Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy z depresji da się wyjść?

Dział poświęcony depresji, dystymii, stanom depresyjnym.
Zamieszczamy własne przeżycia, objawy depresji i podobnych jej zaburzeń.
Próbujemy razem stawić temu czoła.
ODPOWIEDZ
Yogolina
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 października 2014, o 15:26

12 października 2014, o 19:54

Da się depresję wyleczyć? Ja mam taką, która będzie wracać co jakiś czas, co pare lat, ale czy da się ją wyleczyć na jakiś czas chociaż?
usunietenaprosbe
Gość

12 października 2014, o 19:58

'Da się ją wyleczyć na jakiś czas chociaż?'
Sama sobie odpowiedzialas piszac 'ja mam taka ktora bedzie wracac co pare lat'
Divin
Administrator
Posty: 1889
Rejestracja: 11 maja 2013, o 02:54

12 października 2014, o 20:06

Yogolina,

A mógłbyś napisać jaką depresję Ci zdiagnozowana i dlaczego wraca Ci co parę lat? Na czym to się u Ciebie opiera? Bo tak to trudno cokolwiek napisać skoro nie znamy ani przyczyny ani diagnozy. Oraz praktycznie nic o sobie nie napisałeś. Więc rozwiń to troszkę i wtedy odpiszemy Ci konkretniej. :)

Pozdrawiam
'Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą'
'Lepiej jest umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach.'
'Puk puk, strach puka do drzwi, otwiera mu odwaga a tam nikogo nie ma.'
Jest dobrze, dobrze. Jest źle, też dobrze
'Odwaga to nie brak strachu, to działanie pomimo strachu'
Ty nie jesteś zaburzeniem, a zaburzenie nie jest Tobą
Odburzony
Konsultacja Skype
Yogolina
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 października 2014, o 15:26

12 października 2014, o 21:04

Pewnie, tylko, że ja sama do końca nie wiem... :( Okazało się, że depresję miałam od dziecka... Byłam bardzo leniwa, nie zdałam klasy, wagarowałam, spóźniałam się na lekcje, nie chciałam się uczyć, ciągle spałam itp. Można powiedzieć, że to była taka depresja fizyczna z epizodami psychicznej czasem... Później wszystko minęło i depresja uruchomiła się prawdopodobnie po zapaleniu marihuany, na początku myślałam, że mam uszkodzony mózg itp., schizofrenię... Później się okazało, że to depresja, więc sądzę, że to może być depresja maskowana. A dlaczego ona u mnie jest??? Nie wiem... Może dlatego, że za dzieciństwa nie miałam aż tak taty, to mama zawsze przy mnie była... Bo dzisiaj ukazują się takie problemy jak brak samodzielności itp. mam dużo starszego partnera, lubię czuć się przy nim jak dziecko... :O Muszę być taką małą dziewczynkę prowadzoną za rączkę przez życie. :/
Victor
Administrator
Posty: 6548
Rejestracja: 27 marca 2010, o 00:54

12 października 2014, o 22:10

A skąd taka w ogóle opinia, że ma wracać co parę lat? Albo, ze to jest depresja maskowana?
Nie diagnozuj się sama w taki sposób, jeśli to robisz.

Da się wyjść z tego ale leki tutaj nie załatwią wszystkiego. Samo sie nic nigdy nie robi.
Więc po pierwsze idż na terapię a po drugie zastanów się i pomyśl trochę na ile sama możesz sobie pomóc, po części stawać się coraz bardziej samodzielną.
Mimo wszystko jednak sami możemu zmuszać się na początku do działania, do podejmowania jakiś decyzji aby własnie nie być dzieckiem prowadzonym za rączke.
Bierz coraz wiekszy udział we własnym życiu, ucz się tego powoli a moim zdaniem możliwe, że depresja nigdy ci już nie będzie wracała.

i nie jaraj trawy :)
Patrz, Żyj i Rozmyślaj w taki sposób... aby móc tworzyć własne "cytaty".
Historia moich zaburzeń lękowych i odburzania
Moje stany derealizacji i depersonalizacji i odburzanie


Przykro mi jeżeli na odpowiedź na PW czekasz bardzo długo, niestety ze mną tak może z różnych powodów być :)
Yogolina
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 6 października 2014, o 15:26

12 października 2014, o 23:14

Ja się nie diagnozuję sama, mam depresję nawracającą... Buuu. :( Jutro ma ktoś mi załatwić jakiegoś lekarza w miarę dobrego na NFZ u mnie w mieście, czyli z tej choroby da się wyjść???
Julek
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 11 czerwca 2014, o 14:44

16 października 2014, o 12:58

No pewnie, że da się. Wiadomo, nie jest lekko i wymaga to od Ciebie sporo pracy i wysiłku, ale depresja jest chorobą uleczalną! Powie Ci to każdy psycholog czy psychiatra.
ODPOWIEDZ