Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
betii
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 995
Rejestracja: 1 sierpnia 2014, o 13:45

28 listopada 2015, o 12:35

Mam cos takiego ze dziwie siecwlasnym ruchom i zastanawiam sie czy zachwile bede mogla wykonac jakis ruch.jakbym tracila nad tym kontrole nad swoja koordynacja ruchowa.Caly czas sie czymscwkrecam .mam tego dosc.
Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!
Kiedy już nauczysz się kierować uczucia i myśli na właściwe tory, spokój ducha i fizyczne zdrowie na pewno przyjdą same.
"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość". Louise L. Hay
Awatar użytkownika
justka
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 9 listopada 2015, o 12:18

28 listopada 2015, o 12:38

To sie nie dziw niech będą jakie są.widzisz to tylko Twoje myślenie sama mówisz ze się czym wkręcasz.zamiast tego może porób cos i zajmij myśli czymś innym.
betii
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 995
Rejestracja: 1 sierpnia 2014, o 13:45

28 listopada 2015, o 13:28

Jeszcze sie pozaliłam koleżance to mi doradzał żebym wróciła do leków bo ona się niby lekami wyleczyla tylko szkoda ze boi się Nawrot i mówi ze pewnie jej to kiedyś wróci.O nie za daleko z aszlam,żeby teraz sie poddać.Jestem wkurw.
Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!
Kiedy już nauczysz się kierować uczucia i myśli na właściwe tory, spokój ducha i fizyczne zdrowie na pewno przyjdą same.
"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość". Louise L. Hay
Awatar użytkownika
martusia1979
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 917
Rejestracja: 27 czerwca 2015, o 12:28

28 listopada 2015, o 15:57

betii pisze:Mam znów kiepski dzień.Ostatnio zauważyłam ze dość często się żale a dawniej tego nie robiłam.Czuję się dziscslabo jakby wszystko było dla mnie ciężkie i przy zwykłych czynnościach sie mecze.czy to możliwe?wyniki krwi mam dobre ale ostatnio mam obsesjevo sercu więc znałam to na serce.Do tego ostatnio mam uczucie ze nie kontroluje ruchów.Jakbym była niezdarna itd.Czy to nadal nerwy?

-- 28 listopada 2015, o 13:26 --
Normalnie mi sie ryczec chcę bo sie boje ze stracę kontrolę nadvruchami,rękami,nogami.Do tego jeszcze od czasu do czasu mi drgnie jakiś mięsień.Boję się ze to jakaś chorobacneurologiczna.

Betii chyba Cię zmartwię to też NERWIA :D
Męczysz się bo pewnie kondycja do dupy i zależy jaki się prowadzi tryb zycia ( i nie myl tego z tym,że chodzisz do pracy to masz ruch! nie, nie ,nie !)
Jeszcze niedawno z tym problemem pisałam do Viktora męczyłam się nawet podczas spokojnego sprzątania i też to podpinałam pod serce 'xxdd bzdura!
Zaczełam ćwiczyć( siłownia na dworze) , joga....tu też chodzi o oddychanie- dotlenienie itp. i powiem ci widzę różnicę i to ogromną!
Jeżeli chodzi o niezdarność typowy objaw (nie dawno ktoś też o to pytał na forum) , a jeżeli dodatkowo to kontrolujesz to sie nie dziw. To tak jak z myślami im więcej nadajesz im znaczenia tym bardziej są upierdliwe! wszystko działa tym samym mechanizmem. Nie potrzebnie sie zadręczasz cały czas.Nie nauczysz się puszczać kontroli jak cały czas dajesz wszystkiemu znaczenie . Pamiętasz pisałam Ci SAMOZAPARCIE! Objawy i obawy będą Betii i mogą być każdego dnia inne jak nie masz gorączki i nie leje ci się z nosa :huh olej to to nie choroba tylko emocję 'smil
O tych mięśniach też tu ktoś pisał to są skurcze zupełnie normalne mój mąz jak śpi to czasem aż podskoczy tak go drgnie , a ja podskakuje ze strachu :^

Będziesz żyć olej to i pamiętaj CEL!!!! :friend:

-- 28 listopada 2015, o 15:57 --
Zadnych leków nie są Ci potrzebne! To wszystko co opisałć to tylko nerwica. A to że się sprawdzasz czy ręce działają to normalne bo to podświadomość wysyła sygnały sprawdzające wszystko jest pięknie wyjaśnione w nagraniu ale nie pamiętam którym :(

Ps. nie kieruj się czyimś zdaniem bo przeważnie jest tak,że jak ktoś się wyleczył lekami to innego wyjścia nie widzi. Ty jej udowodnisz ,że jesteś innego zdania! :si
strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
betii
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 995
Rejestracja: 1 sierpnia 2014, o 13:45

28 listopada 2015, o 16:02

Tak udowodnie bo podświadomie czuję ze to nie choroba.Choć się zaręczam to z tyłu głowy zaczęło mi sievpojawiac małe światełko ze to nerwy.Dawniej tego nie mialam.
Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!
Kiedy już nauczysz się kierować uczucia i myśli na właściwe tory, spokój ducha i fizyczne zdrowie na pewno przyjdą same.
"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość". Louise L. Hay
Awatar użytkownika
martusia1979
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 917
Rejestracja: 27 czerwca 2015, o 12:28

28 listopada 2015, o 16:12

"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość".

coś ci to mówi :D
strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
betii
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 995
Rejestracja: 1 sierpnia 2014, o 13:45

28 listopada 2015, o 16:22

Tak mam to w opisie☺
Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!
Kiedy już nauczysz się kierować uczucia i myśli na właściwe tory, spokój ducha i fizyczne zdrowie na pewno przyjdą same.
"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość". Louise L. Hay
nady
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 6 września 2015, o 13:18

28 listopada 2015, o 18:17

Witam Was bardzo serdecznie. Piszę do Was pierwszy raz , z nerwicą męczę się prawie 2 lata. Mam wszystkie typowe objawy i o ile coś mi się działo do tej pory to sobie tlumaczyłam, że to nerwica, wkładałam do jednego worka, ale teraz od tygodnia mam jakieś zaburzenia neurologiczne. Mianowicie problem z koordynacją ruchową, gdy próbuje coś złapac to jakoś tak niezdarnie mi wychodzi, jakbym miała niedowład kciuka, i druga rzecz brak płynności ruchów, chodzę jakoś sztywno, jak podniosę np. rękę to nie wraca ona płynnie tylko z takimi przeskokami. Wiem, że mnie nie zdiagnozujecie ale czy ktoś spotkał sie z takimi objawami i były wynikiem nerwicy. Nie chcę się nakręcac ale wiem, że podobne objawy wystepują przy SM... wyobrażnia robi swoje... gdybym miała pewnośc, że to tylko nerwica....
betii
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 995
Rejestracja: 1 sierpnia 2014, o 13:45

28 listopada 2015, o 18:59

Andy ja też się ostatnio nakrecilam tym tematem.Też miewam takie wrażenie co do koordynacji ruchowej tylko wszystko precyzyjnie wykonuje.nikt też nic nie zauważył i wydaje mi sie ze to tylko nasze wrażenie.Ja od niedawna sie z tym borykać więc może jeszcze Ci ktoś doradzi ale mi sie wydaje ze to tylko nerwy.Dziś sm a wczoraj serce.tak to jest.

-- 28 listopada 2015, o 19:59 --
I chyba jeszcze jedno.Gdyby człowiek bez nerwicy miał początki sm to chyba pomimo jakiś tam objawów by się nie zastanawiał,wkrecal i bal tylko by żył normalnie gdyby nawet cos tam zauwazyl.U nas jest lek i wkręcanie i wedlug mnie tylko wrazenie.Zapytaj kogos czy jak ruszasz reka zauwaza ze ci ona skacze.Jak nie zauwazy to to tylko twoje wrazenie i nerwy.
Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!
Kiedy już nauczysz się kierować uczucia i myśli na właściwe tory, spokój ducha i fizyczne zdrowie na pewno przyjdą same.
"Pamiętaj, że mamy do czynienia jedynie z myślami, a myśli mogą zostać zmienione. Gdy zmieniamy nasze myślenie, zmieniamy naszą rzeczywistość". Louise L. Hay
Adela
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 8 listopada 2015, o 09:01

28 listopada 2015, o 19:01

Nady ja tak mialam I dowiedzialam sie zupelnym przypadkiem ze przy nerwicy uaktywnia sie tezyczka. To nie jest zadna straszna choroba to po prostu deficyt elektrolitow w przewodzeniu nerwowym,miesni itp.Stad tez skierowano mnie nie na badanie z krwi tylko do neurologa gdzie wykonano mi probe tezyczkowa.Bralam magnez, wit.b, wit.d, potas I wapn.Powiem ci, ze malo tego ze fizyczne objawy mivprzeszly (niezbornosc ruchow, blokada I przykurcz miesni, tzw.reka poloznika czyli skurcz przy kciuku, drzenia ciala I jakby narzadow wewnatrz , zmeczenie, zawroty glowy, uczucie jakby omdlewania), to jeszcze wyciszyly sie leki.A dziala to na tej samej zasadzie co kolo nerwicowe.Ciagle leki powoduja szybkie tracenie elektrolotow a brak elektrolitow powoduje oprocz objawow fizycznych rowniez wahania nastroju, stany nerwicowe I co za tym idzie rowniez leki.U mnievto tak dziala ze po dluzszym stanie nerwicowym zaczynaja sie te objawy fizyczne, o ktorych pisalam I ide do lek.rodzinnego ktory wypisuje mi recepty.Czesto w nerwicy zapominamy o tym ze taki nasz dluzszy stres dziala gorzej jak zla dieta, alkohol i kawa razem wziete I ze musimy sie wspomagac suplementami lub odpowiednia dieta.
Jesli sie cofasz, to tylko po to zeby wziac rozbieg.

Nerwica jest jak nieproszony gosc.
Nie poswiecaj mu uwagi a szybko sobie pojdzie.
nady
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 6 września 2015, o 13:18

28 listopada 2015, o 19:14

Betii to nie moje wrażenie , tylko mam naprawdę takie objawy fizyczne. Adela a jak się robi taką próbę tężyczkową, na czym ona polega? Biorę od dawna magnez, slow mag 6 tabletek dziennie. Robiłam poziom magnezu i potasu w zeszłym tygodniu i w normie. Wybieram się do neurologa ale dopiero za 3 tygodnie.
Adela
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 8 listopada 2015, o 09:01

28 listopada 2015, o 19:33

No wlasnie we krwi wychodzi na ogol spoko.Idz do neurologa ktory ma sprzet do wykonywania takiej proby tezyczkowej.badanie jest troche nieprzyjemne ale jak dla mnie bylo w miare spoko.lezysz sobie z wbita cieniutka igielka miedzy kciukiem a palcem wskazujacym.igla jest podlaczona kabelkiem z aparatem do pomiaru zawartosci tych ekektrolitow.fachowo ci tego nie wytlumacze, sorry....

-- 28 listopada 2015, o 19:32 --
Nieprzyjemne bo musisz zniesc dretwienie reki nic poza tym.

-- 28 listopada 2015, o 19:33 --
Nieprzyjemne bo musisz zniesc dretwienie reki nic poza tym.
Jesli sie cofasz, to tylko po to zeby wziac rozbieg.

Nerwica jest jak nieproszony gosc.
Nie poswiecaj mu uwagi a szybko sobie pojdzie.
nady
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 6 września 2015, o 13:18

28 listopada 2015, o 19:36

Adela przepraszam, że Cię tak męczę ale mogłabyś opisać dokładnie twoje objawy? Tzn te które miałaś przy tej tężyczce.
Adela
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 8 listopada 2015, o 09:01

28 listopada 2015, o 20:10

No objawy sa podobne jak w nerwicy...stad tez czesto te dwie rzeczy sa ze soba mylone lub laczone.ja mialam to co napisalam ci powyzej(niezbornosc ruchowa, czasem nawet szurnelam noga jak bym miala chwilowy niedowlad, drzenia miesni, powiek, drzenia jakby wewnatrz a zwlaszcza przy naglym przebudzeniu w nocy, zawroty glowy, uczucie ze zaraz zemdleje, hiperwentylacja, bole I pieczenia w klatce, meeega zmeczenie,) I wiele innych.neurolog potwierdzila ze objawy te moga wystepowac jak najbardziej zarowno w tezyczce jak I w nerwicy.

-- 28 listopada 2015, o 20:10 --
I jeszcze skurcze miesni....wypadanie przedmiotow z reki, w zeszlym roku zalatwilam sobie nowego smartfonika jak doslownie przelecial mi przez reke.jest tego sporo wiec moglam wszystkiego nie pamietac
Jesli sie cofasz, to tylko po to zeby wziac rozbieg.

Nerwica jest jak nieproszony gosc.
Nie poswiecaj mu uwagi a szybko sobie pojdzie.
nady
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 6 września 2015, o 13:18

28 listopada 2015, o 20:12

Dzięki za odpowiedź. Szkoda tylko że ten neurolog dopiero za 3 tygodnie. Może jak się uspokoję to objawy znikną.
ODPOWIEDZ