Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Chorobliwa zazdrość

Tutaj rozmawiamy na tematy naszych partnerów, rodzin, miłości oraz zakochania.
O kłopotach w naszych związkach, rodzinach, (niezgodność charakterów, toksyczność, zdrada, chorobliwa zazdrość, przemoc domowa, a może ktoś w rodzinie ma zaburzenie? Itp.)
mmik
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 21 lutego 2012, o 22:41

22 lutego 2012, o 22:18

Wszyscy mówią o zazdrości. Szafuje się określeniem "chorobliwej zazdrości".
- Czy jednak ktokolwiek zdefiniwał to pojęcie ?
Z tego, co czytam, odnoszę wrażenie, że ta "dyskutowana" chorobliwa zazdrość nie jest niczym innym, jak tylko zwykłym brakiem zaufania (?!).
- Czym jest zaufanie, to każdy wie, więc jeśli jest zazdrość=brak zufania, to chyba konieczne jest zadanie sobie pytania: "czy ja zapracowałem/zapracowałam na zaufanie ?".
Jeśli nie, to o czy mowa ?
Przecież nikt zdrowo myślący swego zaufania darmo nie rozdaje, a co ważniejsze: nie uważa, a przynajmniej nie powinien uważać darmowego zaufania za szczere i autentyczne !
-Taniego dolara (kiedyś) oglądalo się ze wszystkich stron wiele razy, zanim nabrało się tyle pewności, by go kupić.
- Czy sprawdzanie sms-ów, jeśli wcześniej nie zbudowało się zaufania, nie jest tym samym ?
... Chyba tak, tylko kolejność została trochę pochrzaniona: najpierw kupił, a później ogląda.
Młodzi (i nie tylko!) ludzie myślą, że szybkie wejście w jedno łóżko to miłość, która jest tożsama z zaufaniem.
- Ani to miłość, ani zaufanie !
- To tylko pożądanie, które bynajmniej nie jest równoznaczne z dojrzałością związku: do tego jeszcze kawał drogi.
Nie powinno więc budzić szczególnego zdziwienia, że li tylko łóżkowe więzi są mizernym spoiwem związku i same z siebie żadnego zaufania nie spłodzą. Co innego (najczęstszą przyczynę szybkich ożenków) tak, ale taki związek nie mocnego fundamentu. Stąd wyrastają później problemy sms-ów, komórek, dyskotek, itd,itd,itd.
Ponieważ takie zwiążki są niejako domeną młodych ludzi, nie powinno nikogo dziwić, że:
- młodzi, nie potrafiący okiełznąć swej naturalnej ciekawości, sięgną po komórkę (ciekawość jest integralną cechą młodości);
- młodzi koso spoglądają na partnera, który ma chęć jeszcze samotnie brykać na dyskotece.
Jeśli chce tak robić, to znaczy, że jeszcze (bo chyba nie "już") szuka czegoś, czego brakuje mu w związku !
A może by tak zamiast szukania "gdzieś", spróbować partnerowi powiedzieć ?
- Byłoby to dobre na początek: w końcu budowę zaufania od czegoś należy rozpocząć.
- Może okazać się, że to czego szukamy mamy pod ręką !
Eee tam, nie chce mi się już gadać, ale jedno na zakończenie jeszcze dodam:
nie próbujmy swej niedojrzałej decyzji o założeniu związku usprawiedliwiać dorabianiem "gęby" partnerowi czy partnerce (drugie rzadziej, bo chłopaki bez fanfar robią swoje).
;)

-- 23 stycznia 2013, o 00:38 --
Drobna errata:
pisząc wcześniej niesłusznie zawęziłem problem przypisując określone błędy i zachowania głównie młodym.
- Często tak bywa. To naturalne, bo ci, którzy dopiero uczą się chodzić przewracają się najczęściej, choć "często" nie znaczy "zawsze".
- Potknięcia i upadki wcale nierzadko zdarzają się starszym, tym bardziej, że dzięki wszechobecnym bzdurom głoszonym przez media, zaczynają wierzyć, że nauczą się chodzić po linie.
- Niestety ekwilibrystyka sprawdza się w cyrku lecz nie w życiu.
Awatar użytkownika
Monia
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 lipca 2013, o 12:25

10 lipca 2013, o 12:29

MOże i chodzi o brak zaufania ale myślę, że nie w każdym przypadku, ponieważ niektórzy mają tak z natury. Pewne negatywne doświadczenia spowodowały, ze teraz nie potrafią inaczej funkcjonować, boją sie że ktoś znowu ich skrzywdzi. Rodzaj jakiejś choroby? nie wiem, ale wiem że coś takiego bywa
kamilajoz
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 października 2014, o 13:22

28 października 2014, o 14:04

Jak dla mnie to są zle emocje ktorych osoba nie potrafi kontrolować, cos typu zawiść dla najblizszej...
Poszukujesz informacji o leku Ketonal Active? https://viqo.pl/ketonal-active-ketoprof ... nnik-cena/ Sprawdź dawkowanie, zamienniki oraz cenę! Zostaw opinię!
ODPOWIEDZ