Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Czy ja ją/jego kocham? Zanik uczuć? Strata emocji?

Forum o nerwicy natręctw i jej objawach.
Omawiamy tutaj własne doświadczenia z życia z tym jakże natrętnym zaburzeniem.
Ale także w tym temacie można podzielić się typowymi natrętnymi lękowymi myślami, które pełnią rolę straszaków i eskalatorów lęku w zaburzeniu.
ODPOWIEDZ
kamila1998
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 12 lipca 2016, o 17:38

23 stycznia 2017, o 16:52

Bardzo chce z nim spędzać czas, czekam tylko na weekend bo jestem z nim non stop i jest mi tak dobrze.uwielbiam z nim spać.. Chciałabym z nim zamieszkać.. .. A w tygodniu.. Ja nie umiem zyc, robie mu na zlosc itp... Nie przypominam sobie tej milosci..
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

23 stycznia 2017, o 18:24

Kamila, bo żyjesz w swojej głowie, a tam jest lęk, myśli, nerwica. To co prawdziwe jest w Twoim sercu, te pragnienia o których piszesz. Przypominasz sobie jakiś przebłysk, kiedy byłaś wolna od objawów nerwicowych?
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
kamila1998
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 12 lipca 2016, o 17:38

23 stycznia 2017, o 18:29

Tzn bardziej pamiętam jak było przed chorobą.. Az chce mi się plakac.
Bylo tak cudownie, pamiętam każda chwile ze spotkania, z wyjazdu... Wszystkie szczegóły.. Ale wydaje mi sie ze on sie zmienil, ze to nie wróci..
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

23 stycznia 2017, o 18:35

Nie. Nie zmienił się. To Twoje wnętrze, uczucia się zmieniły na skutecz trawienia natrętnej myśli. Nie masz tak, że widzisz go czasem jako dwie różne osoby?
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
kamila1998
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 12 lipca 2016, o 17:38

23 stycznia 2017, o 18:40

Możliwe... Ale trzy miesiące temu, zrobilam okropna rzecz. I jak wiedziałam ze moze mnie zostawić strasznie sie balam. Nie dzwonil, nie odbieral.. Nic.. Mysli odeszly, a uczucia wrocily.... Przez tydzień bylo tak jak kiedyś.. A potem gdy wszystko wrocilo na swoje tory mysli tez przyszly...

-- 23 stycznia 2017, o 19:40 --
On jest taki delikatny, czuły.. Tak bardzo mnie kocha.. A ja?....
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

23 stycznia 2017, o 18:45

I zaufaj temu, co było. Kiedy wyszłaś ze swojej głowy, w końcu mogłaś poczuć miłość. On Cie kocha i Ty jego też, tylko żyjesz w iluzji głupich myśli.
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
kamila1998
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 12 lipca 2016, o 17:38

23 stycznia 2017, o 18:46

Dobrze, dziękuję
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

23 stycznia 2017, o 18:49

Bo ja mam to samo Kochana i wiem jakie to ciężkie, jak boli. Musimy wierzyć w te piękne chwile, bo przecież ich nie wymyśliłyśmy, ta miłość była i jest.
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
k11334
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, o 10:47

23 stycznia 2017, o 19:07

Wszyscy mieszkamy w swojej głowie..tylko czy to kiedyś minie, złagodnieje z czasem? Czy będzie znów jak przed chorobą, czy zostanie już na zawsze jakaś "blizna" po tym? :(
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

23 stycznia 2017, o 19:10

Będzie tak, jak wtedy kiedy są przebłyski. Kiedy fruwamy z miłości i z tego, że możemy ją czuć! Jeśli potrafi nam się to przytrafić w przebłyskach, to dlaczego miałoby nie być na stałe? Zresztą wypowiadało się kilka osób, że można z tego wyjść ;-)
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
kamila1998
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 12 lipca 2016, o 17:38

23 stycznia 2017, o 19:11

Dziękuję katarzynka, zrobiło mi się lepiej dzięki Tobie..
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

23 stycznia 2017, o 19:37

Kochana, nie ma za co, razem musimy z tym walczyć ;-) Mam dla Ciebie taką propozycje, ile razy jest dobrze, czujesz miłość zapisuj sobie te uczucia, coś w rodzaju pamiętnika. Ja robię tak, że kolekcjonuje smsy, z chwil kiedy czuję, że kocham, żebym miała dowód, że jak odpuści zaburzenie to jest pięknie. I potem je czytam w gorszych chwilach ;-)
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
Awatar użytkownika
potrzebujacyy
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 2 października 2015, o 22:11

23 stycznia 2017, o 21:26

Good idea, to też da wyraz, że oprócz tych negatywnych myśli i uczuć są też przyjemne i pozytywne. Wyklucza to tym samym, że jest tylko szaro, ponuro i beznadziejnie :)
Awatar użytkownika
katarzynka
Dyżurny na forum Odważny VIP
Posty: 2938
Rejestracja: 20 czerwca 2016, o 20:04

23 stycznia 2017, o 21:29

potrzebujacyy pisze:Good idea, to też da wyraz, że oprócz tych negatywnych myśli i uczuć są też przyjemne i pozytywne. Wyklucza to tym samym, że jest tylko szaro, ponuro i beznadziejnie :)
Też męczyłeś ten temat? ;-)
jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

nie mów Bogu, że masz wielki problem. powiedz swojemu problemowi, że masz wielkiego Boga.
Awatar użytkownika
potrzebujacyy
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 2 października 2015, o 22:11

23 stycznia 2017, o 21:36

Ten także, ale obecnie prowadzę kartkę z emocjami. To taka praca domowa od psychologa. Mam 4 rubryki, Sytuacja, myśli, emocja, natężenie(skala). Mimo tej iluzji lękowej, okazuję się, że tych emocji pozytywnych (w moim obecnym przypadku) jest tyle samo co tych negatywnych. To też pokazuję, jak skupiamy się na tych złych rzeczach. Warto więc porzucić ten egocentryzm, skupienie się na sobie jako na zaburzonym człowieku, a skoncentrować się na sobie jako ja, człowiek, który ma dobre chwile i ma też prawo do tych złych. I nie można mówić, że nie ma w ogóle tych pozytywów, jeśli działamy. Np kiedy chodzimy do pracy, ktoś coś śmiesznego powie, to przypomni nam sie coś miłego/śmiesznego i sami się do siebie usmiechamy, albo gdy jedziemy autobusem/samochodem coś widzimy po drodze i też coś się nam kojarzy itp.
ODPOWIEDZ