Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Masz wątpliwości dotyczace objawów? Omawiamy je, opisujemy

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
Awatar użytkownika
Reters
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 6 lipca 2015, o 17:33

6 lipca 2015, o 19:45

W jednym poście więcej mi przekazałeś informacji niż psychiatra i psycholog razem wzięci;) Właśnie te nakręcanie jest najgorsze. I myśli że w każdej chwili mogę mieć w dzień uderzenia lęku w głowie, a w nocy widzenie w oddali przy zasypianiu.
Przeczytam też tematy na forum powiązane z moimi objawami szczególnie o dd. Zauważyłem że są tu świetni ludzie którzy na wzajem sobie pomagają. Super sprawa.
Na dniach zrobię morfologie tak jak radzisz.

Jakie objawy dokładnie Ty miałeś? I jak sobie to wytłumaczyłeś że jest to tylko nerwica i nic Ci nie grozi?

Dzięki za szybką odpowiedź.
Bardzo pomocna.
Awatar użytkownika
b00s123
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 362
Rejestracja: 5 października 2014, o 20:45

6 lipca 2015, o 20:07

encyklopedia-objawow-derealizacji-deper ... t3473.html
większość z tych wszystkich objawów i inne tyle tego jest/było że Ci nie napiszę dokładnie .
po wizytach u psychiatry i po czytaniu tego forum :P
"Wola psychiki daje wyniki"
Awatar użytkownika
Reters
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 6 lipca 2015, o 17:33

6 lipca 2015, o 21:58

b00s123 pisze:encyklopedia-objawow-derealizacji-deper ... t3473.html
większość z tych wszystkich objawów i inne tyle tego jest/było że Ci nie napiszę dokładnie .
po wizytach u psychiatry i po czytaniu tego forum :P
Świetnie że z tym sobie poradziłeś.
Wiesz, przypomniałem sobie bardzo ważną sytuację o której nie wspomniałem. Otóż w wieku około 12-13 lat miałem identyczne objawy widzenia otoczenia w oddali(jakby przedmioty na które patrzyłem były zmniejszone) występowało to wieczorami lub w nocy. Trwało około pół roku lub trochę dłużej. Ale już nie pamiętam jak wtedy sobie z tym poradziłem. W późniejszych latach już tego nie miałem.

Więc mam jeszcze pytanie do Ciebie. Czy może być jakieś powiązanie z tym że miałem identyczne zaburzenia ponad 20 lat temu? Teraz mam 35 lat
Awatar użytkownika
stokrotka89
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 11:27

8 lipca 2015, o 06:00

Przechodził ktoś taki objaw(nie wiem czy dobrze to wytłumaczę) jak trzęsienie ciała, bujanie, kołysanie? Oczywiście nie widać tego gołym okiem tylko czuję to w środku.

-- 8 lipca 2015, o 05:00 --
Przechodził ktoś taki objaw(nie wiem czy dobrze to wytłumaczę) jak trzęsienie ciała, bujanie, kołysanie? Oczywiście nie widać tego gołym okiem tylko czuję to w środku.
Awatar użytkownika
Grześ
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 12 października 2014, o 14:12

8 lipca 2015, o 06:51

Tak stokrotko, ja przechodziłem wielokrotnie.... :)) I o dziwo nigdy od tego się nie przewróciłem ani nie zemdlałem :DD
Jedyne co trzeba zrobić to zająć miejsce w kolejce sukcesu i nie dać się z niej wypchnąć"

“Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz- również masz rację.”

“Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.”

“Osoba, która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna przeszkadzać osobie, która właśnie to robi.”
Awatar użytkownika
stokrotka89
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 11:27

8 lipca 2015, o 07:06

Grzes i jak Ci to przeszło? Nie boję sie tego tylko jest to bardzo niekomfortowe.

-- 8 lipca 2015, o 06:06 --
Grzes i jak Ci to przeszło? Nie boję sie tego tylko jest to bardzo niekomfortowe.
pimpek82
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 17 grudnia 2013, o 10:57

8 lipca 2015, o 22:23

Hej!
Czy to normalne,że w sytuacji stresowej np.przed,w czasie i po wizycie u lekarza mimo tego,że wzielam połówkę Relanium i czułam się spokojna,moje serce biło ok 110? A potem stopniowo pod koniec dniapuls malał.
Awatar użytkownika
martusia1979
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 917
Rejestracja: 27 czerwca 2015, o 12:28

8 lipca 2015, o 22:43

stokrotka89 pisze:Przechodził ktoś taki objaw(nie wiem czy dobrze to wytłumaczę) jak trzęsienie ciała, bujanie, kołysanie? Oczywiście nie widać tego gołym okiem tylko czuję to w środku.

-- 8 lipca 2015, o 05:00 --
Przechodził ktoś taki objaw(nie wiem czy dobrze to wytłumaczę) jak trzęsienie ciała, bujanie, kołysanie? Oczywiście nie widać tego gołym okiem tylko czuję to w środku.
mam to najgorsze niekonfortowe jest to bujanie kolysanie, pomalu przechodzi pokazuje sie teraz zadziej i mniej mi doskwiera ja mialam jeszcze cos takiego ze mnie zarzucało nikt tego nie widział oczywiście ale ja miałam wrażenie że się przewrócę(jakbym się kilka razy obkręciła i nagle staneła). Pomału ,pomału to akceptowałam nie zwracałam uwagi i pojawił się pewnie syndrom Akceptacja tylko w tedy to zaczeło się wyciszać ale wiem o czym mówisz cholerne uczucie przy takich dolegliwościach bardzo trudno się na tym nie koncentrować! Powiem ci że mam jeszcze kila innych fajnych dolegliwości które uprzykszaja funkcjonowanie ale ciezko to obrac w slowa.

-- 8 lipca 2015, o 22:43 --
pimpek82 pisze:Hej!
Czy to normalne,że w sytuacji stresowej np.przed,w czasie i po wizycie u lekarza mimo tego,że wzielam połówkę Relanium i czułam się spokojna,moje serce biło ok 110? A potem stopniowo pod koniec dniapuls malał.


o ile cie dobrze zrozumialam mowia na to nerwica '' białego fartucha'' mój tato to ma :si
strach-przed-smiercia-szalenstwem-i-utrata-kontroli-t427.html
Awatar użytkownika
stokrotka89
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 11:27

9 lipca 2015, o 07:16

Sa tu osoby które pokonały nerwice bez leków i psychoterapii? Pytam bo nie korzystam z jednego i drugiego i chce widzieć czy to realne aby samemu dac radę.
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

9 lipca 2015, o 07:27

W sumie ja tak ją pokonałem, bo trudno nazwać 5 coachingów terapią. :)

A czy realne, to stokrotka, przecież o tym jest to całe forum, o tym jak samemu sobie poradzić z zaburzeniami lękowymi, w tym nerwicą. :)
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
sloneczko92
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 540
Rejestracja: 6 maja 2015, o 12:16

9 lipca 2015, o 11:37

Czy jest to mozliwe ze w nerwicy bylabym non stop zmeczona, spiacs ? ogolnie osystnoo nie man tak duzo objawow ale jestem jakas taka przybita :-\ siedze w pracy i wszystko wydaje mi sie takie d iwne :-\ nierealne uczucie ze mi sie zaraz cos stanie :-\ ciagly lek :-\ w oczach mieni sie :-\
mimi31
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 29 grudnia 2013, o 10:38

9 lipca 2015, o 12:58

cześc Nerwuski:) mam pytanie czy macie tak jakby "chód pijaka" wrażenie ,że nogi są jakby niestabilne i jakby sie Wam w glowie kręciło dodoatrkowo jakiś niepokój w środku? Jestem po TK głowy więc trochę sie uspokoiłam ale na mysl przyszło mi SM, chodziaz podstawowe badania młoteczkiem u neurologa mam ok.
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Awatar użytkownika
Grześ
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 12 października 2014, o 14:12

9 lipca 2015, o 13:03

mimi31 - ja to miewam bardzo często - typowo lękowe... też miałem schize na temat SM ale to by wyszło w badaniach :)
Jedyne co trzeba zrobić to zająć miejsce w kolejce sukcesu i nie dać się z niej wypchnąć"

“Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz- również masz rację.”

“Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz.”

“Osoba, która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna przeszkadzać osobie, która właśnie to robi.”
mimi31
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 29 grudnia 2013, o 10:38

9 lipca 2015, o 13:22

myslisz,że w badaniu młoteczkiem i staniu na jednej nodze by wyszło?
życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiesz na co trafisz...
Awatar użytkownika
stokrotka89
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 27 kwietnia 2015, o 11:27

9 lipca 2015, o 13:32

Mimi mnie tez badał neurolog i stwierdził ze jeśli odruchy sa prawidłowe to nie ma powodu do martwienia sie.ale dla spokoju miałam robiony rezonans.
ODPOWIEDZ