Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy to możliwe,że nerwica stosuje takie chwyty ?

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eiviss1204
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1291
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 16:22

16 lutego 2017, o 22:22

Witam

Bywalam tu juz wczesniej i jakos na pare tygodni udalo mi sie powstrzymac nerwicowe dziwactwa.
Było sporo chorob ze mna,szczegolnie odmian nowotworow, poczawszy od Top numer 1 - rak mozgu
do raka pluc itp
O schozofrenii zapomnialam na dlugi czas ,wiec i zadnych zwidow i przeslyszen nie mialam bardzo dawno,a nawet omamow przysennych.
Ale ost znow dalam sie nabrac w momencie zasypiania,ulszyszalam 3 razy dzwiek gg wiec za 3 razem sie zdenerwoalam juz mialam pisac wiadomosc okazalo,sie ze dostalam jedna wiaodmosc,wiec wiedzialam ze pozostale dwa sygnaly to od omamow przysennych,ale zaczela sie lekka gehenna a to wydawalo mi się,ze abauzr sie porusza jak katem oka zaslanialam zaluje,ale apogeum nastąpilo dzis.
Jechalam autobusem i usiadlam kolo takiego faceta... mial zakeljone oko,byl dosc dziwny,ale jak jestem w stanie lekowym to wszystko jest dla mnie dziwine... i nagle zaczelam wkrecac sobie,ze moze tylko ja go widze :O Wtf mysle sobie moze go tam nie ma tylko ja go widze i sobie go wymyslilam.... i ze mam oczywiscie schizofrenie,rece mi sie spocily...
Zaczelam cos do niego mowic,zeby zobaczyc reakcje ludzi wokolo czy sie na mnie dziwnie nie patrza
Czy jest mozliwe,ze mozg jak juz nie moze znalezc zadnej zaczepki
Moja odpowiedzia na wszystko jest ze zyje z dnia na dzien,wiec nowotwory sie mnie juz nie imaja i inne choroby a bylo ich mnostwo, balam sie tez ze sie zabije jak strace kontrole
Czy to mozliwe ze mozg moze dac watpliwosc czy ktos sie kolo nas znajduje czy tez nie ? Czy az tak lekowy chochlik jest przebiegly,ze daje takie sygnaly ?
Wiem ze nie da rady sie mnie imac juz w inny sposob,wiec podwaza to co widze ? Z pewnoscia 100 prc ten facet po prostu tam siedzial a oko mial zaklejone plastrem bo mogl miec wypadek....ale czemu takie ziarno nieprawdy sie gniezdzi ?
Co do mojego stanu,duzo sie smieje ,duzo orbie nie robia na mnie wrazenia juz dziwne mysli lekowe az do tego momentu.
Co o tym sadzicie ?
Dzieki z gory za odpowiedz moi drodzy,dzieki wam w przeciagu3 miesiecy zaczelam funkcjonowac normalnie :)

-- 16 lutego 2017, o 22:22 --
Moj chlopak stwierdzil,ze to tak absurdalne,tak jakby on mial sie teraz zastanawiac czy oglada mecz czy nie.
Jeszcze mam jedno pytanie. Jeden z psychiatrow stwierdzil,ze to przez palenie marihuany drugI zas,ze depresja w prawdzie mialma na poczatku poczucie pustki ale obecnie mam duzo emocji,duzo sie smieje nie wystepuje u mnie amotywacja,duzo wychodze nie mam poczcia beznadziei. Lekow samych w sobie nie mam (mialam spore na poczatku ) tylko mam ciagla obawe o zwariowanie badz choroby(top moj to rak) I cierpie czasamI na zaburzenia snu. Czy to mozlowe ze sie pomylil? Byl tez psychoterapeuta na rozmowie skupilam sje glownie na poczuciu pustki I tego,ze w mlodosci mialam lekkie zalamanie nerwowe. Mam tez natrectwa jak zauwazylam
Szukasz dobrych naturalnych kosmetyków? Lub masz jakiś problem skórny?
A może potrzebujesz kremu z magnezem, na zmęczoną skórę i zarazem duszę?

Obrazek Daj sobie prawo do relaksu i bycia coraz piękniejszą!
Pozwól sobie doradzić i zgłoś się do mnie :)
Awatar użytkownika
Kretu
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1180
Rejestracja: 14 października 2016, o 10:07

16 lutego 2017, o 23:04

Tak, takie myśli często występują to po prostu straszaki ze względu na stan lękowy, nie ma w tym nic dziwnego, często występują w DD. Każdy umysł w stanie zagrożenia zaczyna wysyłać lękowe myśli na to wpływ ma po prostu układ emocjonalny. Co do depresji - nie masz jej, co najwyżej okresowo mogą występować u Ciebie stany depresyjne ze względu na nadmierny lęk i przeciążenia układu nerwowego. Palenie marihuany mogło się do tego przyczynić.
Żyj odgrodzony od przeszłości i przyszłości.
Awatar użytkownika
Lipton
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 437
Rejestracja: 26 maja 2014, o 23:24

16 lutego 2017, o 23:08

Pamiętam ze miałem kiedyś na początku zaburzenia podobne wkręty, że bałem sie że może ja z kimś gadam a tak na prawdę to tylko jakiś omam :D zlej to, najdziwniejsza rzeczą w Twojej wypowiedzi jest to że nie wiedziałem ze jeszcze ktos używa GG :DD
Najczęstszą przyczyną niepokoju jest poszukiwanie spokoju
Awatar użytkownika
eiviss1204
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 1291
Rejestracja: 2 stycznia 2017, o 16:22

16 lutego 2017, o 23:33

Wiem,jak to napisalam,ze uzywam gg tez doszlam do wniosku ze moze to dziwic :D
Wiecie jak pomyslalam o tym to zaczelam go lokciem dotykac... mysle boze oszalalam. Jak mam jakies przewidzenia to wlaczam mysl ok jak tak wyglada schiz to nie ma problemu,wiec mozg wymyslil mi inna zajawke gre w czy ja go widze,czy ty rowniez ?
Myslalam,ze tylko ja mam takie glupie pytania.
Z pewnoscia tam siedzial,ale ziarno niepewnosci sie zasialo :D
Co do depresji tez tak mysle,az nie moglam w to uwierzyc co do marihuany,juz nie pale ponad 3miesiace I nie zamierzam,rzucilam tez papierosy,ale to przez fakt ze co drugi dzien "Mialam" raka pluc badz gardla wiec wiadomo emocje mnie zmusily ;)
Dzieki wielkie za odpowiedz ! I za wasze wsparcie !
Mam jeszcze jedno pytanie jak dodac zdjecie w awatarze ? Jestem inwalida elektroniczna I mi sie oczywiscie nie laduje, zreszta kazdy system przy mnie wysiada zglaszac to do administracji ?
Pozdrawiam serdecznie I przepraszam za glupie pytania .
Z gory dzieki wielkie !

-- 16 lutego 2017, o 23:33 --
Lipton - jak Ty sobie to wytlumaczyles ? Ziarno nipewnosci zostalo zasiane :P akceptacja I ignorowanie I brak polenizacji to sie udawalo,ale to wywarlo na mnie duze wrazenie, mam tych ludzi dotykac ? :P
Szukasz dobrych naturalnych kosmetyków? Lub masz jakiś problem skórny?
A może potrzebujesz kremu z magnezem, na zmęczoną skórę i zarazem duszę?

Obrazek Daj sobie prawo do relaksu i bycia coraz piękniejszą!
Pozwól sobie doradzić i zgłoś się do mnie :)
ODPOWIEDZ