraz słaby okres. Od jakiegoś czasu równia pochyła. Co tydzień coś. Dzisiaj byłam na usg zgrubienia na szyi. Pani doktor oczywiście nic nie wykryła. Spojrzała takim (wiecie jakim) wzrokiem i powiedziała do widzenia. Tracę już siły. Chodze do psychologa - proponuje mi psychiatrę i leki. Brałam ssri i ssnri przez ponad półtora roku. Było ok, ale jak się zapomni tabletki to jest jazda nie z tej ziemi. Mam trzylatke w domu. Musze się jakoś pozbierać bez medykamentów. Wczoraj serio myślałam, że umieram, że nie ma ratunku. Mam pracę, dom, rodzinę, mam dla kogo żyć a ciągle paraliżuje mnie strach. Każde zgrubienie, każdy ból to rak. Kancerofobia w najczystszej postaci. Odbiera chęć do życia. Masakra.
"Trzeba jeszcze mieć w sobie chaos, aby móc zrodzić tańczącą gwiazdę." FN
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

25 października 2016, o 13:37

znam to skądś ;) jakie SSRI przyjmowałaś? może było pomyśleć na fluoksetyną bo z tego co slyszalem nie ma problemu z odstawianiem
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
Awatar użytkownika
jacobsen
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: 28 września 2015, o 21:20

25 października 2016, o 13:49

Mieliście jazdę jesli w jeden dzień zapomnieliście ssri? Dziwne dosyć. Nigdy czegoś takiego nie doswiadczylam i myślałam, ze jest Malo prawdopodobne, bi to lek, który nie działa doraźnie. U mnie jazdy zaczely sie z 3 miesiące po naglym i samodzielnym odstawieniu ssri co poprzedzone bylo mocnym bodźcem z zewnątrz.

Ja teraz siedzę u dentysty i sie trzęsę. Boje się, ale nie wyrwania zęba, a znieczulenia :( Ze będę uczulona i umrę :(
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

25 października 2016, o 13:51

w jakim sensie jazdy???
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
Awatar użytkownika
jacobsen
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: 28 września 2015, o 21:20

25 października 2016, o 13:52

Podosia napisala "jazdy nie z tej ziemi" co mozna rozumieć jako zle samopoczucie, leki itp. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Awatar użytkownika
Podosia
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 kwietnia 2016, o 21:32

25 października 2016, o 21:57

OLX pisze:znam to skądś ;) jakie SSRI przyjmowałaś? może było pomyśleć na fluoksetyną bo z tego co slyszalem nie ma problemu z odstawianiem
Fluoxetyne brałam - nie wiem, jakoś nie pomaga. Venlafaxynę, escitalopram, paroxetynę. Venla mi pomogła po pół roku, ale przy zapomnianej tabletce była akcja typu: nie mogę się ruszyć, umieram. Jest przy tym bardzo silny odstawienny. Odstawiałam ją cztery miesiące. Z najwyższej dawki.

-- 25 października 2016, o 21:40 --
OLX pisze:w jakim sensie jazdy???
Ból całego ciała, niemoc, strach, panika, dosłownie każda komórka cierpi. Tak było przy zapomnianej 500 venlafaxyny. Może to tylko ja, ale to był koszmar.

-- 25 października 2016, o 21:56 --
jacobsen pisze:Mieliście jazdę jesli w jeden dzień zapomnieliście ssri? Dziwne dosyć. Nigdy czegoś takiego nie doswiadczylam i myślałam, ze jest Malo prawdopodobne, bi to lek, który nie działa doraźnie. U mnie jazdy zaczely sie z 3 miesiące po naglym i samodzielnym odstawieniu ssri co poprzedzone bylo mocnym bodźcem z zewnątrz.



Ja teraz siedzę u dentysty i sie trzęsę. Boje się, ale nie wyrwania zęba, a znieczulenia :( Ze będę uczulona i umrę :(
Aha. Jazdy miałam w nocy po przebudzeniu, nie w dzień. Może to ma znaczenie. O 6 leciałam po dawkę z płaczem.
"Trzeba jeszcze mieć w sobie chaos, aby móc zrodzić tańczącą gwiazdę." FN
OLX
Zbanowany
Posty: 188
Rejestracja: 13 października 2016, o 13:36

27 października 2016, o 16:41

A kto " ma " raka jelita ?
"Człowiek to taka maszyna, która potrafi znieść wszystko"
Awatar użytkownika
Olalala
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 1856
Rejestracja: 17 grudnia 2015, o 08:36

27 października 2016, o 19:51

OLX pisze:A kto " ma " raka jelita ?
Olx, mialam takie objawy jelitowe jak Ty. Zaczelam brać Sanprobi Ibs, do tego dieta + tribux forte od lekarza i mi przeszlo! Jakos po tygodniu od zaczęcia brania probiotyku. Na początku mialam jakby nawet troche gorzej, ale na ulotce pisali, ze tak może być. A badania na kalproteltyne odebrałam i mam w normie, wszystkie wyniki ujemne ;) wiec jak widzisz można mieć objawy i być zdrowym ;) zrób sobie ta kalprotektyne, to nowoczesne badanie, jesli jest w normie to wtedy nie robi się juz kolonoskopii (to badanie wyklucza m.in. Crohna, wrzodziejace jelito grube). I spróbuj sobie z tym probiotykiem, on jest typowo dla Ibs, bezglutenowy.

-- 27 października 2016, o 18:51 --
wwax pisze:Dawno mnie tu nie było...
Od 2-3 miesięcy nie zrobiłem żadnego badania, nie byłem u lekarza, nie przeczytałem żadnego artykułu o chorobie, nie pytałem google o swój stan zdrowia. Pogodziłem się z tym, że nie będę żył wiecznie i mi jakoś lepiej na duszy;) Polecam.
Super wwax ;) gratuluje ;)
ODPOWIEDZ