Ogłoszenia:
1. Nowi użytkownicy, którzy nie przekroczą progu 30 napisanych postów, mają zablokowaną możliwość wstawiania linków do wszelakich komentarzy.
2. Usuwanie konta na forum - zobacz tutaj: jak usunąć konto?

artyści, nadwrażliwcy... są jacyś na forum?

Być może miałeś jakieś nieciekawe przeżycia, traumę i chcesz to z siebie "wyrzucić"?
Albo nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego działu i masz ochotę po prostu napisać o sobie?
Możesz to zrobić właśnie tutaj!

Rozmawiamy tu również o naszych możliwych predyspozycjach do zaburzeń, dorastaniu, dzieciństwie itp.
Awatar użytkownika
Estera
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 21 grudnia 2013, o 07:27

2 listopada 2015, o 21:12

jak w temacie... :)
...
Awatar użytkownika
niepojęta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 22:28

2 listopada 2015, o 21:54

fotografia to sztuka więc myśle że się zaliczam :) witam :P
"Zostaw przeszłość za sobą, a uwolnisz umysł"
"Nie bój się bać, to przecież ludzka rzecz. Odwagą jest spojrzeć lękowi prosto w oczy"
"Nie wypieraj myśli. Myśli są przelotne, a wypieranie ich powoduje frustrację. Akceptacja, dystans, najtrudniejsza sztuka w drodze do sukcesu"
"Chwyć byka za roki zanim on zdąży chwycić Ciebie"
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
"Wszystko zależy od nastawienia. Każda sytuacja może wyglądać strasznie, jeśli żyję się w lęku"
Awatar użytkownika
zlekniona
Odważny i aktywny forumowicz
Posty: 217
Rejestracja: 18 września 2015, o 22:53

3 listopada 2015, o 01:43

Sądzę, ze na tym forum większość to właśnie artyści, nadwrażliwcy... A przynajmniej moja terapeutka tak twierdzi, że osoby podatne na nerwice to właśnie tacy artyści, których fachowo się określa reaktywnymi emocjonalnie :-)
Z tej strony też fotografka, graficzka i pianistka :-)
Matką wolności jest dyscyplina - Leonardo Da Vinci
Awatar użytkownika
Joannaw27
Odburzony i pomocny użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 20 czerwca 2015, o 00:12

3 listopada 2015, o 08:02

Jak już wspomniałam gram na sentyzatorze bo pianina nie mam, śpiewam,interesuje się poezja śpiewana i komponuje, przez nerwicę trochę się opuscilam ale czasami jeszcze pogram zależy od natchnienia, poczytaj tego chciałabym być instruktorka tańca ale nie mam takiej możliwości, to tyle.

-- 3 listopada 2015, o 08:02 --
Zamiast poczytaj miało być po za tym

-- 3 listopada 2015, o 08:02 --
A nadwrażliwość to jestem na maksa
COCO JUMBO I DO PRZODU
ITI
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: 7 sierpnia 2013, o 14:31

3 listopada 2015, o 08:21

A ja chyba wyjątek od reguły bo albo nie odkryłam talentu ,albo go nie mam :shock:
Być sobą znaczy wierzyć w siebie być prawdziwym.
Życie zaczyna się tam gdzie kończy sie strach.
Uwaga niesie energię.
ZAPAMIĘTAJ: 'Im więcej naciskamy tym większy jest opór'
Pamiętaj :co ludzie myślą nie jest ważne.
Zapamiętaj:Nie jesteś tylko emocjami.
Pamiętaj:Miej DYSTANS !
UmysłRegenerujeSięGdyPrzestajeszSięBać
CiemneStronySłużąDoPrzykryciaJasnychStronŻycia!
JeśliTraciszPieniądzeMałoTracisz,JeśliTraciszZdrowieDużoTracisz,JeśliTraciszSpokójWszystkoTracisz
Im szybciej zaakceptujesz scenariusz w głowie na który się nie zgadzasz,tym szybciej zmieni się Twój stan emocjonalny na lepszy !
Nerwica to stan umysłu który chce nam powiedzieć że :jestescie katami dla siebie zmieńcie się to wam odpuszcze!
Awatar użytkownika
Thori
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 226
Rejestracja: 23 stycznia 2015, o 13:24

3 listopada 2015, o 14:18

Pisanie też się liczy? ;)
Artystką bym się nie nazwała, ale... zdarza mi się komponować utworki na gitarę czy pianino, piszę książki, bawię się w robienie zdjęć, lubię robótki ręczne.
Awatar użytkownika
Estera
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 21 grudnia 2013, o 07:27

3 listopada 2015, o 19:27

fotografia, pisanie, granie na obojętnie jakim instrumencie, oczywiście, że to wszystko to są zainteresowania artystyczne
Thori, ja też, ale mam słabość do takich ludzi, artystycznie uzdolnionych, podziwiam ich i trochę zazdroszczę życia, chciałabym się takimi otaczać, bo tacy mają zazwyczaj większą od innych wrażliwość
zlękniona, masz rację pewnie;
Joanna27, a co lubisz śpiewać, jakie zespoły, bo ja kiedyś tam w liceum i na studiach przerabiałam twórczość Stachury no i oczywiście przez to słuchałam SDM
sama nigdy nie poszłam w kierunku sztuki, choć zawsze mnie do tego ciągnęło, ale nieustannie czuję potrzebę tworzenia, wyrażania siebie, wyrzucania z siebie co siedzi w środku, jest mi po tym lepiej; skończyłam ekonomię, ale widzę, że wolę tworzyć i jakoś nigdy nie utrzymałam się w żadnej pracy związanej z moim zawodem;
zawsze marzyłam o grze na pianinie, podoba mi się fotografia i grafika komputerowa, poza tym lubię szydełkować i robić na drutach, szyć, robiłam też biżuterię;
tylko właśnie proza życia, nie pozwala mi za bardzo na samorealizację i facet nie bardzo to rozumie, nie mam z kim o tym porozmawiać; chciałabym być otoczona ludźmi którzy to czają i mają w dupie cały ten praktyczny, materialistyczny świat;
moi starzy twierdzą, zresztą nie tylko oni, że wiąże się to z niedojrzałością, że miałam za dobrze w życiu, że nigdy nie musiałam się martwić o pieniądze itd. i dlatego jestem taka niepraktyczna; moja matka zawsze mówiła: o czym ty w ogóle myślisz, zejdź na ziemię....; a ja nie potrafię, nigdy mi to nie minęło, mam ogromny problem z codzienną rutyną, z codziennymi obowiązkami i jak się nie wyżyję w jakiś kreatywny sposób, albo nie pogadam sobie z kimś, nie potrafię normalnie funkcjonować, dołuje mnie życie...
...
Awatar użytkownika
niepojęta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 22:28

3 listopada 2015, o 20:50

Estera, ja mam tak samo :) Nie umiem inaczej. Z resztą właśnie takim sposobem bardzo często radzę sobie jakoś z tymi negatywnymi emocjami, zawsze muszę szukać jakichś kreatywnych zajęć, fotografia można powiedzieć 'uratowała mnie' nie raz, inni tego nie rozumieją. Od małego siedziałam w blogach graficznych, dodatkami na blogi, potem doszła fotografia i teraz bez tego ani rusz :)
"Zostaw przeszłość za sobą, a uwolnisz umysł"
"Nie bój się bać, to przecież ludzka rzecz. Odwagą jest spojrzeć lękowi prosto w oczy"
"Nie wypieraj myśli. Myśli są przelotne, a wypieranie ich powoduje frustrację. Akceptacja, dystans, najtrudniejsza sztuka w drodze do sukcesu"
"Chwyć byka za roki zanim on zdąży chwycić Ciebie"
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
"Wszystko zależy od nastawienia. Każda sytuacja może wyglądać strasznie, jeśli żyję się w lęku"
Awatar użytkownika
Estera
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 21 grudnia 2013, o 07:27

5 listopada 2015, o 13:41

a u Ciebie jest to hobby, czy zawodowo się zajmujesz?
fotografia jest super tak w ogóle..
...
Awatar użytkownika
niepojęta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 22:28

6 listopada 2015, o 18:49

I hobby, i od jakiegoś czasu zajmuję się też czasem zdjęciami ślubnymi, okolicznościowymi, sesjami indywidualnymi.. :)
"Zostaw przeszłość za sobą, a uwolnisz umysł"
"Nie bój się bać, to przecież ludzka rzecz. Odwagą jest spojrzeć lękowi prosto w oczy"
"Nie wypieraj myśli. Myśli są przelotne, a wypieranie ich powoduje frustrację. Akceptacja, dystans, najtrudniejsza sztuka w drodze do sukcesu"
"Chwyć byka za roki zanim on zdąży chwycić Ciebie"
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
"Wszystko zależy od nastawienia. Każda sytuacja może wyglądać strasznie, jeśli żyję się w lęku"
Awatar użytkownika
Estera
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 21 grudnia 2013, o 07:27

7 listopada 2015, o 12:06

spoko, tak w ogóle fajne zdjęcie masz w profilu :)
...
Awatar użytkownika
niepojęta
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 23 lutego 2015, o 22:28

7 listopada 2015, o 15:20

A dziękuję :) to było na plaży w Niemczech :)
"Zostaw przeszłość za sobą, a uwolnisz umysł"
"Nie bój się bać, to przecież ludzka rzecz. Odwagą jest spojrzeć lękowi prosto w oczy"
"Nie wypieraj myśli. Myśli są przelotne, a wypieranie ich powoduje frustrację. Akceptacja, dystans, najtrudniejsza sztuka w drodze do sukcesu"
"Chwyć byka za roki zanim on zdąży chwycić Ciebie"
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą"
"Wszystko zależy od nastawienia. Każda sytuacja może wyglądać strasznie, jeśli żyję się w lęku"
Awatar użytkownika
zdravko
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 665
Rejestracja: 10 lipca 2015, o 13:54

7 listopada 2015, o 19:08

Ja to malarz jestem ;).
Awatar użytkownika
Estera
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 230
Rejestracja: 21 grudnia 2013, o 07:27

7 listopada 2015, o 19:09

zdravko, wyobrażam sobie :)
...
Awatar użytkownika
oleander
Zarejestrowany Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 30 października 2014, o 08:39

14 listopada 2015, o 14:52

Fotografia, kłaniam się
Śmierć nie jest smutna. Smutne jest to, że większość ludzi wcale nie żyje.
Umysł to tylko narząd, reaguje na wszystko.
ODPOWIEDZ