Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

JAK BICIE DZIECI W POŚLADKI MOŻE WPŁYWAĆ NA ICH SEKSUALNOŚĆ?

Dział dla rozmów o naszej seksualności i ewentualnych problemach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Programista
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 3 stycznia 2017, o 12:27

4 stycznia 2017, o 03:42

Obrazek Długofalowe szkody dla seksualności, jakie powoduje bicie

Gdy uderzane są pośladki osoby płci żeńskiej, krew napływa do sromu. Jest element seksualny w czymś, co rzekomo ma dotyczyć „dyscypliny” i sprawić, by dziecko „słuchało”. Chciałabym, by ci rodzice, którzy biją, byli świadomi elementu wykorzystania seksualnego, jakie ma miejsce podczas lania. To samo dotyczy matek bijących swoich synów, w przypadku przemocy nie ma podziałów na płeć.

Przeważnie nie traktuje się bicia i wykorzystania seksualnego w tych samych kategoriach. Przeciętny człowiek wie, że wykorzystanie seksualne jest szkodliwe i nielegalne, natomiast bicie jest legalne i powszechne. Pracując jako terapeuta z dziećmi i młodzieżą, często spotykam rodziców, którzy biją swoje dzieci i frustrują mnie ich nonszalanckie zapewnienia, że jest to nieszkodliwe i konieczne.

Wielu doradców, rodziców oraz nauczycieli, by pomóc dzieciom zapobiec wykorzystaniu seksualnemu, tłumaczy im, że ich części intymne to te, które są zakryte, gdy mają na sobie kostium kąpielowy. Rzecz jasna przede wszystkim chodzi o genitalia. Jednakże, kostium kąpielowy zakrywa również pośladki, i uczy się dzieci, by tam nie dotykać innych i by przy ludziach nie obnażać tej części ciała.

Co się dzieje, gdy dziecko dostaje „lanie”?


Co się dzieje, gdy dziecko otrzymuje lanie? Część ciała, którą nauczyły się uważać za prywatną, jest nagle dotykana na siłę przez dorosłego. A dziecku wmawia się, że to jest w porządku. Nagle pojęcia stają się niezrozumiałe.

O krok dalej posuwają się niektórzy rodzice, ściągając spodnie dzieciom, by obnażyć ich pośladki. Po pierwsze, to, gdy ma się nagle ściągane spodnie, ta sytuacja nie różni się tak wiele od tego, jak ma się zdzierane ubranie przez gwałciciela. Rodzice regularnie dokonują takie symboliczne gwałty. Będąc traktowanym w tak intruzywny sposób czuje się całkowicie znieważonym.

Ta chroniona, intymna część ciała jest nie tylko widoczna, ale i brutalnie stymulowana. Niektórzy dorośli uważają, że upokorzenie musi być częścią składową „uczenia się”. Mogą kazać dziecku wykonywać towarzyszący temu rytuał, np. by przyniosło pas lub kij, który ma być na nich użyty, by samo ściągnęło spodnie lub by liczyło razy na głos.

Gdy to ma miejsce, oczywistym jest, że rodzic nie poprzestał na ukaraniu. Uważam, że jak najbardziej posunął się do przyjemności - swojej własnej przyjemności - sadystycznego haju władzy nad słabszą istotą.

Podniecenie seksualne jako element lania a SM

Chociaż ból, upokorzenie i strach są głównymi reakcjami ofiary, może też pojawić się pewien element podniecenia, choć praktycznie nieświadomy w porównaniu z zalewającymi zmysły wstydem, złością i bezradnością.

Ta oszałamiająca mieszanka może manifestować się na wiele dysfunkcyjnych sposobów w późniejszym dzieciństwie i w wieku dorosłym. Wystarczy przyjrzeć się naszej kulturze, by to dostrzec. W większym mieście, biorąc do rąk tygodnik o sztuce, znajduje się duży wybór drogich dewiacyjnych uciech. Jest wiele klubów, dokąd można się udać, gdzie można dostać lanie, być biczowanym czy upokorzonym. Jest dostatek seks-telefonów o tej tematyce. „Scena”, jak to nazywają uczestnicy sadomasochizmu, staje się coraz bardziej widoczna i akceptowana.




Opowieść Susan

Byłam bita przez obydwoje rodziców, jednak lanie, które dostawałam od ojca było najbardziej upokarzające i bolesne. Rozpinał pas, z zamachem wyciągał go ze szlufek, i z wściekłością w oczach zmierzał do mnie. Chwytał mnie za ramię i bił mnie po pośladkach i nogach. Uderzał tak silnie, jak tylko mógł.

Te lania pamiętam dokładnie i to one wywołują najwięcej emocji spośród moich wspomnień. Lania pasem nie zdarzały się tak często, może od pięciu do ośmiu razy w całym moim życiu, ale były przerażające i miały bardzo duży wpływ na mnie.

Mój ojciec był osobą bardzo dominującą i często groził laniem. Mówił: „Zdejmę swój pas”. (Widzę w tych groźbach element sadyzmu. W rozpinaniu pasa jest też seksualny podtekst, tak jak wtedy, gdy gwałciciel rozpina pas przed dokonaniem gwałtu). Mój ojciec często przeklinał i często był wściekły. Bardzo się go bałam.

Wpływ bicia dziecka na jego seksualność


Co martwi mnie najbardziej, to jak lania wpłynęły na moją seksualność. Jest to bardzo osobista sprawa, dlatego trudno o niej mówić, ale jest to potrzebne. Wielu działaczy na rzecz zaprzestania bicia nie wspomina o seksualnym aspekcie bicia.

To, o czym wspomniałam wczesniej - Gdy uderzane są pośladki osoby płci żeńskiej, krew napływa do sromu. Jest element seksualny w czymś, co rzekomo ma dotyczyć „dyscypliny” i sprawić, by dziecko „słuchało”. Chciałabym, by ci rodzice, którzy biją, byli świadomi elementu wykorzystania seksualnego, jakie ma miejsce podczas lania. Może wówczas zastanowiliby się dwa razy, zanim użyliby tego rodzaju kary.

Dla dziecka płci żeńskiej jest szczególnie upokarzające, gdy jest bita przez dorosłego płci męskiej. Jest to uczucie głębokiej zdrady, gdy ma się genitalia bite przez mężczyznę, który przypuszczalnie powinien cię chronić. Może się to przyczynić do tego, że w późniejszym wieku będzie ona lgnęła do nadużywających mężczyzn albo nabawi się trwałego strachu przed lub awersji do płci męskiej.

Brak orgazmu jako skutek dostawania lania w dzieciństwie

Sposobem, w jaki reagowało moje ciało, było napięcie. Górna część moich nóg i obszar pośladków stawały się bardzo twarde - zamrożone. Przez lata oddzielałam się od moich seksualnych części ciała, i w ogóle nie miałam kontaktu z moim ciałem. Drastyczne fizyczne skutki lań, jak i aspekt upokorzenia seksualnego, wpłynęły na zdolność mojego ciała do przeżycia orgazmu. Zajęło mi wiele lat i mnóstwo terapii ciała zanim zaczęło się to poprawiać.

Nie mogłam osiągnąć orgazmu z partnerem ani sama do wieku 31 lat. W końcu udało mi się to tylko dzięki pomocy terapeuty zajmującego się przepływem płynów mózgowych (cranial-sacral therapist), który również pomógł mi przepracować sprawy złości związane z moim ojcem. Dopiero po tej intensywnej pracy mój system nerwowy i mięśniowy się na tyle zintegrowały, by pozwolić na rozluźnienie, konieczne do osiągnięcia orgazmu. Jestem pewna, że ogromna większość kobiet, które mają problemy z orgazmem, dostawała lanie.

Musi powstać prawo, które mówi, że ciała dzieci są niedostępne dla przemocy. Niektóre kraje europejskie, jak Szwecja, zakazały stosowania kar cielesnych. Mam nadzieję i modlę się, że zobaczę taki obrót spraw w Stanach Zjednoczonych za mojego życia.

Polska nie jest wolna od przemocy, a klapsy nawet uznawane są za normalną formę wychowawczą w wielu domach. Należy pamiętać, że Przemoc nie ma płci - biją zarówno matki jak i ojcowie, a ofiarami są tak samo chłopcy jak i dziewczynki!


Autorzy: Jonathan J. Donahue i Susan
Teksty pochodzą ze strony Stowarzyszenia Pomocy Dorosłym Ofiarom Nadużyć Seksualnych w Dzieciństwie.
Źródło: Seksualność Kobiet
Awatar użytkownika
dziwny123
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 994
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, o 16:56

4 stycznia 2017, o 09:05

Programista pisze:a klapsy nawet uznawane są za normalną formę wychowawczą w wielu domach.
Klapsy to rozsądny "środek" pomiędzy biciem, a brakiem kar cielesnych
Awatar użytkownika
Programista
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 3 stycznia 2017, o 12:27

4 stycznia 2017, o 16:20

No właśnie, że nie przeczytaj cały artykuł albo jesteś ignorantem. To szkodzi i będzie szkodzić zawsze przemoc fizyczna i psychiczna również!

Rozsądny środek to wychowanie i to w sposób taki by dziecko nie cierpiało szczególnie w przyszłości. Taka mentalność polska, że bicie to standard tutaj widzę też głosy poparcia, a już w niektórych krajach zakazano jak sądzisz dlaczego? Muszą istnieć ku temu konkretne przesłanki.
Awatar użytkownika
dziwny123
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 994
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, o 16:56

13 stycznia 2017, o 10:06

Rozsądny środek to wychowanie jak najlepiej przygotowujące do dorosłego życie we wszystkich umiejętnościowych oraz psychicznych aspektach (w tym w aspekcie zwiększenia odporności na cierpienie oraz radzenia sobie z momentami cierpienia)
Bicia zakazano z powodu jego szkodliwości, no to oczywiste jest. Klapsów zakazano z powodu zaślepienia ideą "poprawności", bądź też jest to celowa zagrywka rządów, ludzie wychowani zbyt łagodnie są słabsi psychicznie, a słabszym społeczeństwem łatwiej rządzić.
Szkodliwość klapsów to psychologiczny kit. Psychologowie, którzy opracowują te teorie albo mogą też być zaślepieni ideą "poprawności", albo pracują na zlecenie rządów, które każą opracowywać takie teorie. I coraz więcej ludzi ulega tym zagrywkom.
ODPOWIEDZ