Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Jakimi ludzmi jestesmy

Być może miałeś jakieś nieciekawe przeżycia, traumę i chcesz to z siebie "wyrzucić"?
Albo nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego działu i masz ochotę po prostu napisać o sobie?
Możesz to zrobić właśnie tutaj!

Rozmawiamy tu również o naszych możliwych predyspozycjach do zaburzeń, dorastaniu, dzieciństwie itp.
drakon22
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2014, o 10:08

30 sierpnia 2014, o 15:48

Ehhh szeroki temat chyba poruszam ale ciekawi mnie jacy jestesmy. Bo ja mam wrazenie ze nigdy nigdzie nie pasuje i nie wiem sam jaki ja jestem, czy wrazliwy czy chamski czy religijny czy nie. Interesuje mnie wszystko i nic.
A wy jacy jestescie? Macie jakies swoje filozofie zycia, cos czym sie kierujecie? Macie jakis plan na to jakim byc czlowiekiem i kim byc?
Ja sie gubie w tym :) A juz ponad 22 lata jest ;)
Awatar użytkownika
rozszczepiona
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 12 listopada 2014, o 17:47

14 listopada 2014, o 00:00

Ja wiem jedynie, że jestem wrażliwa, rozchwiana i znerwicowana. Z drugiej strony ludzie uważają mnie za pogodną i nigdy by po mnie nie przypuszczali, że mam ze sobą jakiekolwiek problemy. No ale to jest maska.
Możesz się ze sobą zaprzyjaźnić, polubić sny koszmarne, osaczenie przez ciało czy
niezależne impulsy.
Awatar użytkownika
elala73
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 5 listopada 2014, o 09:44

14 listopada 2014, o 09:24

strraaaaasznie spokojna na zewnątrz a w środku aż kipi. Przewrażliwiona na punkcie zdrowia synka a jednocześnie przyzwalająca na złe nawyki żywieniowe. Pedantyczna a nie przestrzegająca higieny. I tak dalej ....same sprzeczności.
pytajacyy
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: 15 listopada 2014, o 00:43

15 listopada 2014, o 00:46

Dobrymi ludzmi
traktorzysta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 7 lipca 2014, o 13:20

1 grudnia 2014, o 15:20

A mi się wydaje, że nie nam oceniać to jakimi ludzmi jesteśmy - o tym mogą nam powiedzieć ludzie, którzy nas znają. Obraz samych siebie w naszych oczach może być poprostu nie do końca obiektywny, miarodajny czy prawdziwy.
Awatar użytkownika
Kamień
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 1458
Rejestracja: 24 września 2013, o 14:47

1 grudnia 2014, o 15:28

pytajacyy pisze:Dobrymi ludzmi
Ty na pewno, sądząc po zbanowaniu :DD :DD :DD
Awatar użytkownika
dankan
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 935
Rejestracja: 23 maja 2014, o 10:11

1 grudnia 2014, o 22:01

traktorzysta pisze:A mi się wydaje, że nie nam oceniać to jakimi ludzmi jesteśmy - o tym mogą nam powiedzieć ludzie, którzy nas znają. Obraz samych siebie w naszych oczach może być poprostu nie do końca obiektywny, miarodajny czy prawdziwy.
Czy ja wiem czy opinie czyjes sa bardziej obiektywne? Nawet osob co nas znaja?
Ja sadze ze jednak sam znam siebie najlepiej. A nerwica mnie w tym jeszcze douczyla w niektorych sprawach.
Najlepsza instrukcja pozbycia sie nerwicy plus inne wpisy ludzi z forum
moja-historia-plus-moje-odburzanie-t5194.html#p49014

spis-tresci-autorami-t4728.html
Awatar użytkownika
delusions
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2 lutego 2015, o 02:59

4 lutego 2015, o 21:42

dankan pisze: Czy ja wiem czy opinie czyjes sa bardziej obiektywne? Nawet osob co nas znaja?
Ja sadze ze jednak sam znam siebie najlepiej. A nerwica mnie w tym jeszcze douczyla w niektorych sprawach.
Też tak uważam. Ponieważ mam ze sobą problem, nałogowo wręcz analizowałam siebie, swoja osobowość, schematy zachowań. Próbowałam zrozumieć czemu jestem jaka jestem, skąd moje problemy się wzięły. I już wiem.

Osoby, które mnie znają, znają tylko część mnie. Nie uzewnętrzniamy się przecież zawsze, we wszystkim. Myślę, że ile różnych relacji, tyle o nas opinii. Czasem nasze zachowanie jest mylnie odbierane przez osoby trzecie i nie powinno ono nas określać. Czyjaś opinia może mnie na coś naprowadzić czy pomóc w pogłębieniu wiedzy o sobie, ale na pewno mnie nie definiuje.
Awatar użytkownika
korek
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 154
Rejestracja: 19 lipca 2014, o 19:25

9 lutego 2015, o 10:08

Jestem trochę narcystyczny? lubię czuć się czasem lepszy od innych. Dla innych jestem ciekawski, wścibski, ludzie przeważnie trzymają mnie na dystans
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła.
~Dmitry Glukhovsky (z książki Metro 2033)
Awatar użytkownika
Thori
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 226
Rejestracja: 23 stycznia 2015, o 13:24

11 lutego 2015, o 19:16

Dziwna. Nie pasująca do tego świata.
Green
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: 23 września 2013, o 22:32

11 lutego 2015, o 21:48

Ciekawy temat :D

Ciężko się pisze odpowiedź na to pytanie, czasem człowiek ma wrażenie , że nic o sobie nie wie tak na 100 %. Widzę znaczącą różnicę między tym jak postrzegałam siebie przed i po nerwicy. Kiedyś napisałabym o sobie, że jestem nijaka, taka bez wyrazu, że mam słaby charakter i nie wyróżniam się z tłumu, że chociaż się staram to nigdy tak na prawdę nic mi nie wychodzi do końca tak jakbym chciała, że mam masę znajomych a czuję się samotna. A dziś mogę powiedzieć, że jestem otwartą i dosyć pewną siebie osobą, że wiele mi się w życiu udaje, że mam coraz więcej swoich małych sukcesów, że potrafię pogodzić ze sobą pracę, studia i inne obowiązki i staram się nie kierować chorymi, przerośniętymi ambicjami (choć nadal muszę nad tym pracować) i że poznałam wielu ludzi podobnych do mnie, którzy w jakiś sposób zmienili moje życie :) więc nerwica zdecydowanie potrafi kształtować naszą osobowość w dobrym kierunku, pozdrawiam !
kartek
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 października 2014, o 12:36

18 lutego 2015, o 12:28

"Wiemy o sobie tyle na ile nas sprawdzono" . Jeżeli chodzi o mnie... depresja, którą się zmagam zniekształciła lekko obraz mojej osoby. Z pogodnego i uśmiechniętego dziecka w czasie dojrzewania stałem się bardziej chwiejny, melancholijny i zagubiony... niepewny siebie. Staram się jednak obiektywnie na siebie patrzeć i dostrzegać również swoje zalety.
skaza
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 6 grudnia 2014, o 00:34

18 marca 2015, o 22:42

czuję jakbym była z innej planety,dziwny puzzel który nie pasuje do układanki(czytaj:tego swiata)
Awatar użytkownika
khaleesi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: 16 października 2013, o 21:03

18 marca 2015, o 22:43

wrażliwa:(
http://www.pic4ever.com/images/shrk.gif 'smuteq obsessive-compulsive disorder F42.0/personalitas anxifera, 'why 'niemoge
...Dojrzałość polega między innymi na tym, że przestajemy czekać na cudzą akceptację naszego postępowania i odczuwać lęk przed czyimiś sądami.
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)
-Jeżeli nerwica ma polegać na tym, że człowiek pragnie dwóch, zupełnie sprzecznych ze sobą rzeczy naraz, to, owszem, w takim razie jestem wariatką! Wiem, że przez całe życie będę się miotała pomiędzy różnymi , wykluczającymi się nawzajem pragnieniami!
Fine
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: 10 stycznia 2015, o 23:43

18 marca 2015, o 22:47

khaleesi pisze:wrażliwa:(
Przecież to zaleta ;) czasami :)
No pain - no gain
Rezygnowanie staje się nawykiem
ODPOWIEDZ