Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

Atak paniki, lęk paniczny

Forum poświęcone: nerwicy lękowej, atakom paniki, agorafobii, hipochondrii (wkręcaniu sobie chorób), strach przed "czymś tam" i ogólnie stanom lękowym np. lęk wolnopłynący.
Możesz dopisać się do istniejącego już tematu lub po prostu stworzyć nowy.
Tutaj umieszczamy swoje objawy, historie, przeżycia. Dzielimy się doświadczeniami i jednocześnie znajdując ulgę dajemy innym pocieszenie oraz swego rodzaju ulgę, że nie są sami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciasteczko
Administrator
Posty: 2682
Rejestracja: 28 listopada 2012, o 01:01

24 czerwca 2014, o 09:12

Nie kombinuj. Zasada jest taka, że nie wkręcamy sobie chorób, tak?:) Albo idź do lekarza i jeszcze raz rób badanie, albo nie fazuj, bo nakręcisz jeszcze bardziej swój lęk a i tak masz go pod dostatkiem. Nie masz podstaw by podejrzewać u siebie chorobe.
Odburzanie, to proces - wstajesz, upadasz, wstajesz, upadasz... ale upierasz się, że idziesz do przodu.
Każdy ma tę moc. Nie odkładaj życia na później. Nigdy. :hercio:
Direct
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: 9 września 2013, o 19:32

25 czerwca 2014, o 10:38

dodam ze wgl mi nie przechodzi po lekach uspokajajacych.. one mnie jedynie usypiaja a i tak sie wewnetrznie trzęse.
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

25 czerwca 2014, o 11:07

Ni emusi mijac po lekach uspokajajacych jesli jestesmy bardzo nakreceni a ty nakrecasz sie strasznie.
A do tego jakie to leki uspokajajace? :)
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Direct
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: 9 września 2013, o 19:32

25 czerwca 2014, o 16:56

hydroxyzyna 25mg i czasem herbatka kalma na uspokojenie 2 na raz. W sumie cos w tymjest.
Awatar użytkownika
ddd
Odburzony Wolontariusz Forum
Posty: 2034
Rejestracja: 9 lutego 2012, o 20:54

25 czerwca 2014, o 17:04

To sa bardzo slabe srodki uspokajajace a hydro czesto tak jest ze bardziej otumania. Za slabe srodki jak na twoje przerazenie ciagle objawami szczerze mowiac.
(muzyka - my słowianie)

Zaburzeni wiemy jak nerwica na nas działa, wiemy jak DD nam w bani rozpi***ala. To jest taa nerwica i lęk, to jest teen depersony wkręt!

Autor Zordon ;p
Direct
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: 9 września 2013, o 19:32

25 czerwca 2014, o 22:21

wiem.. jakie sa jeszcze dobre uspokajacze niz benzo?
Awatar użytkownika
ancia
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 21 lipca 2014, o 22:49

21 lipca 2014, o 23:08

Piłki antystresowe , liczenie do 10, oddychanie powoli seria po 10 razy, basen, muzyka relaksacyjna.
AniaAnia
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 lipca 2014, o 12:52

31 lipca 2014, o 12:54

mam pytanie do tych odburzonych. tak wiec, czyta sie zeby bez wzgledu na objawy wychodzic I pokonywac swoje leki. staram sie. jednak jesli mam okropny bol glowy lub bole brzucha trwajacy kilka dni nie moge sobie wyobrazic zeby w takim stanie isc gdziekolwiek. po prostu fizycznie nie daje rady ze zwgledu na bol. co ja moge robic w takiej sytuacji? jak moge wykorzystac ten czas siedzenia w domu?
mimi
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 22 lipca 2014, o 09:54

14 sierpnia 2014, o 01:02

Psychoterapia może?
Awatar użytkownika
KaEs86
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2014, o 13:09

14 sierpnia 2014, o 07:57

AniaAnia spróbuj może pójść na jogę kręgosłupa np a później popraktykować w domu? muzyka relaksacyjna itp...
Co się ze mną dzieje - powiedz mi,
Co za demon we mnie drzemie... Nie wiem, nie wiem, nie wiem!
James124
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2015, o 18:24

25 maja 2015, o 20:41

Witam was,ja mam takie okropne napaday I teraz to zdarza sie juz dobrych pare razy w tyg,nie boje sie nigdzie wychodzic itp. ale z nikad nagle mam wrażenie ze lapie mnie jakis zawal nagly skok cisnienia brak oddechu,dwa razy nie wiedzialem co sie ze mną dzieje I wyladowalem w szpitalu,serce i rest a badan ok,ale ja czuję ze cos jest nie tak I ze nie nie moge sobie z tym poradzic,czy to mozliwe ze to ta nerwica?napad lekowy???
bart26
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 2216
Rejestracja: 25 lutego 2015, o 13:00

25 maja 2015, o 21:00

To nie mozliwe . To pewne . Ja tez tak na poczatku mialem . Ataki paniki kilka razy niennie nawet sie zdarzaly . Derealka . I natrety . Normalka . Na poczatek proponuje ci zapoznaj sie z srtami i nagraniami i sumiennie przeanalizuj . No i witamy w zaburzonych .
DOPOKI NIE PODEJMIESZ WYSILKU , TWOJ DZIEN DZISIEJSZY BEDZIE TAKI SAM , JAK DZIEN WCZORAJSZY
malina71
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 26 maja 2015, o 00:22

27 maja 2015, o 01:25

hej, a mnie pierwszy atak paniki dopadł gdy jeszcze nie chorowałam na nerwicę i nic o niej nie wiedziałam. U sąsiadów była straszna awantura wszystko policja , płacz dzieci, uciekający ojciec, biegająca i wrzeszcząca matka. KOCIOŁ. Przeraziłam się strasznie w jednym momencie zaczęłam się tak trząść, że gdybym nie miała skóry, to chyba wszystkie moje kości by się rozbiegły każda w inną stronę. Mąż trzymał mnie mocno w objęciach a i tak nie mógł uspokoić mojego latającego ciała.

W każdym razie do czego zmierzam, ano do tego, że wtedy to był klasyczny atak paniki ale ja o tym nie wiedziałam i po zakończonej akcji już nie rozkminiałam co się stało. Ot potelepało mną ze strachu. Było minęło nie ma .
I to była najlepsza rzecz jaką zrobiłam, wyładowałam negatywne emocje w drgawkach i zakończyłam epizod. Nie zadawałam sobie pytania CO TO BYŁO?.

Więc śmiem twierdzić, że każdy kolejny epizod już przy zdiagnozowanej mojej nerwicy, był rozkładany na czynniki pierwsze. A należało go przeżyć , przetrzymać i iść dalej nie oglądając się za siebie, że nas znów dopadnie.
Ale kiedy, gdzie, lepiej zachować czujność, być przygotowanym na atak wroga. I to nasze życie na ciągłym oriencie powoduję, że nie mamy czasu się zresetować, bo co będzie jak nas wtedy dopadnie a my tacy nieprzygotowani ?
Awatar użytkownika
elala73
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: 5 listopada 2014, o 09:44

27 maja 2015, o 01:44

dokładnie tak jest.Wczoraj o 3 w nocy wybudził mnie lęk i już nie zasnęłam .Odpuścił o 7 i zamiast się przespać w ciągu dnia , to myślałam , czy wróci . I wrócił zanim jeszcze zasnęłam .
aszli04
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 6 lutego 2014, o 14:29

20 czerwca 2015, o 17:24

halfix pisze: moi drodzy :yhy: wiecie jakie lęki ja przechodzilem oto kilka :

- ogladam program na discovery o kominiarzach , nagle sie boje ze utkne w kominie
- ze oko bedzie mnie swedzialo w srodku i jak je podrape
-ze bede mial guza , raka , schizofrenie , wylew (bardzo mocne ataki paniki)
-ze sie udusze ze strace przytomnosc
-ze snieg spadnie i karetka po mnie nie przyjedzie...

i wiele wiele wiecej...

ja wiem ze to realne , i wdaje nam sie ze to sie stanie,sam do dzisiaj miewam ataki...

co do tabletek... niestety pierwsze 3 tygodnie sa ciezkie a po 3 miesiacach mozna juz stwierdzic czy lek dobrze dziala , problem w tym ze to chybil trafil troche wiary wiec , bigajmy , zajmujmy sie czms i pozwolmy temu kure***** sobie plynac


pozdrawiam



Hej halfix proszę o wiadomość na priv alicjas91@wp.pl
ODPOWIEDZ