Zobacz polecanych specjalistów oraz "dział psychologa"   •   Wejdź na Czata dla zalogowanychpolecane linki:    Perfumy   •   Perfumy Alternatywne   •   Praca dodatkowa   •   Dobry psychiatra

Czym się różni schizofrenia prosta od depresji?

Dział poświęcony depresji, dystymii, stanom depresyjnym.
Zamieszczamy własne przeżycia, objawy depresji i podobnych jej zaburzeń.
Próbujemy razem stawić temu czoła.

Post 6 lutego 2011, o 20:29

Czym się różni schizofrenia prosta od depresji?

Może ktoś ma jakąś większą wiedzę na ten temat? Bo ja nie za bardzo rozumiem, jak je od siebie odróżnić. Wszystkie objawy są tak naprawdę zbieżne - anhedonia, uczucie pustki, braku sensu, nierealności.
"Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna"
Czesław Miłosz

Psycholog

zawsze jest czas na dobry wybór

Polecani specjaliści:

Mamy przyjemność przedstawić Naszą ofertę psychologów - psychoterapeutów, którzy świadczą swoje usługi on-line.
Jeżeli czujesz, że jesteś w potrzebie, czujesz się pełen lęku i obaw, masz wiele rozmaitych objawów. Boisz się i nie wiesz co robić dalej, nie wiesz co o tym wszystkim sądzić, masz wiele wątpliwości co do swojego stanu, skontaktuj się z Nami.
Jesteśmy pomocni, służymy radą oraz wskazówką w przypadku wszelkich zaburzeń psychicznych oraz innych problemów osobistych. Bowiem nie ma takiego zaburzenia, objawu, problemu który byłby Nam obcy. Posiadamy duże doświadczenie.
Więcej informacji o Nas oraz o tym czym się zajmujemy, znajdziecie Państwo na Naszej stronie:

PSYCHOLOG ONLINE: INTERWENT.PL

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ

Administrator

Post 6 lutego 2011, o 20:49

Re: Czym się różni schizofrenia prosta od depresji?

A po co Friduś zaczytujesz się w takich temtach jak schizofrenia prosta? :) Mom zdaniem w schizofrenni anhedonia jest o wiele silniejsza niz w depresji i gdzieś kiedys o tym czytalem, ze jednak i ta prosta sporo sie rózni od depresji i lęków. Ale w tym momencie nie znajde tej strony.
Obecnie mniej odpisuje na PW bo mam dużo zajęć do końca września.

Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".

Post 6 lutego 2011, o 21:15

Bo mnie ciekawiła zawsze psychopatologia i Kępiński mnie tak natchnął. Spoko, nie wkręcam sobie, już zresztą ustaliliśmy, że to wsio rawno, cierpienie to samo.
"Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna"
Czesław Miłosz

Odburzony i pomocny użytkownik

Post 23 lutego 2011, o 12:03

Ja mam schizofrenie niezroznicowana, ktora przez kilka pierwszych lat przybrala postac prostej, nawet moj psychiatra tak mowil. To, ze rozni sie od depresji, jest prawda, gdyz mi leki na depresje slabo pomagaly. Anhedonia - tak, ogromna (teraz przy znacznie lepszych lekach widze roznice miedzy anhedonia w depresji i schizofrenii prostej), apatia, praktycznie zerowa aktywnosc, wygasniecie zainteresowan, brak spontanicznosci. Oslabienie reakcji, zwlaszcza emocjonalnych, brak zainteresowania czykolwiek, nuda - jednym slowem owa kierkegaardowska Choroba na smierc...nowoczesne leki bardzo pomagaja, takze psychoterapia, na ktora uczeszczam (psychodynamiczna). Niektorzy specjalisci uwazaja z tego co wiem, ze schizofrenia prosta nie jest choroba w sensie klinicznym, medycznym - ze z mozgiem wszystko w porzadku, tylko taki czlowiek zagubil sie totalnie w chaosie, ktory nie powstal przeciez z dnia na dzien...stad mysle bardzo powolny proces czesto zapadania na nia. W swiecie wewnetrznym powstaje znaczna dezintergracja emocji, odczuc, uczuc, odbierania rzeczywistosci, relacji, poczucia tozsamosci z soba samym. O pojeciu dezintegracji pozytywnej pisal, a wlasciwie pojecie to utworzyl Kazimierz Dąbrowski - psychiatra, filozof, humanista. Jednak to pojecie w odniesieniu do psychoz i jego analize bardziej zawdzieczamy Ludwikowi Binswangerowi - psychiatrze, filozofowii, ktorego prace sa praktycznie niedostepne w jezyku polskim (przynajmniej ja nic nie znalazlem). :)
Po pierwsze, góry są górami, a rzeki są rzekami; następnie, góry nie są górami i rzeki nie są rzekami; i w końcu, góry sa górami, a rzeki są rzekami.

Post 23 lutego 2011, o 13:17

Na czym polega schizofrenia niezróżnicowana? Jak ją odczuwasz?
"Nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, oraz trzeźwego myślenia"

Post 23 lutego 2011, o 13:34

Schizofrenia niezroznicowana to po prostu rozne elementy z innych rodzajow, z tym, ze jest ich za malo z kazdego konkretnego lub sa tak pomieszane, ze nie da sie jednosznacznie tego zroznicowac. Moze przybierac rozne postaci, takze w czasie swego przebiegu - tak u mnie na poczatku byla prawie wylacznie prosta, pozniej pewne elementy paranoidalnej sie pojawily, a objawy prostej w znacznej mierze ustapily...:)
Po pierwsze, góry są górami, a rzeki są rzekami; następnie, góry nie są górami i rzeki nie są rzekami; i w końcu, góry sa górami, a rzeki są rzekami.

• Reklama

Powrót do Forum Depresja