Polecane linki: PerfumyPerfumy AlternatywnePraca dodatkowaPsychiatra WarszawaPsycholog Łódź

Forum dotyczące problemu jakim jest fobia społeczna oraz inne fobie specyficzne.
Umieszczamy tutaj swoje historie, pytania i wątpliwości.

moja fobia społeczna itp.

Post przez Reptile » 11 stycznia 2017, o 10:04

dziwny123 napisał(a):Ja miałem fobię społeczną w okresie szkolnym, miałem typ, który tyczył się tylko dzieci i młodzieży. Wobec dorosłych mam mocną nieśmiałość, nie mam fobii.

A teraz już nie masz fobii ?

Polecani specjaliści:

Witam serdecznie.
Nazywam się Iga Borkowska. Jestem psychologiem, dyplomowanym psychoterapeutą.
Moja strona internetowa - www.maturitas.pl ||||| Mój wpis na forum - zobacz czym się zajmuję

Zapraszam wszystkich, którzy czują potrzebę wyjaśnienia i zrozumienia zaburzeń, z którymi się zmagają.
Kliknij w baner poniżej i zapoznaj się z moją działalnością oraz ofertą.

Post przez dziwny123 » 11 stycznia 2017, o 10:50

Reptile napisał(a):
dziwny123 napisał(a):Ja miałem fobię społeczną w okresie szkolnym, miałem typ, który tyczył się tylko dzieci i młodzieży. Wobec dorosłych mam mocną nieśmiałość, nie mam fobii.

A teraz już nie masz fobii ?

Ogólnie nie mam kontaktu z bodźcami fobii. Jedynie, gdy muszę przejść koło np. grupy nastolatków, to wtedy lęk i wstydliwość mocno mnie atakują, ale ustępują zaraz po tym, jak przejdę.
Nie warto akceptować siebie ot tak, najpierw trzeba wyciągnąć wnioski, czy warto (intelektualne wnioski, a nie emocjonalne)
Posiadam duszę istoty nie pochodzącej z Ziemi.
Cierpienie fizyczne jest gorsze, ponieważ zawsze towarzyszy mu cierpienie psychiczne; cierpieniu psychicznemu natomiast nie musi towarzyszyć cierpienie fizyczne.

Post przez Reptile » 11 stycznia 2017, o 11:32

dziwny123, a jak radzisz sobie z publicznymi wystąpieniami? albo z chodzeniem na imprezy okolicznościowe ?

Post przez dziwny123 » 11 stycznia 2017, o 12:03

Reptile napisał(a):dziwny123, a jak radzisz sobie z publicznymi wystąpieniami? albo z chodzeniem na imprezy okolicznościowe ?

Jedynymi moimi wystąpieniami są rozmowy kwalifikacyjne. Chodzę na nie z myśleniem "trudno, najwyżej wypadnę beznadziejnie", tylko takie myślenie pozwala mi zmniejszyć lęk.
Na imprezy żadne nie chodzę.
Nie warto akceptować siebie ot tak, najpierw trzeba wyciągnąć wnioski, czy warto (intelektualne wnioski, a nie emocjonalne)
Posiadam duszę istoty nie pochodzącej z Ziemi.
Cierpienie fizyczne jest gorsze, ponieważ zawsze towarzyszy mu cierpienie psychiczne; cierpieniu psychicznemu natomiast nie musi towarzyszyć cierpienie fizyczne.

Post przez Reptile » 19 stycznia 2017, o 16:41

Ja czasem zawalam wszystko, wiem że wiem... ale zawalam bo stres mnie zżera :(

Poprzednia strona

Powrót do Fobie, fobie specyficzne - Fobia Społeczna